İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Anında Teslim Windows VPS + Limitsiz Trafik

tHm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VPS işlemci: AMD Dual Opteron 265
512 MB Ram
40 GB Disk
Limitsiz Trafik
Windows 2003 Standard
Plesk Kontrol Paneli

79 $ / Ay

Sunucu tamamen teslim edilmek üzere hazırdır, ödemeden hemen sonra teslim edilecektir.

MSN'de görüşmek isterseniz, [email protected]

Damage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aman diyim ha, benim vps di bu, baya sorun çıkardı en sonunda murat bey bana sorma gereği bile duymadan makineyi formatlattırdı, buyrun 1 saat kadar önceki msn loglarımız:

ekrem//:
makineye halen giremiyorum
TurkHostMaster MSN Destek:
bakayım
ilgileniyorum 1 dk
dostum fdc ye ticket açtım girilmiyor diye bakıyorlar
dostum ordamısın
vds 1 saat içinde gelecek
online olacak yani
server should be online within 1 hours

-FDCservers
ekrem//:
ne varmışki 1 saatlik?
bilmiyorum açıklama yapılmamış online olsun da sorarım neymiş sorun diye
http://www.fdcservers.net/helpdesk/ticketview.php?cmd=open&id=4579755F&[email protected]
bakabilirsin kendin de
ekrem//:
Please re-install windows 2003 std with plesk.

Thanks._
ekrem//:
? napıyon sen ya
ekrem//:
yedeklerim nolcak?
alet boot etmiyor diyor adamlar
ekrem//:
dee
ekrem//:
format yani
ekrem//:
e benim datam nolcak
backup alın diyelim
ekrem//:
ne demek boot etmio?
ekrem//:
yaw daha haftası dolmadı icadın
ekrem//:
Allahtan siteleri yayına almadım
ekrem//:
siteler yayında olsa napıcakdım?
dostum anlıyorum seni de benlik birşey değil ki kalkıp ben bozmadım ki vds'yi, sende bozmadın teknik bir sorundur
ekrem//:
bana sorma gereği duymadan format talep etmen şaşırtıcı
o zaman kalsın böyle açılmasın sende kullanma vdsyi
ekrem//:
geri ödeme talep ediyorum
tamam iptal ediyorum reinstall'u
kullan böyle
ekrem//:
ne demek kullan bole
arkadaşım vds boot etmiyor
ekrem//:
daha remoteye 2 kere girebilmişim zaten
ben ne yapayım
ekrem//:
geri ödeme yap
ekrem//:
madur oldum ben
23 kasım da almadınız mı siz vdsyi
ekrem//:
sanırım
kaç gün geçti
ekrem//:
önceki konuşlmalarımıza bakarsanız zaten aldıkdan sona 2-3 gün giremedim
ekrem//:
hani pleskde ufak bi arıza çıkmışdı hatırladınız mı?
ekrem//:
son 3 gündür gene giremiyorum zaten
evet düzeldi o sorun ben bizzat test ettim
ekrem//:
o düzeldi bu seferde bu sorun çıkdı
ekrem//:
yayına girmeden bu kadar sorun varsa, ben o makineyi güvenipde kullanmam
arkadaşım seni anlıyorum ama bu hosting değil ki benim elim değmiyor alete fdc kuruyor teslim ediyor gerisi sana kalıyor reseller falan alsan bende böyle sorunlar çıksa haklısın aynı şekilde dedicated da aynı ben alıyorum kurduruyorum teslim ediyorum gerisi müşteriye ait teknik destekler ile ilgileniyorum
ekrem//:
tamamda, benim günahım ne? ben seni bilirim ben fdcyi tanımamki, senden almışım, madur olmuşum, kullanamamışım seni bilirim ben
ekrem//:
fdc ye mi mail atim yani geri ödeme için?
ekrem//:
adam gibi işleseydi sen kazanacakdın parayı
ekrem//:
adam gibi çalışmadığındada zarar etme sorumluluğu sana ait olur
ekrem//:
One note, please backup current vds datas, if possible. Thanks.
___
it is not possible sorry

-FDCservers
----

mükammel, yedekleride alamıyolar demi ?

evet

buda makinenin formata gittiği ticket yazışması:
http://www.resimload.com/070318/JIf_fdc.jpg

sonuç olarak ne öğrendik, forumda defalarca denildiği gibi, sırf ucuz diye bişeye atlamak büyük hataymış, ama Allahtan hosting işi yapmıyorum, kaybolan datalarımıda henüz diğer makinemden silmemiştim. birilerine hesap vermek zorunda olsaydım, çok büyük sıkıntı yaşıcakdım. bu yazıyıda zaten hakkım olan geri ödeme için değil, bu arkadaşdan hizmet alıcak başka arkadaşlara uyarı olsun diye yazdım.

tHm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyla ilgili olarak tarafıma cevap hakkı doğduğunu düşünerek şunları eklemek isterim. Ekrem bey yada sipariş verirken kullandığı fake isim ve soyisimle Ali Demir bey sunucuyu web hosting içinde database ve yedekleme sunucusu olarak alacağını beyan etmiştir. Dolayısı ile web hosting için kullanılmayan bir sunucuda kime hesap verilecek garip bir söylem.

