İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Anlaşmayı fesh eden sitelerden ,intikam aldılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Arkadaşlık sitesi olarak bilinen "Siber alem", e-ticaret sitesi "İdeefixe" ve "www.itiraf.com" web sitelerinin anlaşmalarını feshettikleri host firması tarafından, heklendiği ileri sürüldü. Belli aralıklarla yapılan saldırılar nedeniyle üyelerin sisteme girişlerinin kısmen ya da tamamen engellendiği iddia edildi. Polis, yaptığı çalışma sonucu heker'a aracılık ettiği ileri sürülen Batuhan Ç. isimli şahsı gözaltına aldı.

İnternet üzerinden yayın yapan Siberalem.com, İdeefixe.com ve İtiraf.com sitelerinin sahibi Elektronik Bilgi İletişim Hizmetleri adlı firmanın yetkilileri, Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak internet sitelerine saldırı düzenlenip kullanıcıların erişimlerinin engellendiğini bildirdi.

Savcılığın talimatı üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü İnternet Suçları ve Bilişim Büro Amirliği ekipleri, sözkonusu internet sitelerine düzenlenen saldırı olayıyla ilgili olarak yapılan şikayet üzerine sitelere erişimin engellenmesine ilişkin Batuhan Ç.'yi gözaltına aldı. Batuhan Ç.'nin kullandığı bilgisayarın hard diskinde yapılan incelemelerde heker olduğu ileri sürülen bir kişiyle MSN'de yaptıkları sohbete ilişkin kayıtlara rastlandığı öğrenildi.

Batuhan Ç.'nin, heker olan arkadaşına, "Biraz sonra vereceğim IP numaralarına çak." dediği, heker arkadaşının ise "Çaktım, kastırıyor." çeklinde şifreli konuştuklari iddia edildi.

Yapılan soruşturmada, milyonlarca üyesi bulunan Siberalem.com, İtiraf.com ve İdeefxe.com adlı internet sitelerinin sahibi bulunan Elektronik Bilgi İletişim Hizmetleri şirketinin, sitelerle alakalı olarak Teklan firmasından hosting hizmeti aldığı öğrenildi. 2005 yılı Eylül ayında başlayan bu anlaşmanın, ödenen ücretin fahiş olduğu gerekçesiyle 2000 yılı Temmuz ayına kadar devam ettiği ve bu tarih itibariyle anlaşmanın feshedildiği öne sürüldü.

Bunun üzerine Teklan firması ile Batuhan Ç.'nin, ortak çalışmaları sonucu buldukları heker vasıtasıyla sitelerine saldırı yaptırdıklarının belirlendiği öne sürüldü.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Beyoğlu Adliyesi'ne gönderilen Batuhan Ç., "Bilişim hizmetlerini engellemek" suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Haber; http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=578944

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
teklanın böyle amatör bişi yapacağına pek inanmıyorum

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şifreli konuşma mevuzusu çok enteresan. bende öyle bi iş yaptırsam aynen öyle derim zaten. bu şifreden çok jargon ne şifresi :)

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olayların tümünün içinde bulunan birisi olarak;
backup'larını düzgün almayan bir firmanın,
önce çalıştığı firmaya BİLİNÇLİ OLARAK daha ayrılmadan önce bile terbiyesizce ithamlarda bulunan bir firmanın, ve işin dahada kötüsü
"biz bunu beceremedik siz şu router'ları ve gerekli herşeyi konfigüre edermisiniz" diyen bir teknik gurubun....
aksi bir davranış sergilemesi asla beklenemezdi.

kaldı ki Teklan gibi bir kurumun halihazırda yüzlerce müşterisi varken giden birinin ardından yas tutmak yada ona saldırmak yada saldırtmak gibi bir düşüncesi olması gerçekten aptalca bir varsayımdır.

teklan firması ile çalışan herkes bunu çok iyi bilir.

