İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Antivirüs Sitelerine Giriş Engellemesi

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Mrb. Arkadaşlar,

Pc antivirüs sitelerine girmiyor hatta hazır antivirüs kurumlarınada izin vermiyor, format attım fakat halen aynı.

Nasıl bir yol izliyebiliriz.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Aynı, değişen birşey yok, bir türlü çözemedim.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Arkadaşlar birçok yolu denedim fakat bir sonuca ulaşamadım açıkcası, buda can sıkıcı birşey, kaspersky kurdum, kurulum tamam fakat çalışmıyor.

ruud

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ccleaner öneririm, bir antivirüs programı olmadığı için virüsün koyduğu engele takılmayabilir.
http://www.piriform.com/ccleaner

eger siteyi engellediyse, proxy ile indirmeyi dene bir de.

ama en kesin çözüm format gibi duruyor

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Güvenli mod ile açmayı denediniz mi ? Belki bir işe yarar.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
ccleaner öneririm, bir antivirüs programı olmadığı için virüsün koyduğu engele takılmayabilir.
http://www.piriform.com/ccleaner

eger siteyi engellediyse, proxy ile indirmeyi dene bir de.

ama en kesin çözüm format gibi duruyor
Format attım zaten, ayrıca kurulum bir şekilde gerçekleşse bile şuan ksky kurulu fakat çalışmıyor.
Ayrıca ccleaner kaldırılmayan programları kaldırıyor diye biliyorum buna bir etki edeceğini sanmıyorum.

Güvenli mod ile açmayı denediniz mi ? Belki bir işe yarar.
Güvenli modda açılması neyi değiştirebilir ?

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Bu arada acaba ıp adreslerini eklemişlerdir diye düşündüm hosts dosyasına orasıda temiz.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Çok şeyi değiştirebilir. Güvenli modda çalıştığı zaman eğer virüs kapmışsanız işlevini yitirebilir. Böylece bir antivirüs programı yükleyip temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç yerde bunla ilgili önerileri duymuştum.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Çok şeyi değiştirebilir. Güvenli modda çalıştığı zaman eğer virüs kapmışsanız işlevini yitirebilir. Böylece bir antivirüs programı yükleyip temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç yerde bunla ilgili önerileri duymuştum.

Güvenli modda bu işlemleri yapmayı deniyorum hemen.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
@Yagmayok aynı değişen birşey yok. AVG denedim, onunda kurulumu tam olmadı, kayıt defteri sorunu verdi.

Başka önerisi olan var mı ?

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşım %90 ihtimalle Sality virüsü bulaşmış. Bilgisayarda ki bütün disklerde bulduğu exe uzantılı dosyalara kendini kopyalıyor, kurtuldum derken ummadığın anda tekrar çıkıyor.

http://www.avg.com/virus-temizleme.ndi-67769

buradan 3 dosyayı indir aynı klasöre kopyalayıp çalıştır, biraz uzun sürer ama buluyor. İşini bitirdikten sonra avg antivirüsü yükle, sonra da onla tarattır.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o virüs devamlı kendini uptade yapıyor. Deneyeceğin herşey boşa çıkacak. Virüs taraması kursan bile çalıştıramayacaksın. Çalıştırsan bile belli bir süre sonra kapanacak. Özellikle antivirüsler bu virüsün dosyalarını silmeye çalıştığında karşına mavi ekran gelecek.

Diğer tüm sürücülere bulaşıyor, haricilerede.

Tüm sürücülerine format at. .exe falan yedekleyeceksende sakın ha d ye falan yedekleme. Formatın boşa gider. harici bir diske yedekleyip başka bir bilgisayar hali hazır antivirüs var iken temizlemeye çalış.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
osahin arkadaşımız sayesinde 7-7.5 saat gibi bir süreden sonra sorunu çözdük şuan antivirüs sitelerine erişim sağlanıyor.

İşini gücünü bırakıp yardımcı olan osahin arkadaşımıza teşekkürü borç bilirim.

Gece yaptığımız işlemleri anlatırım, bu şekilde virüs sorunu yaşıyanlara kaynak olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5