İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arama motoru ile dost META TAG

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arama motoru ile dost META TAG

forumu arastirdim. ancak konuyla ilgili bilgi bulamadim.
tum sayfalarda include ettigimiz "ustsayfa.htm" olsun. meta tag'larda bu sayfanin icinde yazilmis olsun. sitemizde 100 lerce siir var diyelim. ve her bir siir sayfasinda <title> bolumunun sayfadaki siirin basligini icermesini saglayabilirmiyiz.
ana sayfamiz <title>şiir sitesi</title>
şiir 1 sayfasi <title>şiir sitesi: şiir1</title>
akla gelen tek yontem tum sayfalarin title bolumunu tek tek yazmak. ancak database den veri cektigimiz icin bu mumkun degil.
zor olan diger bisey de su:
sayfanin icregini "ustsayfa.htm" sayfasini include ettikten sonra yaziyoruz. sonradan yazilan bir bilgi ust taraftaki title tag'ini nasil degistirebilir.

tesekkurler

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum neden olmasi www.e-sehir.com daki hersey senin dedigin mantikta zaten.madem databasedan cekiyorsun bu siirlerin id si de olduguna gore title kismini da bu id den adi getirerek dinamik yaparsin

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki ustsayfa.asp sayfasinda
<head>
<title>sayfa.com<%=degisken%></title>
</head>
yazdiktan sonra
siirsayfasi.asp de bunu include ettik. ve artik sayfanin <body> bolumunu yaziyoruz. yukarida kalan <%=degisken%> i alt tarafta nasil degistirebiliriz..

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet title bolumunu database den aldigin veriye gore sekillendirebilirsin.. Siterehber.com daki kategori sayfalari da aynen bu sekilde. kategori isimleri database den alinarak title bolumune yaziliyor.. Sadece title değil keyword leri de bu şekilde yapabilirsin..

Eğer database den veri alinmama durumu olacaksa, yani statik sayfalarda da ustsayfa.php yi kullanacaksan kodu aşağidaki gibi yapabilirsin..

<title>| SiteRehber.com | <?php if(isset($title_bilgisi)){ echo $title_bilgisi; }else{?> Türkiyenin En Kapsamlı Site Rehberi |<? }?> </title>

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tesekkur ederim yardiminiz icin ancak ben aspde nasil yapabilecegimizi ogrenmek istemistim. bu konuda fikriniz varsa paylasmanizi rica ediyorum

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bende bunu sormak istiyordum. fakat benim istediğim database e yazılmayacak mesala bir yazı ekleyeceğim. yazının başlığı sonra yazıyı yazacağım. script otomatik olarak title ayarlicak ve metatagları ayarliyacak.. bunu asp de nasıl yapabiliriz ?

B

besiktaslim

Misafir
valla böyle bişeyi aynı sayfayı okutarak içinden istedğin yerleri aldırarak yapabilirsin...

php desen ok.di ama asp ı ııh

G

Gencturk.Net

Misafir
verdiğin linkle de yapabilirsin... mesela linkin http://falan.com/filan.php?bil=zirt&key=zirtpirt&sayfa=3
<meta name="keywords" content="<?php echo $key;?>">
<meta name="description" content="Bilmemne.com: <?php echo $key;?> ile ilgili <?php echo $sayfa;?>. sayfa">

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tesekkur ederim, ancak daha once de ifade ettigim gibi ASP sayfalarinda bunu nasil yapabilecegimi ogrenmek istemistim.

G

Gencturk.Net

Misafir
muratozcirpici' Alıntı:
php server değilse ne yaparız peki ?
Aspden fazla anlamam ama...

Php= <?php echo $key;?>

ise

Asp= <%=Request.QueryString("key")%>

oluyor sanırım.

Eğer yukardakı doğruysa o zaman:
şu şekilde link verirsen: http://falan.com/filan.php?bil=zirt&key=anahtar,kelime,kelimeler&sayfa=3

Php ile=
<meta name="keywords" content="<?php echo $key;?>">
<meta name="description" content="Bilmemne.com: <?php echo $key;?> ile ilgili <?php echo $sayfa;?>. sayfa">

Asp ile=
<meta name="keywords" content="<%=Request.QueryString("key")%>">
<meta name="description" content="Bilmemne.com: <%=Request.QueryString("key")%> ile ilgili <%=Request.QueryString("sayfa")%>. sayfa">

Html sonucu her ikisinin de aynı olması lazım:
<meta name="keywords" content="anahtar,kelime,kelimeler">
<meta name="description" content="Bilmemne.com: anahtar,kelime,kelimeler ile ilgili 3.sayfa">

Aspden iyi anlayanlar bir göz atsın ama, aspden fazla anlamam...

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki, hangi metetaglar olmazsa olmazdir. ve sadece onlarin kullanimi yeterlidir. kod temizligi yapmak icin soruyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5