Konu detaylarını izzah etmek gerekirse, gün itibari ile VDS'deki teknik bir problemden dolayı windows boot özelliğini yitirmiştir ve veriler zarar görmüştür. Recovery olması datacenter'ın da belirttiği üzere mümkün olmadığı için, hesabını yeniden kullanmaya devam etmesi açısından normal olarak os re-install talebi yapılmıştır. Sonuçta eğer bir problem meydana geldiyse ve kurtarılması mümkün değilse en mantıklı hareket yapılmalıdır. Fakat arkadaş ısrarla hatalı, arızalı, remote desktop erişimi kesilen vds'yi kullanmak istemiştir. Kendisinin mağduriyetini paylaşıyoruz. Fakat bizimle alakası olmayan teknik bir sorun. Bu sebeple neden her ne olursa olsun kendisine çok daha avantajlı xeon vds teklif ettik fakat kendisi kabul etmedi, bunun yerine 2006-11-25, 17:28 tarihinde teslim ettiğimiz VDS'nin ödemesini teslim edilen tarih yerine kullanılmaya başlanan tarih olan 2006-11-27 olarak hesaplayıp kendisine 40 ytl refund, ödeme iadesi yapılmıştır. Kendisi de bunu teyit etmiştir ama her nedense karalama kampanyası düzenleme adına o logları buraya gönderecek yürekliliği gösterememiştir.

Kendisine yinede göstermiş olduğu ilgi için teşekkür ederiz.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aranızdaki mevzu ne bilmiyorum ama arkadaşın

ısrarla hatalı, arızalı, remote desktop erişimi kesilen vds'yi kullanmak

istemesi kadar normal ve doğal birşey olamaz. içinde verisi varmış ister kendi verisi olur ister müşterinin o veriyi sizden istemesi kadar doğal bir şey olamaz...

tHm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VDS ve dedicated hizmetinde verilerin yedeklenmesi müşteriye aittir. Web hosting veya reseller hizmetinde benzer bir olay meydana gelmiş olsa idi o zaman bu suçlamaları kabul edebilirdik. Lakin taktir edersiniz ki, her vds ve dedicated müşterisinin sunucularını tek tek yedeklememiz maalesef mümkün değildir. Kaldı ki, verileri istemesine birşey demiyorum dikkat ederseniz datacenter'a ayrıca recover ile ilgili ayrı bir mesaj daha gönderdim fakat cevapları negatif oldu. Pozitif olsa idi elbette verileri de kendisine teslim edilirdi.

Sonuçta ilanda yer alan vds başka bir arkadaşa satılmıştır. Konuyu uzatmaya gerek yok. Eski müşterimiz ile aramızda geçen bir hadise, kendisi buraya yansıtmak istemiş, art niyetli bir yaklaşımda olsa teşekkür ediyoruz. Herkese hayırlı işler.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
1 dedicated ve vps alırken çok çok dikkatli olmalısınız diye bas bas bağıtıyorum..

Neden sesimizi duyan olmuyor ..Dedicated veya vps lerde geri ödeme olmaz olamaz ..Geri ödemeyi bir kere unutun(hostcunun vps i sağlam olarak teslim etmesi şartıyla)

2

ekrem//:
bana sorma gereği duymadan format talep etmen şaşırtıcı
o zaman kalsın böyle açılmasın sende kullanma vdsyi
ekrem//:
---geri ödeme talep ediyorum---
tamam iptal ediyorum reinstall'u

güzel dialog :)

Son olarak fdc de böyle şeylerin yaşanmasıda doğaldır..çat diye fişi çekiyorlar..

Elektriğe zam geldi diye sunuculara zam yapabiliyorlar ilginçdir..

tHm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler HostBank24. Fdc'den ziyade herhalde vds'de genel bir sorun vardı o da bu arkadaşa denk geldi elektronik alet sonuçta şans biraz ne diyelim sağlık olsun herşeyin hayırlısı.

Death

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
-FDCservers
ekrem//:
ne varmışki 1 saatlik?
bilmiyorum açıklama yapılmamış online olsun da sorarım neymiş sorun diye
http://www.fdcservers.net/helpdesk/t... [email protected]
bakabilirsin kendin de
ekrem//:
Please re-install windows 2003 std with plesk.
konusma icerisinde zaten ticket linki gorunuyor sifrelerde meydanda sende alta eklemissin resmi sifresinide beyaza boyamissin. duzenleyip gizle istersen ;)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her ne şartlar altında olursa olsun müşterinize sormadan sunucuyu formatlatmanız çok ama çok yanlış.

Tamam düzeltilemeyen bir hata olabilir.Sonuçta bu da kul yapısı ve bir hata oluşmuş olabilir.Bu durumda sizin yapmanız gereken şey "XXX Bey sunucunuz xxx hatasından dolayı kullanılamaz duruma gelmiş.Şu an için tek çözüm format atılarak yeniden yüklenmesi görünüyor.Maalesef tüm uğraşlarımıza rağmen başka bir alternatif üretemedik" gibi bir mesaj yazarak müşteriden onay almanız gerekirdi.

Şansınıza sunucuda çok mühim veriler yokmuş.Ama bu sunucu hosting satışı için de kullanılıyor olabilirdi.

tHm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@BiLHost, teknik olarak haklısınız lakin o şekilde bir konuşma yapmış olsak bile sonuç gene aynı olacaktı. Tabii ki söyleme şekli daha farklı olabilirdi lakin dediğim gibi sonucu değiştireceğini sanmıyorum, sonuçta hatayı kabullendik, refund yapıldı ve olay kapandı. Teşekkürler.

@Death, sunucu şifresi değiştirildi zaten teşekkürler : ).

Herkese kolay gelsin, hayırlı işler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5