İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Amazon ABD'den Telefon Gelir mi?

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
Merhaba arkadaşlar Amazon Amerika'da bazı telefonlarda "this item ships to Turkey" yaziyor. Yani Türkiye'ye kargosunun olduğunu söylüyor ve fiyatlandırırken telefon fiyatinin üzerine gümrük vergisi de koyuyor. Normalde gumrukten telefon geçmesi yasak diye biliyorum. Ama bu şekilde amazondan telefon alabiliyor muyuz? Bilen arkadaşlar yardimci olabilir mi?

59033-798e2e7e05aa39e62a01bf94991dffa0.jpg

serguzesht

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar Amazon Amerika'da bazı telefonlarda "this item ships to Turkey" yaziyor. Yani Türkiye'ye kargosunun olduğunu söylüyor ve fiyatlandırırken telefon fiyatinin üzerine gümrük vergisi de koyuyor. Normalde gumrukten telefon geçmesi yasak diye biliyorum. Ama bu şekilde amazondan telefon alabiliyor muyuz? Bilen arkadaşlar yardimci olabilir mi?

59033-798e2e7e05aa39e62a01bf94991dffa0.jpg

this item ships to Turkey yazdığına göre sorun yok demektir ancak yurtdışından satın aldığınız telefon çok uygun fiyata olması gerekir çünkü daha önce imei kayıt ücreti olarak devlete ödenen 170 TL artık 500 TL oldu. Gerçi telefoncu arkadaşlar onun da çözümü olduğunu söylüyorlar ancak tercih yine de sizin. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5