İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Anhtar Kelimeleri Nasıl belirlemeliyim ?

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Belki çok basit bi soru olacak ama ben yine de sorucam.
Meta keywords belirlerken mesela konu "GTA 4 İndir" anahtar kelimeleri
Şekil1=> gta 4,gta 4 indir,gta 4 download,gta 4 full indir.... Şeklinde mi yoksa
Şekil1=> gta 4,indir,download,full indir.... şeklinde mi yapmalıyım.

Ben şuvana kadar genelde 1. şekildeki gibi yaptım. Hitlerimde bayağı artış var ama 2. şekilde yapsam daha mı iyi olur diye düşünüyorum çünkü genelde oyun sitelerinin metaları 2. şekildeki gibi

Kusurabakmayın bu konuları pek bilmiyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
"gta 4 indir" ana etiket olmalı, genelde böyle aranır.

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
"gta 4 indir" ana etiket olmalı, genelde böyle aranır.
Ben onları örnek olarak verdim asıl sorduğum
mesela ana etiket gta 4 indir ise diğerleri
gta 4 indir,gta 4 torrent indir,gta 4 full indir... gibi mi?
gta 4 indir,torrent indir,full indir... şeklinde mi olucak

Angelica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Ayrıca "gta 4 indir" ana keyword ise, bu keywordu diğer keywordler içinde çok fazla tekrar ettirmemek gerekiyor.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
gta 4,indir

yanlıştır , çünkü virgülden sonraki farklıdır.Eğer böyle yazarsanız gta 4 kelimesinde ve indir kelimesinde anahtar atmış olursunuz.2. seçeneğe göre 1. seçenek daha iyidir ;)

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Teşekkürler, Ben sitemde tagları dediğniz gibi giriyorum zaten ama fulloyun.com daki metalara bakınca kafam karıştı.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Metalara fazla bakmayın. (keywords olarak) Artık sıralama faktörü olarak eskisi kadar etkili değiller.

Ama sitenin anahtar kelimeleri olmalı ve içerik ona göre optimize edilmeli.

http://suggest.thinkpragmatic.net/

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Metalara fazla bakmayın. (keywords olarak) Artık sıralama faktörü olarak eskisi kadar etkili değiller.

Ama sitenin anahtar kelimeleri olmalı ve içerik ona göre optimize edilmeli.

http://suggest.thinkpragmatic.net/
Bu tür konuları görüyorum ama aldırış edemiyorum.
Phpbb forumuma, açılan konulara meta description ve keywords leri girebilmeyi sağlayan modu kurup tüm konulara meta açıklama ve kelimeleri girdikten sonra googledaki sorgu çeşitliliğimdeki ve googledan giren kişi sayısındaki artışı gördükten sonra metalara çok önem vermeye başladım.
Not:Tüm koular dediğim 100 150 konu falan

Mesala ofis 2007 konusu vardı önceden kimse girmesken şimdi hergün googledan min 50 kişi giriyor

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu tür konuları görüyorum ama aldırış edemiyorum.
Phpbb forumuma, açılan konulara meta description ve keywords leri girebilmeyi sağlayan modu kurup tüm konulara meta açıklama ve kelimeleri girdikten sonra googledaki sorgu çeşitliliğimdeki ve googledan giren kişi sayısındaki artışı gördükten sonra metalara çok önem vermeye başladım.
Not:Tüm koular dediğim 100 150 konu falan

Mesala ofis 2007 konusu vardı önceden kimse girmesken şimdi hergün googledan min 50 kişi giriyor

Aldırış edip etmemek tabii sizin işiniz. Google'ın bu konuda açıklaması var.
Google doesn’t use the keywords meta tag in web search
http://www.mattcutts.com/blog/keywords-meta-tag-in-web-search/

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Biliyorum. Ne mutlu ki ben metaları girdikten 1-2 gün sonra burda konusunu gördüm. Ama google yavaş yavaş sayfaları tekrar taradıktan sonra hitimin artışıyla o konuya olan itibarım azaldı. Üstüne bi de pr 1 oldu benim tekil hit grafiği ___/ bu şekli aldı.

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Metaların sıralama açısından önemini diğer faktörlere nazaran kaybettiği doğru. Fakat tamamen önemini yitirdiğini söylemek yanlış olur.

Bir web yapım şirketinin hiçbir meta ( keywords-description ) girmediği bir wb sitesine yardımcı oldum. Açıklamaları, googleın artık metalara önem vermediği şeklindeydi. Ziyaretçisi yok gibi bir şeydi, kodlaması da kötüydü. Metaları site içeriğine göre düzenledikten 2 gün sonra anahtar kelime ziyaretçisinde kıpırdanma başladı.

Kısacası, bence girilen metalar, googleın var olan siteyi bir konuyla ilişkilendirmesinde kesinlikle yardımcı öğelerdir. Atlanılmaması gerekir.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Keywords ve description kıyaslamasına gidilmemeli. Metalar diye toptan konuşmak yanlış olur. Sadece keywords'un önemini kaybettiği belirtilmiştir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5