İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arama motoru

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir script arıyorum.
mümkünse, hazır olsa iyi olur ama heralde yoktur.

istediğim şeyler şunlar.
admin panelinden istediğim domainleri yazacağım.
arama bölümünde bu domainler check-box ile çıkacak kişi dilerse tamamını seçecek bir "klick" ile ya da istediklerini belirleyerek onlarda arama yapabilecek.
arama mantığı ise indexli olan sayfalarda arama yapması.
aslında bir şekilde örümcekimsi bir şey de olabilir. yani admin panelinde bir domain eklendiğinde url, keyword, içerik, dosya adı vs ile indexlenip veritabanına kaydedilebilir siteler. ama bu daha zor olur belki ama daha iyi olur herhalde..

google api falan da kullanılabilir.

ucuzundan bir çözüm bulabilecek var ise bu mesajı yanıtlayarak değil özel mesaj ile bana ulaşsın lütfen..

saygılar..

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla benim bildiğim bi asp vardı. googledan çekiyo sonuçları ama kontrol paneli felan yyoktu sanırım.

T

The_Best

Misafir
kontrol paneli olan bir asp script var ancak kodları encode edilmiş verileri google den çekiyor. Arama sonuçlarında da sitelerin ufak resimlerini gösteriyor idi.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cevaplar için teşekkürler,

asp si var ise php si de olabilir sanırım.
(bana php lazım)

aslında yapabilecek biri olsa çok memnun olurum..

saygılar..

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumda cok tartısılmıstı bu konu , 3-5 scriptte vermislerdi php . Arkadasların dediği gibi verileri google dan alıyor ve thum. şeklinde sol tarafta sitelerin kucuk resimlerini gösteriyor.. Fakat senin anlattıgın gibi belirlenen sitelerin indexli sayfalarında arama yapabilecek bir scripte rastlamadım ..

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
crawler' Alıntı:
forumda cok tartısılmıstı bu konu , 3-5 scriptte vermislerdi php . Arkadasların dediği gibi verileri google dan alıyor ve thum. şeklinde sol tarafta sitelerin kucuk resimlerini gösteriyor.. Fakat senin anlattıgın gibi belirlenen sitelerin indexli sayfalarında arama yapabilecek bir scripte rastlamadım ..

google şart değil. yani admin tarafından belirlenen sitelerde arama yapılması yeterli ayrıca bu sitelerin tümü ya da istenilende arama yapılabiliyor olacak...
bunun için scriptin kendisi google'dan falan yararlanmadan da örümcek gibi indexleyip sonra indexlediklerinden bulabilir..

AÇIKLAMA (iş şu aslında):

1. google'dan belirlenen siteler kapsamında arama yapıp sonuç olarak gösterecek. (tercih ederim tabii, çünkü hem daha kolay hem daha az kaynak tüketici olur..)

ya da

2. belirlenen siteleri indexleyip arama sonuçlarında gösterecek.

bu işleri yapacak bir php script lazım. modifiye olur. hatta uygun olursa yazdırmayı düşünürüm..

saygılar..

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım bu konuda yardımcı olabilecek bir babayiğit henüz yok.
belki de görülmemiştir bu mesaj bir bakın arkadaşlar..

istediğim şu:

""""belirlenen siteleri indexleyip arama sonuçlarında gösterecek.

bu işleri yapacak bir php script lazım. modifiye de olur.""""

istediğim tek şey belirli bir sitede (ya da mümkünse admn panelinden girilen birden fazla sitede) arama yapması ve sonuçları yeni bir sayfada göstermesi.

saygılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5