İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Anlamadım, anlayamıyorum

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bazen hemen herkes işte Türkiye'de de bu olsa, bunu yapsalar neden bizde de yok diyorlar, bu isteği gerçekleştirenler olduğunda sadece internet projesi değil, bir öğrencinin bir icadında veya bir doktorun yeni bir tedavi yöntemi geliştirmesinde daha önceki güzel dilekler sadece lafda kalıyor, ne destek görüyor (manevi anlamda) ne de ilgi, üstüne üstlük yapılanın hep kötü veya eksik olan taraflarına değiniliyor. Fakat aynı kişiler, eğer bu yapılan projeler parası çok olan birileri ile birlikte haber olursa hemen pür dikkat kesilip şakşakcılık yapıp, işi abartarak göklere çıkartarak konuşmaya başlarlar.

Türkiye'nin en büyük düşmanı ve gelişmesini her açıdan engelleyen birinci unsur kendi insanının, kendi insanına olan tavrıdır.

Kendi adıma ve firmam adına şunu söyliyeyim bunların hiçbiri bizi yıldıramayacaktır.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kendi adima sunu soyliyim, ben yilali bir kac yil oluyor :)

S

salim_aslan

Misafir
Geçmiş zamanda karadenizli biri kendi emeğiyle ve kendi parasıyla Uçak yaptı. Haber basında yayınlanınca adamı içeri atmışlardı. Bizde teknoloji ve gelişmelere destek anlayışı bu şekilde.

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Artık yurdum insanı ay sonunu getirmeye, sabah okula giden çocuğunun cebine azda olsa harçlık koyabilmeye, açlıktan ölmemeye çalışıyor.

Birilerinin birşey yapabilmesi için maddi kaygının minimumda olması ve proje geliştirebilmek için zamanının olması gerekiyor. Ülkemizde bir öğretmen ders çıkışı taksicilik veya hafta sonu pazarcılık yapıyor.

Yazılım / web / bilgisayar alanında birşeyler yapabilmek için yine maddiyat ve zaman kaygısı olmayacak. Şuda var, freelance olsa güven veremiyor. Firma olsa vergiler çok acımasız. Adam firma olduktan sonra vergi ve giderleri karşılamak için savaşıp bir süre sonra bırakıp gidiyor.

Ve bir de şu varki en önemlisi olduğunu düşünüyorum. Geceni gündüzüne katıp çıkardığın el emeği göz nuru proje, kaç kişinin ilgisini çekecek ? Muhteşem bir web sitesi ve süper kullanılabilirlikle bir sistem oluşturdun. Süpersin. İçinde absürt varmı ? Mp3 ? Crack ? marez ? Serial ? Yokmu ? Sanada geçmiş olsun arkadaşım..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ben neden sizde birşeyler yapmıyorsunuz diye yazmadım, yukarıda yazılan malum sebepleri herkes sürekli tekrarlıyor zaten, benim derdim yapılanlar neden desteklenmiyor bu sorunun cevabını arıyorum, en basitinden dün akşam şu başlığı açtım http://forum.iyinet.com/webmaster-genel-konular/37826-editor-olmak-ister-misiniz.html bunun bir anlamda sonucunu tahminde ediyorum, 24 saat içerisinde iyi.net den başvuru sıfır, 1 ay sonunda da fazla bir sayıya ulaşmayacağını biliyorum, tabiki kimseye zorla birşey yaptırmak değil amacımız, fakat dmoz.org editör alımı kolaylaştı dense herkes başvurmaya gider, ama herkes vatan millet sakarya konuşmalarını yapar. Dediğim gibi sadece benim projem veya internet,web projeleri için değil, yukarıda sayılmış olan olumsuz sebepleri birşekilde aşmış, aşmakta olan hiçkimseye manevi destek yok.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bence bu soruları kendine sormalısın. Neden kimse desteklemiyor. Desteklemeleri için ne yapmalısın.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Beni yanlış anladın sanırım. Sorun sende demedim ben.
Neden kimse desteklemiyor derken siteye gelerek gönüllü çalışmayı niye istemiyorlar demek istiyorum.
Dmoz.org ta editör olsa kendi sitesini eklemesi bile ona bir kazanç sağlayacaktır. Ve dmozun getirisi uğraşmayı gerektirecek değerdedir.
Sen olsan sana getirisi olmayacak bir işe girer ona emek verirmisin.
Belki senin hobilerine ayıracak zamanın olabilir ama herkesin zevk uğruna emek ve zaman harcayacak kadar boş vakti olmayabilir.
Artık herkes biraz daha nasıl kazanabilirimin peşinde.
Keşke kazançlarımız gerçekten yeterli olsa ve bizde güzel projelerde gönüllü olarak çalışabilsek.

Mesela birde şöyle düşünelim.
Senin arama motorun sitesini ekleyecek kişilere günde 1000 kişi gönderecek olsa ve sen bunu editör başvurusu ilanında yazsan. Acaba kaç kişi başvururdu.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Haklısın, şu mesajda zaten yeterince bunu destekliyor

http://forum.iyinet.com/296542-post1.html

daha önce 2 kez başvuruda bulundum birisinde cevap veren olmadı bir diğerindede davetiye karşılığında domain ve host isteyen bir arkadaşla karşılaştım ve kayıt olmaktan vazgeçtim...

Diğer bir sebepde sanırım, http://enproject.codelib.co.kr/ bu scripti kullanarak hergün bir tane üç ay ömürlü site açmak daha cazip geliyor.

Not: Arama motoru hobi olarak yapılmıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5