İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Amerika'da yaşayan arkadaşıma para göndermenin en masrafsız yolu

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
merhaba

Amerika'da yaşayan arkadaşıma para göndermenin en masrafsız yolu nedir? iki paypal açıp benim payladan ona yollarsam 200-300 doalr haftada orada problem çıkar mı? Paypal hesabını ona ben Türk hesabıyla aç sam sorun olur mu

Aslında soru paypal değil bunun en ucuz masrafsız yolu nedir onu öğrenmek.... Havale EFT masrafı nedir ?

F

fatihhk

Misafir
en masrafsız yolu PAYPAL olacaktır tabiki fakat uğraşamayız derseniz EFT masrafı 30$ falan tutar.
PAYPAL hesabını arkadaşınız kendisi açsın amerikan hesabı olarak.;)

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haftada 200-30 dolar paypal ile gondersen buyuk ihtimalle sorun olmaz. Yani 0 komisyon ile gonderirsin.

Arkadasinin vergi sorunu olabilir. IRS (International Revenue Service), bunu farkederse sorun cikma ihtimali var. Arkadasinin bu benim ailemden biri, benim yasam masraflarim icin para gonderiyor, bu paranin karsiliginda bir is yada servis yapmiyorm derse sorun cikmaz.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En kolay yollardan birisi de Neteller..

Neteller üyesi olarak bir ATM kartına sahip olabilirsiniz.Ve Neteller hesabınızdaki parayı milyonlarca ATM'den anında çekebilirsiniz.Ancak komisyonu Paypal'a göre biraz fazla.

Ama tavsiyem kesinlike Western Union'dır.Birçok bankadan hatta PTT şubelerinden bir Western Union aracılığıyla yurtdışına para gönderebilirsiniz.

www.neteller.com

http://www.westernunion.com/info/homePage.asp?country=TR&origination=global

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vergi yoluna takılırsanız amerikada gelir vergileri çok yüksek...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5