İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aramızda burun ameliyatı olan varmıdır ?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
R10 da bu tarz başlıklara pek rastlamadım, ama neden olmasın diyerek konuyu açmış bulundum bir kere.

Konunun kısaca özeti : 20 Yıl öncesi yaramazlık sonucu büyük bir kaza geçirdim. Bu kaza okulun en üst katından yüz üstü zemine çakılmakla sonuçlandı. Çok şükür verilmiş sadakamız olsa gerek bu kazada sadece burnum dümdüz oldu. O günün imkan ve şartları ile Şişli etfal hastanesinde bir operasyon geçirdim şekil şemal olarak herhangi bir sorun olmasada yaş geçtikçe ve kemik geliştikçe nefes alıp vermede sorunlar yaşadım. Bunca yıl aradan sonrada hani bıçak kemiğe dayandı derler ya benim kemikte iyice sola dayandı ve artık ciddi sorunlar çıkarmaya başladı. 2 Haftadır doktora gidip geliyorum. Sigortam olmadığı için Vakıf Gureba hastanesinde gerekli işlemleri yaptırdım. İki gün önce ameliyatı yapacak olan doktorun karşısına çıktım ve genel anestezi ile ameliyatı gerçekleştireceğini söyledi. Diğer burunda kemik, et vs olaylarından ziyade daha detaylı bir ameliyat olacağından bahsetti bir kaç terim vs kullandı ama açıkçası hiç birşey anlamadım. Burnumda solunum probleminin yanı sıra, alerji ve sünizitte bulunuyor.

Şimdi sizden öğrenmek istediğim arkadaşlar bu tarz bir ameliyat olan bir arkadaşımız var ise süreç hakkında beni biraz bilgilendirebilirmi. Son olarak bugün kontrollerimi ve testlerimi yaptırdım yarın sonuçları alıp son kez doktor karşısına çıkacağım. Operasyon ortalama ne kadar sürer sağlıklı bir şekilde burnumu kullanabilmemin süresi ne kadardır gibi soruları yanıtlarsanız çok sevinirim. ( 20 yıl öncesi neredeyse 1 ay burnumda tampon ile dolaşmıştım. )
Ve unutmadan eklemek istediğim bir şey daha var. Maliyet olarak ortalama ne kadar tutar. Henüz ameliyat mamasına yatmadan, filmler, tahliller, 10 günlük ilaç tedavisi, muayene vs işlemler için 300 tl gibi bir rakam harcadım.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Benim arkadaşım deviasyon ameliyatı oldu, iç kemikte doğuştan olan bir eğriliği düzeltme işlemi bu. Bende de vardı aynı sorun ancak ameliyat olacak kadar bir zorlama olmuyor. Çok uzun süre burundan nefes alamıorum sadece. Ameliyat sonrası çekilmiş fotoğrafları görünce vazgeçmiştim. Gerçi burun ameliyatında illa ki yüzün canavara dönüşüyormuş, bir şekilde kemikleri kırdıkları için filan heralde, mosmor kocaman bir surattı. sanırım 1-2 hafta sonra normal faaliyetlere dönebildi. tedavi masrafını bilemiyorum. sigortalı olmadığın için yüklüce tutacaktır sanırım.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Cevabın için teşekkürler angelo. İş yerimin bulunduğu binada yakın zamanda bir bayan arkadaş bahsettiğin ameliyattan oldu. İnsanların içine güneş gözlüğü ile zor çıkıyordu. Benim çok şükür böyle bir takıntım yok sonuçta sağlık için gerekli olan birşey bu.

