İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Anadolu işlerini yabancı ülkelere pazarlamak?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Kilim, halı, nargile, sedir vb. anadolu işi otantik şeyleri avrupa ve amerika ülkelerine pazarlamayı düşünüyorum.

Malları alacağım yerle anlaştım, benim problemim siteyi hazırladıktan sonra tanıtımı, reklamı nasıl yapacağım, müşteri ile nasıl buluşacağım?

Daha önce bu tarz işler yapanlar varsa, müşteriye nasıl ulaştıklarını, reklam verdilerse nereye, ne kadara , ne gibi şartlarla verdiklerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

R

RTSngz

Misafir
bu forumda geçenlerde okumuştum bir arkadaş vardı satıyordu bu şekilde, iyi de kazanç sağlıyordu.
umarım başlığı görür yardımcı olacağını düşünüyorum.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
aynı şey benimde aklımdan geçiyordu. reklam vererek filan müşteriye ulaşılırda
şatış aşaması nasılolacak o benim kafamı karıştırıyor.
mallar nasıl gönderilecek para nasıl tahsil edilecek(paypal kredikart vs). fatura kesilecekmi? vs bunlara çözüm bulunsa güzel karlı bi iş olur

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
ödemeler paypal yolu ile alınır, yollamak içinde ups kullanılabilir. yani birşekilde yapılır herşeyde benim tek sorunum müşteriye ulaşmak.

mathiaxbars, sanırım sizde bu işi yapıyorsunuz, müşterilerinize nasıl ulaştınız, reklam için neler yaptınız bilgi verebilirmisiniz

K

Kerasus

Misafir
evet bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa herkes kendi yöresinin ürünü hakkında site üzerinden müşteri bulma yada satış işlemi yapılabilir... bilgili olanlar bilgi ve deneyimlerini paylaşırsa seviniriz...

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gondereceginiz urun sayısı nedir?
ihracat yapıyorsunuz.

musteri buldunuz, urunleri gormeden adam size neden para yollasın,
sız para gelmeden urunlerı kıme guvenıp yollıcaksınız :) musterı bulduktan sonrası bıle cok zor

istanbul-ankara da dış ticaret egitimi veren yerler var ciddi rakamlar da alıyolar bu egitim icin :) bunun haricinde danısmanlık yapan yerler de var. tesmilat-para transfeeri-urun gonderimi vb seyler icin.

forumdan aldıgınız cevabın size cok bir katkısı olmayabilir.

ps: bazı urunlerin ( tiktik kecisi kılından yapılma halı mesela ) yurt dısına cıkarılması kacakcılıga girer bunları da arastırıın bilmeden zor duruma dusmeyın.

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben kilim satiyorum, gecenlerde burda yazmistim

odemeler paypal ve 2checkout yoluyla

oscommerce kullaniyorum

google adwords su kullaniyorum musteri bulmak icin, iki hafta oncede TV de tanitildi. Amrikida bir kanalin shopping bolumu sadece adini gosterti exotic shopping yerlerinden biri diye.. Gerci bu TV seyinin yararini daha gormedim.

Siten cok profesonel gozuksun. oscommerce kullancaksan hazir cok guzel templateler var onlardan al. oscommerce paypal ve 2checkout ile calisiyor.

ayriyetten sitenin icerigide cok iyi olsun. "About Us" Why shop with is gibi bir suru seyler ekle, musteriler guvensin. yoksa millet siteye guvenmesse para harcamaz.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitenin adresi neydi hotweb sakıncası yoksa öğrenebilir miyiz?

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ebay da satış yapsanız çok daha kolay olur gibime geliyor lüle taşından ürünler satan birileriyle tanışmıştım ebaydan...

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
hotweb siz ürünleri Türkiye'den mi yolluyorsunuz yani siz nerede ikamet ediyorsunuz?

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle adwords iyi bir seçim olabilir.. Tabi yabancılar için yahoo ve msn search'de öyle.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ewet ebay en mantıklısı heralde satış yapan içinde malı alacak olan içinde güvenilir olur

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ebay yi bende dusunmustum ama ebayde olmaz gibi. Cunku bazen kilimlere bakiyorum orda 0.99 cent ten basliyor fiyat filan veren cikmadan kapaniyor satis,

Kilim satilinca UPS ile gonderiliyor.Kilimi aldigim yer gonderiyor. Ben hic gormuyorum bile. Kilim benim adimda gidiyor, alici benden gelmis saniyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5