İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama motorlarına ve dizinlere ekleme

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaşlar selam sizden fikir almak istiyorum yabancı forumlarda ve bazen Türk forumlarında görüyoruz şu kadar dizine ekleme yapılır gibi...
Şimdi ben şöyle bir hizmet versem ortalama 300 ile 450 arası Türk dizin, 350-450 arası yabancı dizin ve genel arama motorlarına manuel olarak site ekleme, eklenen sitelerin raporu, eklenmesi gereken kodlar var ise onların bir arada toplanıp sunulması ve optimizasyon konusundaki önerileri ile bir paket halinde hazırlasam, sizce bu hizmet karşılığı Türkiye de ne kadar eder? Ne kadardır bunun hakkı?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana bir fiyat teklifi verebilir misin? aklımda rakam yok. eklenmesi gereken 15 site var. verecegin fiyata gore beraber calisabiliriz.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben öncelikle yapacağım işin hangi aşamaları olduğunu söyleyeyim, öncelikle 300 ile 450 arasında değişen yerli arama motorları ve dizinlere tek tek el ile ekleme yapıyorum, arkasından 350-450 arasında değişen yabancı arama motoru, link değişim sistemleri ve dizinlere ekliyorum bunların hepsinde standart olarak şu işlemler yapılıyor...

1. Müşterinin web sitelerinin hangi site ve dizinlere eklendiğinin bir raporu
2. Eğer kod eklenmesini isteyen siteler var ise bu sitelerin kodları bir dosya halinde toplanarak müşteriye sunulması
3. Onaylanması mail ile yapılan dizin ve arama motorları var bunların onaylanması ve gerekli kodların alınması, bu kodlar alınırken ve onay mailleri için sitenin emailini ortaklaşa alacağımız bir gmail hesabında toplayacağız müşteri buradan detayları ve siteleri görecek...
4. Sitelerde belli başlı seo önerilerini verip gerekiyorsa arama motorları için optimizasyon uygulanacak ve işlem bitecek...

Her site için ortalama 3-5 gün sürebilir bu durum yabancı forumlarda 35-50 USD arasında değişen rakamlara ortalama 100 dizin eklemesi yapıldığını, Türk forumlarda ise 70-80 dizine 40 ytl istendiğini gördüm... Ben bu hizmet için 100 ytl gibi bir rakam düşünüyorum...
Tabi bu durum değişebilir, mesela sen 15 site diyorsunki buda ciddi bir iş ve orada yazdığım gibi ben öncelikle webmaster arkadaşlardan bu işin hakkı olan fiyatı belirlemek istiyorum...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 ytl bence çok ciddi bir rakam. ben dizine sitelerimi ekleme isini ortalama 4-5 saatte yapıyorum. bu kadar süre icin de acıkcası 100 ytl vermek abartı olur gibi.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
ama burada belirttiğim site adedi 650 ila 900 arasında değişiyor, kodları vs. kafadan sallama bir iş değil...
ama yinede nedir bu işin hakkı ona göre konuşalım? mesela sen bir fiyat ver...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yabancı siteler açıkçası beni ilgilendirmiyor. 300-450 dedigin yerli dizin/arama motoru beni ilgilendiriyor. bunların da hepsine eklemiyorum ben. gerekli gördüklerim/son zamanlarda güncellenenlere ekliyorum. sanırım ortalama 100 dizine ekliyorumdur. fiyat olarak sanırım bir site için 15$ paypal verilebilir. en azından 15$ paypal'e bu sitede bu isi yapacak olan kesin cıkar bence.
not: 15$ a yaptırırım demiyorum, bence boyle bir sey olmalı..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
100 dizinden bahesediyorsak tamam söylediğin fiyat... Ama ben söylediğim şekli ile vereceğim hizmeti...

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
eğer bahsettiğin kadar ciddi bie iş yapıyorsan 100 ytl normal bi fiyat ama referan olması açısından başta biraz daha uygun bi fiyata yaparsan daha iyi olacağı düşüncesindeyim

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Söylediğiniz şekline benzer bir liste hazırladım... Dosyalar ekte

Bu listeler içinde fikirlerinizi alabilirmiyim?

1. Liste fiyatı 20 YTL
2. Liste fiyatı 20 YTL
3. Liste fiyatı 20 YTL

Üçü bir arada 50 YTL

Yabancı toplist, dizin ve pagerank siteleri ile birlikte 75 YTL

S

salim_aslan

Misafir
1.txt içinden ilk gözüme çarpan timsah.net e bakayım dedim sibel kekilli net görüntülü çıktı karşıma. Böyle bir sitede herkes linkinin yayınlanmasını istemeyebilir. Ayrıca /out.php?id=001 şeklindeki linkler timsah.net/kullanici_adi şekline dönüştürülmüş. Böyle bir backlink fayda sağlamaz.

Not : Ben buraya s.kekilli yazdım diye iyi.net forumlarının hiti arama motorları sayesinde 100 katına çıkıyormuş, çok gülerim bu işe :D
Not 2 : Ayrıca benim şansımdanmıdır bilemem ama 2. olarak 1.txt içinde geçen www.18list.info sitesine baktım site bulunamadı diyor.
Not 3 : 1.txt de hemenbul.com u ya da benzeri siteleri de göremedim.
Not 4 : 3. olarak ta www.9dp.net adresini açtım ve karşıma P*nar a*ltugun s*ksi , Gül*en er*g*nin s*x kaseti linkleri geldi.
Not 5 : Mod arkadaşlar yanıt verdiğim konudaki linkeri inceleyip editlerlerse sevinirim. Hatta yukarıda foruma eklenen link adreslerini gözden geçirdikten sonra tamamen bu konuyu silerlerse iyi olur. Çünkü eklenen dosyaların içindeki linklerin forum kurallarına aykırı olduğunu göreceklerdir.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Doğrudur söylediğin ben şunu göze alarak düşündüm o listeyi %30 u işe yaramayacak siteler sadece google ve diğer arama motorlarının indexlemesine yardım edecek... Yoksa çıkartsak o 3 lüstede 350 den fazla site var ve hit gönderecek site sayısını benim tahminimce 100 bile yoktur... Hit gönderecek düşüncesi ile düşünmedim zaten...

S

salim_aslan

Misafir
Verdiğin listelerde google dan ban lı siteler olduğunu varsayarsak, Bu 3 yanlış 1 doğruyu götürür misali .... Kaş yapayım derken göz çıkartırsın. bi de üstüne para verdiğinle kalırsın. Ben şahsen listendeki 1 siteye dahi , kendim kaydolmayı aklımdan geçirmedim ve fayda sağlayacağını da düşünmüyorum. Çünkü sitemi ekleyecek, fayda sağlayacak link bulamadım listende.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
önemli olan daha önce seo uyumlu dizinleri biliyormusun veya güncellenenleri ondan sonra dizinlerin pr leri yüksekmi ki 5 den yukarı olmalı bu dizinler bu hali ile 150-200 dizine diğer arakadaşlar 15-20$ arası bi fiyata eklediler yakın zamanda (şimdi 256 dizine 30 milyona ekliyolar yabancı dizinlere)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5