İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aranıyor: Girişimci Ruh.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Myopic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İleriye dönük, bilişim sektöründe kaliteli işler yapmak babında, girişimci ruhunu
kaybetmemiş, mektepli değilde, sektörde kendisini alaylı olarak geliştirmiş;

Web 2.0'ın eşiğinde iken, yeni teknolojilerden bihaber kalmamış, takip etmiş,
hiç durmadan kendisini geliştirme/geri kalmama/uçma çabasında, PHP ve PHP Teknolojileri
konusunda sağlam, modern metod OO (Object Oriented) olarak uygulamalarını geliştiren,
Açık Kaynak sistemler konusunda bilgi sahibi / kullanan / destekleyen, akıcı, yenilikçi,
ileriye dönük düşünen, İstanbul(AVR)'dan ikamet eden, girişecek, vuruşacak, savaşacak,
23-24 sınırını aşmamış, yoldaş aranıyor.

Umudumu kaybetmedim, bulacağım bu şekilde kafa dengi biri(si)(leri)ni.

İlgilenenler özel mesaj ile düşüncelerini/fikirlerini/nasıl görüşebileceğimizi sorabilir.

Kolay gelsin.

C

Cyber Coder

Misafir
böyle ilan mı olur walla biraz zor bulursun böyle bi adam :)

Myopic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cyber Coder' Alıntı:
böyle ilan mı olur walla biraz zor bulursun böyle bi adam :)

Ben varsam, başkalarıda muhakkak vardır.

Tabi yurdumda hazır şablonlarla; Web tasarımcı,
hazır betiklerle Programcı olunduğu için, bu tip bilinmesi mecburi dalgalar bazı insanlara
imkansız gelebiliyor. Var , işini adam gibi yapan insanlarda var!

Bırakın artık "böylesi zor bulunur" nutuklarını. Böyle nasıl oluruz diye çabalayın.

Yine canım sıkıldı...

C

Cobra

Misafir
Sen o saydıklarından harbiden anlasan, tutupta gelip burada böyle ilanlar vermessin. Muhtemelen Mercedes yada BMW marka arabanla istanbulda turluyor ve yanına laptopunu açmış işlerini takip ediyor olman gerekirdi :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
PHP bilmek, girisimci olmak BMW marka araba alabilmek icin yeterli bir donanim degildir. Yoldas derken yol neresi, siyasi icerikli kelimeler pek hos izlenim birakmiyor da bende. Dedigin ozelliklerin hepsi ve fazlasi var bende. Bir de mektepli olmak da ne sakinca vardir ?

Ben de bir kac sey ekleyeyim sana, kelimelerin ekini kokunu dogru yazabiliyorsan, internette "kardeşş" "dayıı" gibi hitaplarla insanlarla yazismiyorsan bana aklindakileri dokebilirsin. Bunlar da benim sartlarim, seninkilerden daha az degil mi :)

C

Cobra

Misafir
Angelo' Alıntı:
PHP bilmek, girisimci olmak BMW marka araba alabilmek icin yeterli bir donanim degildir. Yoldas derken yol neresi, siyasi icerikli kelimeler pek hos izlenim birakmiyor da bende. Dedigin ozelliklerin hepsi ve fazlasi var bende. Bir de mektepli olmak da ne sakinca vardir ?

Ben de bir kac sey ekleyeyim sana, kelimelerin ekini kokunu dogru yazabiliyorsan, internette "ş" "dayıı" gibi hitaplarla insanlarla yazismiyorsan bana aklindakileri dokebilirsin. Bunlar da benim sartlarim, seninkilerden daha az degil mi :)

O saydıklarını iyi biliyorsan BMW rahat, porshce biraz zorlar.. Azıcık ucundan biliyorsan (okulda yada kurslarda öğrettikleri kadar) zor..

E

ElementR

Misafir
Cobra' Alıntı:
O saydıklarını iyi biliyorsan BMW rahat, porshce biraz zorlar.. Azıcık ucundan biliyorsan (okulda yada kurslarda öğrettikleri kadar) zor..

o saydıklarını derken ne sandınki cisco+mcse+mcdba falan olmuyorsun olayın özü php+oop nesneye yönelik programlama bilgisi başkada dikkatimi çeken bişey olmadı kaldıki oop çokda keyiflidir :)

Myopic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)

@Cobra;

Keşke herşey yazmak kadar kolay olsa.

