İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arama motorlarına kayıt

lovelyboy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam arkadaşlar...

bu bilmemkaç arama motoruna kayıt yapılıyo ya. yılda 1 kez yılda 2 kez falan...

bu nasıl yapılıyor?

klarnet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arama Motorlarina kayıt bir defa olur benim bildigim zırt pırt uye olmanin anlami yok site kapanirsa veya arama motorundan atılmazsan sorun olmaz forumda olacakdi bir arkadas tum arama motorlarina kayit ile ilgili bir link paylaşmişti. bir arastir.

C

cakircamehmet

Misafir
http://www.kaydet.com/index.php?x=sss#07

7. Siz arama makinalarına kayıt hizmetini nasıl veriyorsunuz?
Biz arama makinalarına kayıt hizmetimizi bu konuda dünyada en çok kullanılan "AdWeb Professional Edition" programını kullanarak sitenizin kaydını yapmaktayız. Ayrıca eğitimli ve tecrübeli ekibimizle, birçok makinaya manuel olarak da kayıtlar girilmektedir.

9. Yılda 4 kere yapılan kaydın yararları nelerdir?
Birçok arama makinası sürekli olarak kendini ve bilgileri yeniler.Bu yenilemeler sırasında kayıtlı sitelerden bazıları listeden çesitli nedenlerle çıkabilmektedir.Bu nedenle yıl içinde yapılacak yeni kayıtlar bu sorunu ortadan kaldırabilmektedir.Yine ilk kayıtta sisteme kabul edilmeyen site daha sonraki kayıtlarda sistemde yer alma sansını artırmaktadır.

Diğer bir yararı da sitenizdeki değisiklikler ve yenilemeler ( örn: yeni keyword yapınız ) her yeni kayıtta en son haliyle arama makinalarında yerini alacaktır ki, bu da doğru hedef kitle ile bulaşabilmenizde önemli bir faktördür.

---
Sanırım soruna cevap olmuştur.

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son zamanlarda dikkatimi ceken arama motorlarına kayıt diye bir suru site turedi gidip para verip bunlardan sitelerini kaydettiren varmıdır bilmiyorum ama.. arama motorları zaten kaydetmesiniz bile sitenizin populeritesi, icerigindeki bilgi ve belgeleri bulmak icin kendileri sitelerinizi indexliyor tekrar tekrar kayıt olmak sacma.

C

cakircamehmet

Misafir
Arama motorunun siteni indexlemesi için bildiğiniz gibi sitein farklı sitelerden link alması gerekiyor. Özellikle ticari içerikli siteler, firma siteleri toplist yada link değişim sistemlerini kullanamadığı için, arama motorlarının sitelerine gelip indexlemesi ya imkansız yada çok geç oluyor.

Anlıyacağınız bu arama motoruna kayıt siteleri bu forumdaki webmaster arkadaşlara göre bişey değil :) pr nedir, backlink nedir, arama motoru nası indexler bilmeyen ticari firma siteleri için uygun bir çözümdür.

lovelyboy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar ben kaydet.com'dan ticari bi sitemizin kaydini yaptirdim 50 dolar karsiligi ama pek faydasini gormedim...

musterilerime bu hizmeti satmak istiyorum

M

mcanli

Misafir
cakircamehmet' Alıntı:
dünyada en çok kullanılan "AdWeb Professional Edition" programını kullanarak sitenizin kaydını yapmaktayız.
Ben 4-5 sene önce bu programı kullanmıştım. Site bilgilerini gönderirken programa verdiğim mail adresine yüzlerce mail gelmeye başlamıştı. Ama son zamanlarda kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama bence de denemende fayda var lovelyboy

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arama motoru kayıt programlarının yalanı
Addweb, webpositionpro, webposition gold...yüzlerce program kaydetcom, kaydettimcom,turkticaretnet ve daha birçok turk sitesi ve binlerce yabancı site bu konuda yeterince bilgi sahibi olmayan insanları kandırarak para kazanıyor.
kimisi 600bin kimisi 700 kimisi 1milyon200bin siteye kayıt ettiğini iddia ediyor, sitelerinde yahoo, google, altavista,webcrawler,mamma,lycos... resimleri bu sitelerin altyapıları hangisinin ne şekilde çalışıp ne şekilde arama yaptığını bu tip hizmetlerden bahsedenler bile bilmez.

Bir hesap yapalım 1 milyon arama motoruna kayıt ne kadar zaman alır sizce? her sitenin kaydı saniyenin 10da biri zaman alsa, 27 saatten fazla vakit sadece bir site için alır buda işin saçmalığını size daha kolay anlatır sanırım.
bir başka yalanda sitenizi sık sık arama motorlarına kayıt ettiklerini söleyip bu şekilde daha üst sıralarda diziliceğinizi söylemek! bu sadece arama motorunun sizin sitenizi spam listesine almasınia sebep olur isterseniz boş bir domain adresi ile deneme yapın.
Ayrıca Google gibi gelişmiş algoritmalara sahip siteler bu programları kullananları algılayıp kayıt işlemini geçersiz kılabilirler dahada kötüsü sitenizi indekslerinden silebilirler.
Google'ın kayıt ve abuse sayfasında da açık açık bu programları kullanmayın yazar.

"Don't use unauthorized computer programs to submit pages, check
rankings, etc. Such programs consume computing resources and violate
our terms of service. Google does not recommend the use of products
such as WebPosition Gold that send automatic or programmatic
queries to Google"

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mcanli' Alıntı:
Ben 4-5 sene önce bu programı kullanmıştım. Site bilgilerini gönderirken programa verdiğim mail adresine yüzlerce mail gelmeye başlamıştı. Ama son zamanlarda kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama bence de denemende fayda var lovelyboy

binlerce spam mail aldım, kullanmanızı ve kullandırmanızı tavsiye etmem!!!

Canimnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sakın bu tip vaatlere aldanmayin.. Paranizi yakmis olursunuz.. Hepsi aldatmaca!

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çeşitli arama motorları programlarını denemiş birisi olarak şunu söyleyebilirim ki Arama Motoru Kayıt programlarının sizlere zerre kadar faydası olmayacaktır.

Piyadaki en iyi program Add Web Pro dur. Birkaç sene önce kullandığımda system32 deki lmhost dosyasında bir iki değişiklikle bu program kırılabiliyordu. Şimdilerde kırmak da zorlaştı.

Yalnız sağlıklı kayıt yapamamaktalar. Neden derseniz.. Şuanda herkesin kullandığı basit link sitelerine bile kayıt olmaya kalktığınız zaman size resim kodları soruluyor. Ve hiçbir program otomatik olarak size sorulan resim kodlarını göremez ve giremez.

Söylenildiği gibi 3 milyon tane falan arama motoruna kayıt yapma konusu gerçek olsaydı bir günde 3 milyon siteye kayıt yapılır sonrasında da sitenin babalar gibi hiti olurdu. Ama alakası yok.

En sağlıklı arama motoruna kayıt elinizle tek tek eklemektir.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hakanizm' Alıntı:
.

Piyadaki en iyi program Add Web Pro dur. Birkaç sene önce kullandığımda system32 deki lmhost dosyasında bir iki değişiklikle bu program kırılabiliyordu. Şimdilerde kırmak da zorlaştı.
Kirilmis olarak full versiyonu bende mevcut ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5