İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Anlık 200mbit Hat kullanımı mevcut saldırımı bu ?

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba 1 adet sunucumda son 2 gündür hat kullanımı bir anda 200mbite çıkıyor normalde en yoğun olduğunda 10mbit kullanım varken bir anda 200mbite çıkıyor sn ler içerisinde.

İpyi lisanssız ettiğimizde ise hemen kesiliyor. Açınca ekrardan başlıyor 200mbit kullanılmaya. ve siteler 2 günden beri kapalı. Sizce bu saldırımıat yoksa bir problemmi mevcut sunucuda hatta veya sitede ?

netstat -ntu ile baktığımda 40-50 adet ip görüyorum başkada ip yok.

Yardımlarınızı bekliyorum. Sunucu ni.net.tr de

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Servis sağlayıcınıza durumu belirtin onlar baksın buradan direk saldırı alıp almadığını incelemeden kimse bilemez fakat muhtemelen saldırı alıyordursunuz.

İp lisanssız etmeniz ise direk kesiliyorsa prof. birisi saldırmıyordur sanırım belirli mbit e kadar sözünü ettiğiniz servis sağlayıcı ücretli koruma sağlıyor, görüşmenizde yarar var. Eğer halledemezlerse bir kaç yer önerebilirim.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Servis sağlayıcınıza durumu belirtin onlar baksın buradan direk saldırı alıp almadığını incelemeden kimse bilemez fakat muhtemelen saldırı alıyordursunuz.

İp lisanssız etmeniz ise direk kesiliyorsa prof. birisi saldırmıyordur sanırım belirli mbit e kadar sözünü ettiğiniz servis sağlayıcı ücretli koruma sağlıyor, görüşmenizde yarar var. Eğer halledemezlerse bir kaç yer önerebilirim.

Bu öneriye uyun. PM'e istinaden yazıyorum. ni.net durumu inceleyip bilgi vermiyorsa ben küçük bir inceleme yapabilirim.

Nunogomes

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Ni ile iletişime geçin eğer saldırı varsa belli bir noktaya kadar ücretsiz önlüyorlar.

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için makina şuanda fiziksel firewall arkasında çalışıyor fakat kullanım hala 200mbit. firewall falanda etki etmedi ?

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için makina şuanda fiziksel firewall arkasında çalışıyor fakat kullanım hala 200mbit. firewall falanda etki etmedi ?

Firewall etki etmemesi için çok yoğun bir saldırı gelmesi lazım ki siz ip lisanssız ettiğimde direk kesiliyor diyordunuz, açıkcası bazı konularda ya yanlış bilgi veriyorsunuz yada karıştırıyorsunuz.

Eğer siteniz ileriye dönük bir site ise softlayerdan hizmet almanızı önerebilirim, eğer yabancı diliniz yoksa ise Türkiye'de ki aracı firmalardan alabilirsiniz.Fakat kendiniz direk alırsanız biraz daha tuzluya gelebilir.

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Firewall etki etmemesi için çok yoğun bir saldırı gelmesi lazım ki siz ip lisanssız ettiğimde direk kesiliyor diyordunuz, açıkcası bazı konularda ya yanlış bilgi veriyorsunuz yada karıştırıyorsunuz.

Eğer siteniz ileriye dönük bir site ise softlayerdan hizmet almanızı önerebilirim, eğer yabancı diliniz yoksa ise Türkiye'de ki aracı firmalardan alabilirsiniz.Fakat kendiniz direk alırsanız biraz daha tuzluya gelebilir.

Ben kendim lisanssız etmeyi vs bilmiyorum. Dc nin verdiği bilgiler doğrultusunda size bilgi veriyorum. Şu anda ana ip 3,5 saattir 140 mbit kullanıyor ve geçmedi hiçbir şekilde.

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ssskk.jpg

Aşağıda hat grafiği mevcut..

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Büyük ihtimal evet saldırı alıyorsunuz, söz konusu verimerkezi ddos koruma sağlıyormuş(tabi ddos alıyorsan) biryere kadar yukarıda bir kişi öyle yazmış, umarım halle olur halledilmezse illa ki Türkiye de barınacak diyorsanız DGN bu konuda Türkiye deki birçok veri merkezine göre ileri durumda onlarla görüşebilirsiniz.

Ve son olarak site adresini pm lerseniz belki bir konuda yardımcı olabilirim.

Ek olarak; 140mbit saldırı alıyorsanız ortalama 150-250 lira arası aylık bir fiyat vermeniz lazımdır diye umuyorum bulanduğunuz verimerkezinde, tabi bennim bilgim yok sadece yukarıda yazılanlara göre yazıyorum.

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Büyük ihtimal evet saldırı alıyorsunuz, söz konusu verimerkezi ddos koruma sağlıyormuş(tabi ddos alıyorsan) biryere kadar yukarıda bir kişi öyle yazmış, umarım halle olur halledilmezse illa ki Türkiye de barınacak diyorsanız DGN bu konuda Türkiye deki birçok veri merkezine göre ileri durumda onlarla görüşebilirsiniz.

Ve son olarak site adresini pm lerseniz belki bir konuda yardımcı olabilirim.

Ek olarak; 140mbit saldırı alıyorsanız ortalama 150-250 lira arası aylık bir fiyat vermeniz lazımdır diye umuyorum bulanduğunuz verimerkezinde, tabi bennim bilgim yok sadece yukarıda yazılanlara göre yazıyorum.

dgn yi aradım. Firewall kullanımı ücretsiz diyorlar. nasıl oluyor onu anlamadım hiç ücretsiz olurmu..

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
dgn yi aradım. Firewall kullanımı ücretsiz diyorlar. nasıl oluyor onu anlamadım hiç ücretsiz olurmu..

Yanlış anlaşılma vardır sanmıyorum tekrar ara teyit ettir daha sonra ilk anladığın gibiyse taşı oraya fakat ben sanmıyorum ücretsizse bile belirli bir limit vardır hat miktarı kadar gibi.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Muazzam bir paket saldırısı alıyor arkadaş.
Saldırının muhattabı olan sitenin belliki ciddi bir rakibi var.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Port 80 üzerinde adam saydırıyor.
Saldırgan bilinçli bir saldırı gerçekleştiriyor. Türkiyede trafik pahalı. Direk damardan girmiş..
2ut57dl.jpg

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Msn den dediğim kişiyle görüşün yardımcı olurlar.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
1 veya 2gbit'e kadar kesin engelleme ücretsiz mi?

dgn yurt için, bursa lokasyon..

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Eğer 2gbit e kadar ücretsiz koruma sağlıyorsa hiç düşünmemek gerekli tabiki yurt dışına göre trafik pahalı olucak fakat limitsiz trafikli makineleri var düşünülebilir aslında.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5