@Angelo;

Komünist değilim ;)

Mektepli olayı ise, belkide şu ana kadar karşılaştığım pek çok Bil. Mühendisinin
diplomasının gerektirdiği bilgide olmamasından kaynaklanıyordur. Nedense kendisini
alaylı olarak geliştiren kişiler, bu mühendisimsi insanları her türlü matematiksel işleme
dahil edebiliyorlar.

Türkçemiz güzeldir, güzel yazmak ve konuşmak gerekir.

@ElementR;

Zaten orada anlatmak istediğimi anlayana idi mesajım.

Eğer siz orada "PHP+OOP" kalıbını çıkardıysanız, es geçin, unutun o mesajı.
Anlayabilene[1], geleceğin teknolojileri ile ilgili o kadar çok şey yatıyorki içerisinde.

Çünkü memleket öyle bir haldeki sağında solunda duyduğu teknolojileri CV'sine
ekleyen ve eklediği konu ile bir alakası olmayan azımsanmayacak sayıda insan
dolaşıyor piyasada, üzücü.

Ben oraya, şunu, bunu, onu bilen diye yazsaydım, inanın bu bahsettiğim insanlardan
aramızda mutlaka vardır ve biliyorum diye zıplayacaklardır. Umarım anlamışsınızdır.

[1] Angelo

Myopic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ElementR' Alıntı:
o saydıklarını derken ne sandınki cisco+mcse+mcdba falan olmuyorsun

Dayanamadım, gaz yaptı cidden. :)

Sırtınızı bu (MCSE, MCDBA) sertifikalara dayadıkça, bahsi geçen yazılım firması
dünyada tekelini sürdürmeye devam edecek. Farklı teknolojiler ile birşeyler yapmayı
düşünün, tasarlayın, deneyin. Aşmak lazım artık bazı şeyleri.

Ah devleti şu "Yazılım Devi" olarak adlandırılan firmadan bir arındırabilsek,
ülke ekonomisine azımsanmayacak derecede milyon $'lar akacak. Heryıl tonla lisans
parası veriyoruz bunlara. Vermesekte içerde kalsa ne olur? Süper olur.

TÜBİTAK Pardus'u geliştirdi, Anadolu Parsının, Kamu Kurumlarında kükremesi gerekiyor.
Umarım Pardus ile birlikte bazı şeyler değişir(Pek sanmıyorum ya neyse) artık.

Tabi buda apayrı bir tartışma konusu.

E

ElementR

Misafir
Enteresan adamsın gerçekten, karşındakini medyum olarak görme ne istediğini tam olarak anlatmayı ddenersen beni anlayabilen sayısı artar. [1] gibi işaretler yapmana gerek kalmaz. Gerçi angeleonun mesajında da farklı birşey göremedim sadece o özelliklerin fazlası bende var demiş, onun tam anlattığını anladığını nasıl anladın bende onu anlamadım. [?]

Gaz yaptı denilen konudada mcse, mcdba vb. sınavları vermek zor bundan bahsediyorum. Meğer seni anlayamadığımız için yanlış örnek vermişiz kusura bakma. MS sertifikalarına sırtımı dayamam tabiki saçma olur benim sertifikam yaptığım işler.

Ben 1 web+pc programcısıyım açıkcası seninle çalışmak gibi bir niyetim olmadığı için cevap bile yazmayacaktım. Ama gaz yaptı dayanamadım gibi açıklamalar yapıpda karşlındakine (medyum olmadığı için) saçma öğütler vermeye kalkınca dayanamadım.

Konularıda tektek götürürsen iyi olurdu aslında pardus konusuna neden girdiğini bile anlamadım. Aradığın kişiyle OS yazacaksınız galiba :)

Gazını alabildiysek ne mutlu bize.

Myopic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ElementR' Alıntı:
Gaz yaptı denilen konudada mcse, mcdba vb. sınavları vermek zor bundan bahsediyorum. MS sertifikalarına sırtımı dayamam tabiki saçma olur benim sertifikam yaptığım işler.

Böyle düşünceye, can feda.

ElementR' Alıntı:
Ben 1 web+pc programcısıyım açıkcası seninle çalışmak gibi bir niyetim olmadığı için cevap bile yazmayacaktım. Ama gaz yaptı dayanamadım gibi açıklamalar yapıpda karşlındakine (medyum olmadığı için) saçma öğütler vermeye kalkınca dayanamadım.

Kusura bakma ama gerçekten yazışmalarda, anlamından çok uzak yorumlar
çıkarabiliyorsun. Buda bir özellik galiba. Orada yazdıklarım öğüt değil, görüşlerimdi.

