İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

american express travelers cheque hakkinda.

Y

ysf

Misafir
Selamlar,

Otelde tanistigim bir turist'den bu ceklerden aldim. Kimdir nedir tanimam etmem. 50 şer € luk 4 tane. Uzerinde imzasi felan var. Bunu nasil ytl ye cevirebilirim ? yada cevirebilirmiyim ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
ysf' Alıntı:
Selamlar,

Otelde tanistigim bir turist'den bu ceklerden aldim. Kimdir nedir tanimam etmem. 50 şer € luk 4 tane. Uzerinde imzasi felan var. Bunu nasil ytl ye cevirebilirim ? yada cevirebilirmiyim ?

Herhangi bir bankaya git, ufak bir komisyon karsiligi YTL ye cevirilir.

F

fatihhk

Misafir
ysf' Alıntı:
Selamlar,

neye karşılık aldın sorması ayıp:)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Yukarida yazdigim baskasinin ceki icin gecerli degilmis, ben bu ceklerden 10 sen once almistim ve cok rahat bir sekilde bozdurmustum.
Cek size ait degilse bozamazmissiniz, sadece cek kimin adina yapildi ise ona odeme yapilirmis. Ek olarak size veren kisi cekleri kaybettim diyerek meblayi bankadan alabilirmis.
http://www.answers.com/topic/travelers-cheque

F

fatihhk

Misafir
mutluluğun resmini sen değilde adam çizmiş:D
200 euroyu bankadan cebe indirecek kaybettim diyerek...

HONEYMONEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet o ceklerin üzerinde isim yazmıyor ama , sadece kimliğini ibraz eden o çeki bozdurabiliyor, üzerindeki numaralarda çek sahibinin kimliği kodlanmış.
bu şekilde adam çek çalındı derse banka çeki iptal edip adama parasını veriyor.

bir turisti yapı kredi bankasından çek bozdururken gördüm hiç komisyon ödemedi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5