İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama Motoru

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyler sitem Yahoo,Msn ve Altavista da indexlenmiş durumda.Ancak ben sitedeki Keywords larda ve description da değişiklik yaptım.Ama arama motorlarında eski description görünüyor.Tekrar kayıt etmem gerekiyor mu?yine çok bekler miyim?
Teşekkürler.

B

Bedavalar-Net

Misafir
Robotlarin tarama zamani geldigi zaman güncellerler merak etme.Bir defa kayit edince islem tamamdir.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işe yarıyor mu biliyorum ama, meta taglarda revisit after süresini de belirlersen, sitenin hangi sıklıkla robotlar tarafından ziyaret edileceğini belirleyebilirsin.
Örneği şöyle: (7 gün sonra tekrar bekleriz kodu)
Kod:
<META NAME="revisit-after" CONTENT="7">

SeRSeRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben Extradan Arama Motorlarina eklemedim ama onlar beni buldu ve ekledirler demekki iyi bir site ve icerige sahibi :)

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya sitem yahoo,msn ve altavista da kayıtlıysı şimdi silinmiş ya.neden olmuştur bu?bir de siteyi tekrar kayıt edecem ama nereden yapabilirm ücretisiz?bir zamanlar kaydet.web.tr vardı 30 gün durdurulmuş. Yahooda baktım ama bişey anlamadım ingilizce.

B

bosuzbiz

Misafir
Ya gerçekten kişisel web sayfalar için,arama motorlarına kaydedicek bütçesi olmayanlar nerden kaydedebilir bedavadan bilginiz varmı?
bi bildiğim http://www.add-url.com var ama bazen sorun çıkartıyo çoğu arama motorlarına kaydetmiyo
he bi de meta taglarımda bi sorun varmı acaba bi göz atarmısınız?

<META NAME=Keywords CONTENT="komedi, eglence, flashlar, animasyonlar, animasyon, oyun, oyunlar, okey, tavla, sohbet, arkadaşlık, arkadaslik chat, yazı, haber, eleştri, eleştiri, elestiri, elestri, video, mp3, muzik, turkce, turkish, türkçe, türkce, turk, site, web">

inşallah cevap verirsiniz,şimdiden teşekkürler

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arama motorlarina, kendi sitelerinde bulunan addurl sayfalarindan ekleyebileceginiz gibi, bazi programlar kullanarak da bu işi halledebilirsiniz. submit wolf pro, yu önerebilirim... deneme versiyonu ile bile 9-10 arama motoruna kayit yapabilirsiniz. üstelik bu 9 arama motorunu programin listesinde bulunan 100 lerce arama motorundan kendiniz seçebilmektesiniz...

bosuzbiz, tag lerinde bi hata yok. fakat şu tag leri de eklersen faydali olur;

<META NAME="revisit-after" Content="3 days">

Bu arama motoru robotlarinin siteni kaç günde bir tekrar indexleyecegini belirtir.. eger sıklıkla güncellediğin bir siten varsa bunu kullanmak cok faydalidir. özellikle google bu taga gercekten sadık kalıyor. yani orda yazilan gün sayisi sonra mutlaka siteni tekrar gözden geçirip indexini update ediyor.

Birde, arama motorlarina kayit yaptiktan hemen sonra siteniz arama sonuclarinda cıkmaz, üstünden en az 3 hafta geçmesi gerekebilir.

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alla Allah

Ya beyler.Bu başlık filan zamanla denişir dediniz ya.Bu hala aynı.Zamanında kaydet.web.tr'den kaydettim.Bu yüzden mi acaba.Nasıl değiştirecem ben nunu ya.aradan iki ay geçti başlık hala aynı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5