İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arama hakkında

hasancakici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba sormak istediğim soru şu;
sitede mesela hasan diye arama yapıldı bu data ya kayıt eliyor sonaramalar a
fakat aynı kelime bir kez daha aradımı beyninde kayıtlı olduğu için data'da ilk sıraya çıkarmıyor eskiden arandığı için onu sanki aranmamış gibi algılıyor..

yapmak istediğim son aranan bu kelimenin ilk sırada çıkması..
yardımlarınızı bekliyorum

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
merhaba sormak istediğim soru şu;
sitede mesela hasan diye arama yapıldı bu data ya kayıt eliyor sonaramalar a
fakat aynı kelime bir kez daha aradımı beyninde kayıtlı olduğu için data'da ilk sıraya çıkarmıyor eskiden arandığı için onu sanki aranmamış gibi algılıyor..

yapmak istediğim son aranan bu kelimenin ilk sırada çıkması..
yardımlarınızı bekliyorum

Veri tabanında "tarih" diye bir bölüm daha oluşturup arama sonuçlarında bu tarih kısmını update ederek buna göre sıralama oluşturabilirsiniz...

hasancakici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bu tarih oluşturmasını arama sonuçlarının olduğu yerdemi yapcdam yoksa datanın direk içindemi yani bende arama var içinde id kelime v.s. var

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
peki bu tarih oluşturmasını arama sonuçlarının olduğu yerdemi yapcdam yoksa datanın direk içindemi yani bende arama var içinde id kelime v.s. var

Oraya bir de tarih bölümü oluştaracaksınız ve arama sonuçlarını olduğu yerde de kodları kullanarak aramanın yapıldığı andaki tarihi kaydeceksiniz... Bu yöntemi kullanabilirsiniz...

hasancakici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql de arama nin içinde guncel diye bir yer açtım türünü date yaptım varsayılanıda lisanssız yparak bir bölüm oluşturdum burayakadar doğrumduur

hasancakici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonarananlar dosyam şu şekilde
sonara.php
şimdi bunun içine ne ilave etmem lazım gunceli nasıl tanıtacam buraya

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
order by id desc limit 0,100000 satırında id yerine arama anındaki tarih kolonunun adını verirsen ona göre listeler tabi ona göre DESC veya ASC kullanacaksın

hasancakici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki lord eklediğim guncel'i aranan php ye
$guncel = $_GET['guncel'];
şeklinde tanıtmama gerek var mı

hasancakici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi yukarıdaki kodu değiştim son hali yukarıda gunceli id yerine ekledim ama yinede meselea önceden aranan kelimeyi bir daha aradımmı 1 sırada göstermiyor yani son aranan olarak göstermiyor daha önce arandığı için

hasancakici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
asc denerim ama guncel i başka yere tanıtmama gerek yok değilmi yani bu komut nereden bilecekki aynı kelime arandı onu ilk sıraya çıkarayım curdate felan komutu kullanılır mı yani burada

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tanıttıysan başka yerde tanıtmana gerek yok

ASC küçükten büyüğe sıralar

DESC büyükten kçüğe sıralar sen ilk arananları göstereceksen ASC kkomutunu kullanman gerek

hasancakici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son arananda sorun yok ama eğer daha önce o kelime arandıysa onu 1. sırada göstermiyor senin dediklerind doğrultusunda kodu revize ettim ama çalışmıyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
zannedersem o ilk aranan programı tekrar gösterecekse cookilerle alakası vardır bence o konuyu pek bilmiyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi