İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama için ADSENSDE bi kullanım şekli caiz mi???

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar googleın arama motorunu sayfamıza koymak yerine direkt linki tıklayınca aratmak istediğimiz birşeyi o linke koysak mesela:

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=bunu+arasınlar&meta=

gibi bi link versek... ziyaretçi buna tıkladığı zaman sitemiz üzerinden googleı kullanarak arama yapmış olacak. Bu şekilde para kazanabilir miyiz ya da bu google kurallarına aykırı mı?

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyide google bunun senin hesabından geldiğini nasıl anlıcak böyle bişey yapsan da para kazanamazsın yani hayrına yapmış olursun

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dorm' Alıntı:
iyide google bunun senin hesabından geldiğini nasıl anlıcak böyle bişey yapsan da para kazanamazsın yani hayrına yapmış olursun

haır yani böyle deil ben örnek olarak böyle yaptım. biz bu aramayı kendi arama formumuzdan yapıcaz ve adres satırını link olarak koycaz anladın mı?

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardeş bende diyorumki googleın işi güvü sitesine nerden arama yaptırmışlar diye bakçak sonrada bakalım bu sitede kimin adsense hesabı kullanılıor diye bakçak sonrada buna para mı vercek diyorum. olmaz işte yav

N

n0kta

Misafir
Arama İçin Adsense var. Adsense i dikkatlice incele bulursun :)

sitenden arama yapıldıkça para kazanıyosun :D

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dorm' Alıntı:
kardeş bende diyorumki googleın işi güvü sitesine nerden arama yaptırmışlar diye bakçak sonrada bakalım bu sitede kimin adsense hesabı kullanılıor diye bakçak sonrada buna para mı vercek diyorum. olmaz işte yav

tammda olay ARAMA İÇİN ADSENSE.. sonuçta normalde google aramalar için bize belirli bir miktar para veriyo.. bende mesela X konuyla ilgili bir link koyucam oraya ve o linke tıklandığı zaman o X konu "benim arama için adsense" hesabımdan aranmış olacak.. hala anlatamadım mı? :(

N

n0kta

Misafir
tammda olay ARAMA İÇİN ADSENSE.. sonuçta normalde google aramalar için bize belirli bir miktar para veriyo.. bende mesela X konuyla ilgili bir link koyucam oraya ve o linke tıklandığı zaman o X konu "benim arama için adsense" hesabımdan aranmış olacak.. hala anlatamadım mı?

tamam kızma abi ya :(( yaparsan olur, imkansız diye bişey yok. Yalnız sana ait olan arama kodlarını vs. js içinde koyman gerekir.

sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olmuyor ben email ile sordum .. kodlarda hiçbir değişiklik yapılamıyacagı ve
aramanın içini otomatik doldurulamayacagı vs. yazıyordu

yani kısaca querystring ten aynı linki adsensede yapamıyoruz..

bana niye lazımdı derseniz, sitede ara ve google de ara için tek sorgu formu kullanmak istemiştim.

sitede 2 arama var diyelim
biri sitemde digeri de google adresensede aramak için.
fakat sitede 1 form gorunsun istiyoruz.
ziyaretçi hangisini seçerse oraya sorgu gitsin, güzelde.

işte bu 2. aşamadaki ulasacak yonlendirme sayfasını kabul etmiyorlar.

bana gelen emailde kural dışı oluyor dediler.. fakat dilerseniz adsense aramayı kullanmaya bilirsiniz dendi. mecburen aramayı kaldırdım hayrına aratıyom artık.:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5