Birde ne kadar doğrudur bilmiyorum. Hem tedavi olduğum hastanedeki doktora hemde daha önce gittiğim başka bir hastanenin doktoruna sordum, sigortalı olmam durumunda ameliyat masraflarını sigorta karşılıyormu? Hayır karşılamıyor plastik cerrahiye girdiği için özel olarak yaptırılıyor yanıtını aldım. Sizce bu konunun üzerine gitmelimiyim ?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Sigorta karşılamıyor evet burun ameliyatını, fakat sigortaya dava açıp sorunun görsel olmadığını sağlığını ilgilendirdiğini iletirsen muhtemelen karşılayacaklardır. Bunun yanında 2 yeğenimde doğuştan böyle problemi olduğu için bu ameliyatı oldu öyle ağır bir ameliyat değil korkacak birşey yok.
Korkacak birşey yok dediğime bakma ben doktor görsem korkan biriyim ama ufacık çocuklar olduğuna göre ve sende kafana koyduğuna göre bunu problem etme, umarım kısa zamanda iyileşirsin. Rahat nefes almak çok güzel birşey, sigara tiryakiliğim zamanımla şimdikini kıyaslıyorumda hakikaten bunu anlayabiliyorum. Acil şifalar sana :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Sigorta karşılamıyor evet burun ameliyatını, fakat sigortaya dava açıp sorunun görsel olmadığını sağlığını ilgilendirdiğini iletirsen muhtemelen karşılayacaklardır. Bunun yanında 2 yeğenimde doğuştan böyle problemi olduğu için bu ameliyatı oldu öyle ağır bir ameliyat değil korkacak birşey yok.
Korkacak birşey yok dediğime bakma ben doktor görsem korkan biriyim ama ufacık çocuklar olduğuna göre ve sende kafana koyduğuna göre bunu problem etme, umarım kısa zamanda iyileşirsin. Rahat nefes almak çok güzel birşey, sigara tiryakiliğim zamanımla şimdikini kıyaslıyorumda hakikaten bunu anlayabiliyorum. Acil şifalar sana :)
İyi dileklerin için teşekkürler osahin.

Eğer karşılama durumu olsaydı 3 ay bekleyebilirdim sağlık hizmetinden yararlanabilmek için. ( gerçi o şimdi 30 güne felan düşmüş sanırım tam emin değilim. ) Lakin dava açacak zaman ayıramam sanırım. Burnumdan çektiğimi anlatamam sadece nefes alıp verme olayı değil, genzimden dolayı da çok rahatsız oluyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sigortadan sigortaya değişir, poliçe yapısıyla. Benim arkadaşım devlet tarafından sigortalıydı (Emekli Sandığı). Özel hastanede gerçekleştirildi ameliyatı ve sanırım devlet çok büyük bir bölümünü karşılıyordu. Estetik cerrahiye tam olarak girmiyor bu, yani burnunu güzelleştirmek için bir operasyon yapmıyorsun. Hani hazır kırmışken hafif ucundan kaldırsınlar diyebilirsin ama :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Hastaneden yeni geldim. Ameliyetım felan herşey bir yana dursun da, mevlam kimseyi hastanelere düşürmesin.

Uzun uğraşlar sonucunda 9 şubat tarihine yatış günümü aldım. Hastanedeki tüm personele sormama rağmen ameliyat ücreti konusunda ufak tefek bir kaç bilgi dışında hiç birşey sölemiyorlar. Bu ameliyat için kenara ayırdığım bir bütçem var, şimdi düşünüyorum misal ben 5 bin lira bütçe ayırdım ve o an durumum sadece ona müsait ameliyatı yapıyorlar ve ardından gelip 10 bin lira istiyorlar. İnsan en azından ortalama bir rakam söyler ama maalesef.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
nefes alma problemin varsa estetikçilere bulaşma derim.

İlk önce bir tanıdığım vasıtası ile şişli etfal hastanesi plastik cerrahi bölümüne göründüm. Sağolsun doktor hanımın hiç sağlık konusunda müdahalede bulunma gibi bir durumu yoktu. Yok efendim burnunu cuna birşey koyarız orayı sertleştiririz, şunu yaparız bunu yaparız, eee dedim sünizitte var oda birşey değil KBB den destek alırız.
Doktorun bu yaklaşımından sonra arkama bakmadan oradan uzaklaştım. Şimdi bu gittiğim hastanede Asistan doktordan tutunda profesöre kadar göründüm, sonuç olarak ameliyat kararı çıktı.

irtem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İlk önce bir tanıdığım vasıtası ile şişli etfal hastanesi plastik cerrahi bölümüne göründüm. Sağolsun doktor hanımın hiç sağlık konusunda müdahalede bulunma gibi bir durumu yoktu. Yok efendim burnunu cuna birşey koyarız orayı sertleştiririz, şunu yaparız bunu yaparız, eee dedim sünizitte var oda birşey değil KBB den destek alırız.
Doktorun bu yaklaşımından sonra arkama bakmadan oradan uzaklaştım. Şimdi bu gittiğim hastanede Asistan doktordan tutunda profesöre kadar göründüm, sonuç olarak ameliyat kararı çıktı.

