İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama Kutusunu Küçümsemeyin! ( Adsense )

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhabalar,
Sizlere; Google AdSense Arama Kutusundan ve bu programı kullanarak nasıl gelir elde edebileceğinizden bahsetmek istiyorum...
https://www.google.com/adsense/support/bin/topic.py?topic=144
Sayfasından detaylı tüm bilgiye ulaşabileceğiniz gibi, sık karşılaştığımız soruların cevaplarını ve sizler için hazırladığımız birkaç ipucunu bu başlıkta bulabilirsiniz.
[highlight]
Öncelikle Arama kutusunun çalışma prensibinden bahsedelim
[/highlight]
- Sayfanıza yerleştirmiş olduğunuz arama kutusu kodları üzerinden ziyaretçilerinize ilgili kelimelerde arama yaptırabilir, bu aramaları ister sadece kendi sitenizle sınırlandırabilir, isterseniz tüm google alt yapısını kullandırtabilirsiniz.
[highlight]
Peki parayı nasıl kazanacağız ?
[/highlight]
- Çoğu kişinin bildiğinin aksine arama kutusu, arama yapılma başına para vermez, arama yapan ziyaretçilerinize hedef kelime bazlı reklamlar önde gösterilmek üzere arama sonuçları gösterilir... Yani her arama yapıldığında para kazanmazsınız...
[highlight]
Arama için AdSense yerleşimi nasıl yapılmalı ?
[/highlight]
- Kişisel olarak en çok kazandığım reklam tercihidir arama kutusu,
dolayısıyla arama kutusunun yerleşimine özen gösterir ve ( Css + Ajax ) destekli arama kutusu kullanırım ( AdSense kodları ile oynamadan ).
Yerleşim yeri olarak, sayfanızın hedefi ve hizmet şekli çok önemlidir.
* Bilgi içerikli sayfalar :
Bu tarz sayfalarda genelde ziyaretçi sayfa içeriğini okur ya da göz gezdirir en sonunda aradığını bulamazsa yeni arayışlara girişir, tam yeridir ki içerik sonuna güzel bir arama kutusu yerleştirmek ...
* Foto - Video :
Bu sayfalar ziyaretçiyi bilgi yönünden değil, görsel yönden tatmin etmelidir ki komik video sayfasında bulunan ziyaretçi arayışını video gösteriminin etrafında yapmaktadır... Tezat bir yere arama kutusu koymak oldukça saçmadır.
[highlight]
Etiketlendirme nasıl yapılmalı ? Yapılmalı mı ?
[/highlight]
Burada bahsettiğimiz etiketlendirme sistemini AdSense zaten bize sunuyor,
https://www.google.com/adsense/supp...&sourceid=aso&subid=ww-ww-et-asui&medium=link
sayfasında da belirtmiş olduğu gibi sitemiz ile ilgili anahtar kelime bazlı aramalar yaptırtabilir, kazancımızı doğru orantılı olarak arttırabiliriz.
https://www.google.com/adsense/cse-settings
Sayfasından Arama etiketlerinizi girebilirsiniz.
Hayırlı Kazançlar ...
- Priapos

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
% 1000 Sana katılıyor ve yazından dolayı teşekkür ediyorum.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
O amaçla yazmıyorum ki:(

çıkar gözeterek, amaç güderek yardımlaşmanın ne anlamı var ki

insanlar 100$ daha fazla kazanıp ipod alsın, harcını ödesin vs...

amaç belli.. ;)
yok hocam orası işin espiri :) yazıların çok güzel acaba ben neden senin yazılarını okumamış diyordum şimdi arşivini karışırıyorum. Bunların 4-5 ay önce yazsaydım çok işime yarardı ama çoğunu uygulamaya başladım. Bende ilerde anlatma yeteneğimi geliştirebilirsem güzel şeyler yaparım.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yok hocam orası işin espiri :) yazıların çok güzel acaba ben neden senin yazılarını okumamış diyordum şimdi arşivini karışırıyorum. Bunların 4-5 ay önce yazsaydım çok işime yarardı ama çoğunu uygulamaya başladım. Bende ilerde anlatma yeteneğimi geliştirebilirsem güzel şeyler yaparım.

inşallah dostum ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5