DeepNot: teklanın savunucusu degilim sadece doğru çalıştığına inandığım Bir firma hakkında beyan belirttim.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başlık : Anlaşmayı fesh eden sitelerden ,intikam aldılar

Arkadaşlık sitesi olarak bilinen "Siber alem", e-ticaret sitesi "İdeefixe" ve "www.itiraf.com" web sitelerinin anlaşmalarını feshettikleri host firması tarafından, heklendiği ileri sürüldü. Belli aralıklarla yapılan saldırılar nedeniyle üyelerin sisteme girişlerinin kısmen ya da tamamen engellendiği iddia edildi. Polis, yaptığı çalışma sonucu heker'a aracılık ettiği ileri sürülen Batuhan Ç. isimli şahsı gözaltına aldı.

Arkadaşlar merhaba,

Teklan bayisi olarak bugün firmamıza da bu mesajlar geldi ve rahatsız olmuş durumdayım. Birkaç şey söyleyip konu hakkındaki fikrimi de belirtmek istiyorum.

Müşterilerine inanılmaz ve sürekli bir hizmet kalitesi ile servis sağlayan bir firmadan nasıl olurda bu kadar rezalet bir hareket beklenir çok merak ediyorum. Burada yapılan da bana pek doğal bir suçlama gibi gelmiyor. Herşeyi geçtik bu tarzda bir başlık; kalitesinden şüphe edilmeyecek 2 firma için de bence inanılmaz katı ve sonrasındaki yazı da zaten olayın gerçek yüzünün ne kadar doğru olduğunu kanıtlar nitelikte!!! "ileri sürüldü, iddia edildi." GARİP!!!

Saçma sapan bir haber hakkında çok uzunca ve savunma yapar tarzda bir yazı yazmanın da doğru olacağına inanmıyorum. Herkes istediğini yazmakta özgürdür. Ancak Teklan'ın bu yazılanlara karşı en kısa zamanda da gerekli cevabı vereceğine inanıyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ya külliyen yalan haber başka bişi değil...sen koskoca 3 sitenin serverlarına saldırıcan, sonra eve gelip msn den bunu konuşucan. Hayır madem bişi olmaz diye evinden konuşuyosun peki neden şifreli konuşuyosun :D Garip bi çelişki var yani...Bi tarafın güvenip evden konuşuyor diğer tarafın güvenmeyip şifreli konuşuyor :D...ne biliyim arkadaşı tanımıyorum ama bunu yapması için ağır şizofren olması lazım

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Yani bunda şifreli diye lanse ettirilecek ne vardır ki? Bu şekilde kullanılmış bir sözcük, saldır yerine çak, yorduruyor yerine kastırıyor gibi; kişilerin konuşma şekli öyleymiş..

Cafelerde duyuyoruz her gün; "abi beni bi kassana".. Bu da oyunun bir üst versiyonu sanırım...

FileZilla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Klasik laflar artık
-- şu ip adresine SYN çaksana,
-- veya senin dns sunucuya SYN çakıyorlar

veya

-- siteniz serverımızı aşırı kastırıyor
-- site açılıyor ama çok geç açılıyor herhalde sunucu kasılıyor..

e bunlar klasik, neresi şifreliki :p

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Elektronik Bilgi İletişim (ebi) gerçekten büyük bir firma, Teklan desen diğerinden aşağı değil, gerçekten ne olduğunu bizde bilmiyoruz, zaman gazetesinin haberidir bu ,

teoriye dökersem,

şimdi ebi , Teklan fiyatlara zam yaptığı için, bütün serverlarını, Teklan dan çekti ve dahası "seni sileceğim piyasadan, kendi host firmamı açıcam diye bağırdı vee müstakbel rakip olarakta , Batuhan Ç ile bu komplo tezgahını kurdu :)

diğer bir teorim, Teklan , ebi nin, serverlarından, çok gizli üye, yazılım vs.. gibi bilgileri, zimmetine geçirdi, şimdi ! olay anlaşılınca , hemen batuhan ç , devreye girdi , syn filan çakması istendi, sonracıma iki firmada birbirine girdi ve işin sonu beyoğlu adliyesi oldu :D