Bu tip ameliyatlarda KBB'nin yanında plastik cerrah olması daha mantıklı olur.Bende de kemik yamukluğu + sinüzit vardı. Ben 3 ay önce ameliyat oldum. Tavsiye ederim zaten olmanı ben ameliyattan önce nefes alamıyoken şimdi çok rahatım. Tampon kısmını da dert etme yeni tip tamponlarla hiç sıkıntı çekmiyosun desem yeri var. 1 haftada bütün tamponlarım çıktı. 2-3 haftada burnum tamamiyle kendine geldi.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ben oldum burun ameliyatı :D hem estetik hem et şişmesi vardı burnumda yaklaşık 2 sene oldu. Burnum nedense tip olarak düzgünde içinde tekrar et şişmesi oluştu ve nefes almakda zorlaşıyorum.Genelde bu ameliyatı olanlar 2 kez büyük ihtimal ameliyat masasına yatıyor örnek ben durumum müsait olduğu zaman ufak bi operasyon kesinlikle yaptırcam. 2 sene önce sultanbeylinde oldum estetik + et şişmesi 1,350 ytl diye hatırlıyorum. geçmiş olsun :)

irtem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben oldum burun ameliyatı :D hem estetik hem et şişmesi vardı burnumda yaklaşık 2 sene oldu. Burnum nedense tip olarak düzgünde içinde tekrar et şişmesi oluştu ve nefes almakda zorlaşıyorum.Genelde bu ameliyatı olanlar 2 kez büyük ihtimal ameliyat masasına yatıyor örnek ben durumum müsait olduğu zaman ufak bi operasyon kesinlikle yaptırcam. 2 sene önce sultanbeylinde oldum estetik + et şişmesi 1,350 ytl diye hatırlıyorum. geçmiş olsun :)

Burunda et olması tekrarlayabilen bişey zaten bildiğim kadarıyla

X

Xman

Misafir
Ben 2 kez oldum ilkini 1995 de askerdeyken ankara gatada olmuştum ama hiç faydası olmamış maalesef, daha sonra ikinci kez özel olarak 2004 te ameliyat oldum ve oldukça başarılı geçti çok şükür. Çocukluğumdan beri 2 ayda 1 şişen bademciklerim 6 senedir hiç şişmiyor bu ameliyat sayesinde..

bestofwp3444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bundan bir sene önce olmuştum. Aslında bu sürece burun ameliyatı demek çok doğru değil. İnsan ameliyat lafını duyunca tırsıyor. Korkuyor ve birden panik oluyor. Buna burun estetiği demek insanı bir nebze olsun rahatlatıyor. Ayrıca bu iş biraz para işi. Paran varsa yaptıracaksın yoksa yaptırmayacaksın. Bir burun estetiği için 6000 - 9000 tl arasında parayı gözden çıkarmak gerekiyor. Yoksa kötü sonuçlara gebe olma ihtimali var. Ben burun estetiğini Op. Dr. Güncel Öztürk'te yaptırdım. Zaten ücretsiz muayenizi var. Burun estetiği yaptırmak isteyenlere tavsiye ederim. Şuradaki websitesinde http://www.burunestetiksanati.com/ resmini yüklediğinde burnun nasıl olacağını da veriyor.

Yolum fulyaya düştüğünde arada ziyaret ederim doktorumu. Bir insanın hayatında, iyi bir doktor, iyi bir avukatın kesinlikle olması lazım. İşte size iyi bir doktor için güzel bir fırsat önerisi verdim :)

Sağlıcakla kalın

edaaam14

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende burun estetiği ve burundaki diğer sorunların düzelmesi için ameliyat oldum ameliyatım 5 saat sürdü. Burun estetiği ameliyatı sonrası şişlikler ve morluklarda oldu burnumda ama 1 hafta içinde bunlar tamamen yok oluyor. Günlük hayatınıza burun ameliyatından bir gün sonra dönebiliyorsunuz. Konu güncel değil ama belki konu hakkında fikir sahibi olmak isteyen başka birileri de olabilir. Burun estetiği, burun ameliyatı gibi konularda detaylı bilgi için de http://www.gundemkadin.com/burun-estetigi.html sayfasını inceleyebilirsiniz.

dj_ibo_g_h

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burun estetiği operasyonları öncesi yapılan muayenelerde cerrahınıza burnunuz ile ilgili rahatsız olduğunuz her şeyi söylemeniz oldukça önemli bir ayrıntıdır.burun estetik fiyatları uygun olmalıdır değilmi arkadaşlar ve düzgün bir kullanışlı olması lazım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5