İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Anlamlı Hayat

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayatın anlamını arayıp bulamayanlara :
- gökyüzünde yıldızlar durur hiçbirisi yere düşmez di mi?
- gece gündüze gündüz geceye döner ve hergün bu tekrar eder hiç sektirmez di mi?
- bir fidan bir tohum suyu toprağı bulduğunda ağaç olur katık olur, meyve verir serinlik verir ürün verir. bunlar insana lezzet verir hayat verir di mi?
- herşey doğar yaşar ve ölür, madde içinde kalıcı olan hiçbirşey yoktur değişir ama yok olan da birşey yoktur di mi?
- bir canlı yavrular sonra annelik duygusuna bürünür ama bunun ne bir kursu vardır ne de bir eğitimi di mi?
- bir insan sevgi duyar, aşk besler, nefret eder, üzülür, sevinir ama bunlar etle kemikle olmaz di mi?
- hangi bilime elinizi atsanız mükemmel bir uyum, eşsiz bir diziliş vardır. hiçbir bilim kendi başına kuralsız veya hatalı değildir di mi?
- her havyan her bitki ve her insan kendi içinde bir mucizeyi barındırır. her organı her davranışı anlamlıdır di mi?
- bütün canlılar arasında da ekolojik bir denge vardır di mi?
- bütün yukarıdaki sorularım büyük bir patlama ya da tesadüfi bir hücre gelişimiyle açıklanamaz di mi?
- bu soruları ben haftalarca aylarca ya da yıllarca yazabilirim di mi?
- soruya sorularla yanıt verdim galiba di mi?
- anlamlı bir hayat var di mi?

- beni anladınız di mi?

Bu bir yüktür, dost olursan eğer, yüküne sarılırsan taşıması kolay olur; inkar eden yükünü göğüslemeyen ise elbet birgün altında ezilir...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5