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
olayların tümünün içinde bulunan birisi olarak;
backup'larını düzgün almayan bir firmanın,
önce çalıştığı firmaya BİLİNÇLİ OLARAK daha ayrılmadan önce bile terbiyesizce ithamlarda bulunan bir firmanın, ve işin dahada kötüsü
"biz bunu beceremedik siz şu router'ları ve gerekli herşeyi konfigüre edermisiniz" diyen bir teknik gurubun....
aksi bir davranış sergilemesi asla beklenemezdi.

kaldı ki Teklan gibi bir kurumun halihazırda yüzlerce müşterisi varken giden birinin ardından yas tutmak yada ona saldırmak yada saldırtmak gibi bir düşüncesi olması gerçekten aptalca bir varsayımdır.

teklan firması ile çalışan herkes bunu çok iyi bilir.

DeepNot: teklanın savunucusu degilim sadece doğru çalıştığına inandığım Bir firma hakkında beyan belirttim.

Hem olayların tümüyle içinde olduğunu söylüyorsun hemde teklanın savunucusu olmadığını söylüyorsun.. Bi anlam veremedim doğrusu.. Ebi bana göre çok büyük bir firma ve güzel işler yapıyor. Teklaın gibi bir datacenter in EBI gibi 2 3 müşteri ile işlerini götürdüğünü düşündüğümüzde EBI nin gidişinin ardından böyle bir işe girişmesi bence mümkündür.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hem olayların tümüyle içinde olduğunu söylüyorsun hemde teklanın savunucusu olmadığını söylüyorsun.. Bi anlam veremedim doğrusu.. Ebi bana göre çok büyük bir firma ve güzel işler yapıyor. Teklaın gibi bir datacenter in EBI gibi 2 3 müşteri ile işlerini götürdüğünü düşündüğümüzde EBI nin gidişinin ardından böyle bir işe girişmesi bence mümkündür.

yazdığım son münakaşaları birbir yaşadığımı ima etmiştim ki buda yanlış anlaşılmış. kaldı ki uzun zamandır çalıştığım ve kalitesine inandığım bir firma ile alakalı fikir beyan etmem neden savunma olsun ki ?

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Bir deli bir kuyuya taş atmış, 40 akıllı çıkaramamış."

Bence yaptığınız yorumların yüzde 99'u gerçekler ortaya çıktığında ne kadar fazla hayal kurduğunuzu ortaya dökecek niteliktedir.

"Teklan gibi bir datacenter in EBI gibi 2 3 müşteri ile işlerini götürdüğünü düşündüğümüzde EBI nin gidişinin ardından böyle bir işe girişmesi bence mümkündür."

Ben üstteki satırlara takıldım. 2-3 tane firmayla Teklan'ın büyüdüğüne inanıyorsanız yanlış düşünüyorsunuz. EBI elbette büyük müşterilerinden birisiydi ama sadece birisiydi! Müsait olduğunuz birgün ofisimize gelin ve Teklan hakkında tarafınıza bilgi verelim. Yaklaşık 700 serverın 3 tane yere ait olmadığını ve çalışan kalitesi bakımından böyle bir rezalete ihtiyaç duyulmayacağını kesinlikle anlarsınız.

Tek isteğim şu davanın bir an önce sonuçlanması.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
yazdığım son münakaşaları birbir yaşadığımı ima etmiştim ki buda yanlış anlaşılmış. kaldı ki uzun zamandır çalıştığım ve kalitesine inandığım bir firma ile alakalı fikir beyan etmem neden savunma olsun ki ?

İçeride dönenleri bu kadar iyi bildiğini ifade ederken, senin teklanla mı çalıştığın yoksa teklanın içindemi çalıştıgın konusunda farklı düşünemiyor insan. Kusura bakma derdim seni kırmak felan değil sadece böyle anlaşılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5