ElementR' Alıntı:
Konularıda tektek götürürsen iyi olurdu aslında pardus konusuna neden girdiğini bile anlamadım. Aradığın kişiyle OS yazacaksınız galiba.

Böyle bir anlamda çıkarttın ya, bu camia seninle gurur duyuyor ;)

E

ElementR

Misafir
Myopic' Alıntı:
Dayanamadım, gaz yaptı cidden. :)

Sırtınızı bu (MCSE, MCDBA) sertifikalara dayadıkça, bahsi geçen yazılım firması
dünyada tekelini sürdürmeye devam edecek. Farklı teknolojiler ile birşeyler yapmayı
düşünün, tasarlayın, deneyin. Aşmak lazım artık bazı şeyleri.

bu bir görüş değil öğüttür. tam çıkıyordum cevap yazdığını gördüm, çıkmadan son bir mesaj atarım diye düşündüm. Malesef 25 dakikada bunu yazmışsın

Senin kadar bilgim olsa benim kadar kısa yazardım.
Geliştirilecek çok şey var gerçekten onlara bakmak açısından.

Kolay gelsin.

Myopic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ElementR' Alıntı:
tam çıkıyordum cevap yazdığını gördüm, çıkmadan son bir mesaj atarım diye düşündüm. Malesef 25 dakikada bunu yazmışsın

Forumlara yazmak dışında yapmam gereken işlerde var.

ElementR' Alıntı:
Senin kadar bilgim olsa benim kadar kısa yazardım.
Geliştirilecek çok şey var gerçekten onlara bakmak açısından.

Bilgim yahut bilgin zaten burada tartışılmaz.
Kimsenin kimseye birşey ispatlama zorunluluğu yok değil mi? ;)

Ben burada aptalım, salağım, sen bana aptalsın, salaksın demen yada
ben çok zekiyim, süperim, fişek takar uçarım demem hangi gerçeği kanıtlarki ?

Tabi, aklın yolu birdir (öğüt) :p

Başlığı açan kişi olarak, aradığım kriterlere zaten uymuyorsunuz.
Konuyu daha fazla uzatmamak hakkım olsa gerek.

ElementR' Alıntı:

Teşekkürler, sizede.

Uranus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Myopic' Alıntı:
TÜBİTAK Pardus'u geliştirdi, Anadolu Parsının, Kamu Kurumlarında kükremesi gerekiyor.
Umarım Pardus ile birlikte bazı şeyler değişir(Pek sanmıyorum ya neyse) artık.

Tabi buda apayrı bir tartışma konusu.

Öncelikle, neden "Pars" değilde, Latince kökenli bir isim olan pardus (Panthera pardus)? Tübitak'ın öncelikle Türkçe'ye sahip çıkması, Türkçe isim kullanmaktan korkmaması gerkmezmiydi?
İkincisi, bilmem kaç milyonuncu linux versiyonunu çıkartmanın neresi original?
yada nasıl bir "özgür işletim sistemi" ?
Açıkçası ben, Türkiye'nin en "kalbur üstü" elemanlarını bünyesinde bulunduran, kaynak ve imkanları çok geniş, bütçesi yüksek bu kuruluşa, A-Z'ye yepyeni bir işletişim sistemi yazmanın daha çok yakışacağına inanıyorum...

O

oyunkurucu

Misafir
sanirim aradiginiz kriterler icinde ukalalik da var.

Karsinizdakini etkileme gücünüz sifir. Bunlar aradiginizi bulmanizi ve hedefinize ulasmanizi zorlastiracak etkenlerdir.

Kendi görüsümdür :)

Saygilar

Myopic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oyunkurucu' Alıntı:
sanirim aradiginiz kriterler icinde ukalalik da var.

Karsinizdakini etkileme gücünüz sifir. Bunlar aradiginizi bulmanizi ve hedefinize ulasmanizi zorlastiracak etkenlerdir.

Kendi görüsümdür :)

Saygilar

Görüşünüze saygım sonsuz, ancak herhangi bir etkileme çabam olduğunu nereden
çıkardınız anlamadım. Zaten ben bir işveren, işçi arayan birisi değilim ki böyle bir
etkileşime gireyim. Tek hatam yanlış yerde aramak galiba.

Çünkü burası genelde hazırcı yapıda olan şahısların çoğunlukta olduğu bir bölge.
Evet, hatam böyle bir yerde, birşeyler aramak oldu.

Herkese kolay gelsin.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
iş başvurusu yapmak isteyen veya ortak çalışmak isteyenler Myopic e başvurabilir. başlık konu dışına taştığı için kilitlenmiştir.

herkese iyi çalışmalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5