İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Apple gerçekten bu kurnazlığı yaptı mı?

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Apple yeni bir dava tehlikesiyle karşı karşıya. Davacının iddiaları ise oldukça ciddi. Hatırlarsanız iOS 4'ün çıkışıyla beraber, iPhone 3G ve iPhone 3GS gibi eski iPhone modellerinde yavaşlama şikayetleri gelmeye başlamıştı. İşte davacı, Bianca Wofford bu şikayetleri mahkemeye götürdü; hem de çarpıcı bir iddiayla beraber.

Davacının avukatının yaptığı açıklamaya göre; Apple, iOS 4'ün eski model telefonlarda yavaş çalışacağını ve oldukça kullanışsız olduğunun farkındaydı. Buna rağmen özellikle, iPhone 4 satışlarını arttırmak, kullanıcıların iPhone 3G'lerden iPhone 4'e geçmelerini hızlandırmak için bu işletim sistemini tüm telefon modelleri için piyasaya sürdü;

"iOS 4 kurulan üçüncü nesil cihazlar tuğladan farksız oluyor.Apple, tüketicisinin üçüncü nesil telefonlar için yeniden iOS3.x işletim sistemine izin vermiyor. Kullanıcıların bunu gerçekleştirebilmeleri için hek gibi işlemlere başvurmaları gerekiyor. Bu da zaten Apple'ın garantiyi iptal etmesine sebebiyet veriyor."

Apple'ın bu iddialar karşısında ne diyeceği şimdiden merakla bekleniyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Apple dan önce ben diyim bari :)
3gs yi sürüm 4 ile update edeli aylar oldu ne yavaşlama nede bişi oluyor. En azından bende durum böyle :)

facebookfake

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiyede olsa o dava açanı sustururlardı :D ama amerikada veya başka dış ülkede adalet var... :sinir:

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Türkiyede olsa o dava açanı sustururlardı :D ama amerikada veya başka dış ülkede adalet var... :sinir:

hahaha :D adelet hiç bir ülkede yok. Parası olan her zaman haklıdır.

500 bin dolara adam öldürmeden içeri girip 15-20 sene yatacak milyarlarca insan vardır.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Bariz fark var.

3g çıktığında çok hızlıydı.

3gs çıkınca 3g yavaşladı.

iphone 4 çıkınca da 3gs yavaşladı.

Ben apple olsam ben de böyle bir politika izlerdim.

HaCo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3g mevcut hıcbır sorun yok jb lı garıp şehir efsanesi olmaya aday...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5