İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Araç çubuğundan girişi ve ip engelleme?

dreamasiam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adres çubuğundan girişi ve ip engelleme?

Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.

Konuya geçecek olursam iki konuda yardım almak istiyorum. Bunlardan ilki;

siteme adres çubuğundan girişleri engellemek ve bunu örnek veriyorum hotmail.com adresine yönlendirmek istiyorum. Yani siteye sadece arama motorlarından gelen ziyaretçileri kabul etmek istiyorum.

İkinci konu ise;

Bazı ip'lerin siteye girişlerini engellemek istiyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar diliyorum..

Edit: Sabaha kadar uyumadığım için başlıkta Adres yerine Araç yazmışım. Kusura bakmayın.

Lansewebtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Saldırı varsa çözümün Php olamaz. Çünkü işlem Php ye gelene kadar zaten saldırganın göndermek istediği paketler sunucuna ulaşmış demektir. Öyle bi saldırı durumunda hostingcine danışıp resmi bi yardım alman gerekir.

Saldırı yoksa: Php de bu adam adres çubuğundan yazarak girdi diye bişe yok. Ama şöyle bişe var: kullanıcının senin sayfandan önce hangi sayfada olduğunu referer bilgisi ile alabilirsin. Bu bilgiyi if e sokup eğer google, yahoo, bing, yandex falansa siteyi aç, else hotmaile yönlendir.

IP yasaklama için veritabanı kullanabilirsin. Bi tablo oluşturursun yasakladığım IP ler diye. Daha sonra MySQL in satır sayısı komutuyla eğer o IP yasaklananlar arasındaysa siteyi göstermezsin.

PHP:
<?php
$satirsayisi = 1; // bu verinin veritabanından okunması lazım.

if( $satirsayisi == 0 )
	{
		if
		(
			isset( $_SERVER['HTTP_REFERER'] ) && 
			(
				preg_match('/google.com/i', $_SERVER['HTTP_REFERER']) || 
				preg_match('/yahoo.com/i', $_SERVER['HTTP_REFERER']) || 
				preg_match('/bing.com/i', $_SERVER['HTTP_REFERER']) || 
				preg_match('/yandex/i', $_SERVER['HTTP_REFERER']) 
			) 
		)
		{
?>

SİTE İÇERİĞİ

<?php
		}
		else
		{
			echo '<script>location.href = "http://hotmail.com/";</script>';
		}
	}
	else
	{
		echo 'Geçici bir süreliğine sitemize girişleriniz yasaklanmıştır.';
	}
?>

dreamasiam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitene saldırımı var?

Hayır, siteme saldırı yok hocam.

Saldırı varsa çözümün Php olamaz. Çünkü işlem Php ye gelene kadar zaten saldırganın göndermek istediği paketler sunucuna ulaşmış demektir. Öyle bi saldırı durumunda hostingcine danışıp resmi bi yardım alman gerekir.

Saldırı yoksa: Php de bu adam adres çubuğundan yazarak girdi diye bişe yok. Ama şöyle bişe var: kullanıcının senin sayfandan önce hangi sayfada olduğunu referer bilgisi ile alabilirsin. Bu bilgiyi if e sokup eğer google, yahoo, bing, yandex falansa siteyi aç, else hotmaile yönlendir.

IP yasaklama için veritabanı kullanabilirsin. Bi tablo oluşturursun yasakladığım IP ler diye. Daha sonra MySQL in satır sayısı komutuyla eğer o IP yasaklananlar arasındaysa siteyi göstermezsin.

PHP:
<?php
$satirsayisi = 1; // bu verinin veritabanından okunması lazım.

if( $satirsayisi == 0 )
	{
		if
		(
			isset( $_SERVER['HTTP_REFERER'] ) && 
			(
				preg_match('/google.com/i', $_SERVER['HTTP_REFERER']) || 
				preg_match('/yahoo.com/i', $_SERVER['HTTP_REFERER']) || 
				preg_match('/bing.com/i', $_SERVER['HTTP_REFERER']) || 
				preg_match('/yandex/i', $_SERVER['HTTP_REFERER']) 
			) 
		)
		{
?>

SİTE İÇERİĞİ

<?php
		}
		else
		{
			echo '<script>location.href = "http://hotmail.com/";</script>';
		}
	}
	else
	{
		echo 'Geçici bir süreliğine sitemize girişleriniz yasaklanmıştır.';
	}
?>

Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Siteme saldırı yok sadece gelen ziyaretçilerin (her kim olursa olsun) arama çubuğundan giriş yapmalarını istemiyorum. Sadece arama motorlarından girebilsinler istiyorum. Bunu php ile halledemezsem nasıl bir yol izlemeliyim acaba?

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Hayır, siteme saldırı yok hocam.

Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Siteme saldırı yok sadece gelen ziyaretçilerin (her kim olursa olsun) arama çubuğundan giriş yapmalarını istemiyorum. Sadece arama motorlarından girebilsinler istiyorum. Bunu php ile halledemezsem nasıl bir yol izlemeliyim acaba?
tahribat.com/Forum-Dokuman-Php-Sayfasina-Direk-Erisimi-Engelleme-139722/
bir bak istersen kaynağa.
işine yarıyabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5