İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Anlatılmasını istediğiniz vBulletin Konuları

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Değerli iyinet üyeleri vBulletin için anlatılmasını istediğiniz konuları lütfen bu başlık altında belirtiniz.

Örnek olarak

vBulletin'de eklenti nasıl eklenir?
vBulletin'de üye nasıl banlanır?

Gibi..

Elimden geldiğince örneklerle anlatmaya çalışıcam.

Teşekkürler.

HiTBuLL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vBulletin'de oluşturduğumuz farklı sayfa için mysql'den nasıl veri çekebiliriz

LordSebo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Temaya kurulu eklentileri diğer temaya geçirmenin kolay yolu var mı?

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
vBulletin'de oluşturduğumuz farklı sayfa için mysql'den nasıl veri çekebiliriz
sql bilgim yeterli olmadığı için bilemiyorum bunu yalnız hem php hemde sql bilginiz olması lazım.

Temaya kurulu eklentileri diğer temaya geçirmenin kolay yolu var mı?
Eklentiler her temada çalışır zaten fakat templates düzenlemeleri varsa o kodları yeniden almak gerekir. Başka bi yolu yoktur.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Vb4 e geçiş tam olarak nasıl olur ? Vbseo güncellemesi nasıl yapılacak. Vb4e geçince ana sayfada son konular, son cevaplar, son blog yazıları, son makaleler vs gibi ayarlar var galiba.. Bunları cmsden nasıl yaparız.. Yada asıl yapmak istediğim Vb4e geçip yine ana domainimde eskisi gibi forum olsun ve yine ana domainimde aynen forum açılsın... Yani vb4 seo ayarları ve cmssi hakkında yeterli bilgi ve açıklama olmadığı için Vb4e geçip geçmemekte kararsız kaldım..

Vb4e geçen bazı siteleri inceledim ve seo ayarlarının bozuk olduğunu gördüm. linklerde hatalar vs gördüm.. Vb4 ve seo güncellemesi nasıl yapılır :)

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Vb4 e geçiş tam olarak nasıl olur ?
Vbseo güncellemesi nasıl yapılacak.
Vb4e geçince ana sayfada son konular, son cevaplar, son blog yazıları, son makaleler vs gibi ayarlar var galiba.. Bunları cmsden nasıl yaparız..

Yada asıl yapmak istediğim Vb4e geçip yine ana domainimde eskisi gibi forum olsun ve yine ana domainimde aynen forum açılsın... Yani vb4 seo ayarları ve cmssi hakkında yeterli bilgi ve açıklama olmadığı için Vb4e geçip geçmemekte kararsız kaldım..

Vb4e geçen bazı siteleri inceledim ve seo ayarlarının bozuk olduğunu gördüm. linklerde hatalar vs gördüm.. Vb4 ve seo güncellemesi nasıl yapılır :)
vb4'e geçiş biraz sıkıntılı olsa da sonrasında rahat edebileceğiniz bi durumdur. Geçiş için sitenizdeki tüm eklentileri inaktif duruma getirmeniz gerekmektedir.
şu an ki güncel vbseo sürümünün seo'su vbulletin 4.0.x sürümlerinin seosundan daha iyidir. vbseo güncellemesi vbseo.com'da mevcuttur.

http://www.siteadı.com/admincp/options.php?do=options&dogroup=block şu kısımdan kenar çubuğunu aktif edip daha sonra
admincp'de forumlar ve moderatörler kısmında (dil dosyasına göre farklılık gösterebilir) kenar çubuğu yazmaktadır. ordan son konuları veya mesajları seçmelisiniz.

Yada asıl yapmak istediğim Vb4e geçip yine ana domainimde eskisi gibi forum olsun ve yine ana domainimde aynen forum açılsın... Yani vb4 seo ayarları ve cmssi hakkında yeterli bilgi ve açıklama olmadığı için Vb4e geçip geçmemekte kararsız kaldım..

şunu biraz daha detaylı anlatır mısınız rica etsem?

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Forum sitem siteadi.com olarak yayın yapıyor. Güncelleme yapsamda yine aynı şekilde kalsın istiyorum.. forum yanda siteadi.com/forum/ yada siteadi.com/forum.php gibi açılmayacak, direkt siteadi.com olarak yine eskisi gibi ana sayfasından sadece forum olarak yayınına devam edecek.. Ana sayfa yine forum olan siteadi.com olacak

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Forum sitem siteadi.com olarak yayın yapıyor. Güncelleme yapsamda yine aynı şekilde kalsın istiyorum.. forum yanda siteadi.com/forum/ yada siteadi.com/forum.php gibi açılmayacak, direkt siteadi.com olarak yine eskisi gibi ana sayfasından sadece forum olarak yayınına devam edecek.. Ana sayfa yine forum olan siteadi.com olacak

upgrade yaptığınızda yine o şekilde olur. Herhangi bi değişiklik olmaz.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Ama şunu sanıyorum.. eskiden forumlar index.php üzerinde idi şimdi forum.php üzerinde, ana sayfada forum çıkması için forum.php'yi index.php yapmalıyız.. Çok kararsız kaldım vb4e geçip geçmemek konusunda.. Geçmezsem zararım yok gibi, geçersem oluşacak hataları düzenlemek yada düzenlemenin uzun sürmesinden dolayı sitenin çorba olması ve hit kaybı vs vs.. ama yinede artık geçmenin zamanı geldi gibi...

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Ama şunu sanıyorum.. eskiden forumlar index.php üzerinde idi şimdi forum.php üzerinde, ana sayfada forum çıkması için forum.php'yi index.php yapmalıyız.. Çok kararsız kaldım vb4e geçip geçmemek konusunda.. Geçmezsem zararım yok gibi, geçersem oluşacak hataları düzenlemek yada düzenlemenin uzun sürmesinden dolayı sitenin çorba olması ve hit kaybı vs vs.. ama yinede artık geçmenin zamanı geldi gibi...

4.0.x versiyonlarında hem forum.php hemde index.php kullanılabiliyor. Değiştirmenize gerek yok yani.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Hocam vbullet sitesi kurmak için için lisans satın almak şart mı?
Ücretsiz forum sitesi açabileceğimiz bir sistem varmı?

vurally

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vb 4 e geçişi resimli anlatım yapmak mumkunmudur
?

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Hocam vbullet sitesi kurmak için için lisans satın almak şart mı?
Ücretsiz forum sitesi açabileceğimiz bir sistem varmı?

Lisans kurulumu şart değildir lisanssız sürümlerini bulabilirsiniz ama vBulletin.Orgun eklentilerinden faydalanamazsınız üyeliğiniz olmadığı için, bu da bence hoş birşey değil, eklentileri direk adresinden indirmek en mantıklısıdır.

MyBB,PhpBB,SMF,phpKF ve pek çok forum sistemi bulabilirsiniz.

Vb 4 e geçişi resimli anlatım yapmak mumkunmudur
?

Kısa zamanda yaparım.

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Yakın bir tarihte videolu ve sesli bir anlatımla kurulumu anlatıcam.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
@BthnBYRK bot dediğiniz spam üyelerse başlangıçta CAPTCHA kodu koyarsanız botlar engellenmiş olur. Yada Vbulletin'in soru sorma sanatını konuşturun.
Nedir bu ?
Question and Answer Verification özelliği yani başlangıçta hangi sitedesiniz? 1+1 kaçtır gibi sorular sorarsınız. Kayıt olurken cevap yazarlar.
-Admin kontrol panelinize girin " vBulletin Options " altındaki " Human Verification Options"
-"Question & Answer Verification Options" altındaki "Add New Question" Butonuna Tıklayın.
-Karşınıza gelen sayfada "Question" Kısmına Sorunuzu Yazın ( Mesela 1+1 kaçtır ?)
-"Regular Expression" kısmına cevabı yazın.
-Kaydedin.

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Konuyu biraz güncelleyelim :) istediğiniz videolu anlatım varsa lütfen konu altında belirtin elimden geldiğince anlatım yapmaya çalışırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5