Amerikan Konsolosluğu Kapatıldı!

F

fatihhk

Misafir
ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu'nun yaptığı basın bildirisine göre; Amerikan vatandaşlarının Lübnan’dan tahliye edilmesiyle ortaya çıkan aciliyet sebebiyle, Ankara Büyükelçilik ve İstanbul Başkonsolosluğu'ndaki Göçmen Olmayan Amerikan Vizesi randevuları iptal edildi.

24 Temmuz Pazartesi - 28 Temmuz Cuma tarihleri arasında verilmiş olan randevular iptal edilip 31 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında verilmiş olan randevular ise şimdilik geçerliliğini koruyor. Büyükelçilik bu süre içinde yeni randevular verilmeyeceğini duyurdu.

7 Ağustos Pazartesi gününden itibaren, Pazartesi – Perşembe arası normal Göçmen Olmayan vize başvurularının sabah saatlerinde devam etmesi bekleniyor. Randevuları iptal edilenlerin, Konsolosluğun (212) 340 44 44 numaralı telefonunu arayarak yeni bir randevu tarihi almaları gerekiyor.

Gerçekten aciliyete sahip sağlık seyahatleri ve zorunluluk taşıyan iş seyahatleri için aynı telefon numarası kanalıyla çok sınırlı sayıda randevu veriliyor.

Büyükelçilik ve Konsolosluk, Amerikan Vatandaşlık Hizmetleri için açık olacak ancak, aciliyet içermeyen konular için en azından 28 Temmuz Cuma gününe kadar beklenmesi rica edildi.


Kaynak:
ABD Konsolosluğu
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst