İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arapça Google:)

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gözüken Google tipinde "heker" var. O çok hoş.

Kürtçe'de var orada. Google da mı bu politikaya girdi diyordum, Kürtçe'nin Arap harfleri gibi olduğunu farkettim, o da sağdan başlıyor.
Yani, Kürtçe'nin Hazar Denizi'nin oralarda kullanılan bir alfabe olduğunu öğrendim.
Bizim ülkemizdeki Kürtlerin kullandığı alfabe Latin harflerinden oluşuyor.

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
bende ilk açtığımda yazılara ne oldu dedim :). ilginç bişe olmuş. scrooll barda diğer tarafta o daha ilginç

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
scrollbarın solda olması aramalarda üstte çıkmayı sağlıyor :p

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arapça ilginçmiş kapitalizm neler yaptırıyor insana "Global Dünya" terörist diyin sonra "hizmet" diye sömürün :D

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir önceki sayfadan alıntı, bir kaç hata yapmışım, düzelttim.

Gözüken Google tipinde "heker" var. O çok hoş.

Kürtçe de var orada. Google da mı bu politikaya girdi diyordum, Kürtçe'nin Arap harfleri gibi olduğunu farkettim, o da sağdan başlıyor.
Yani, Kürtçe'nin Hazar Denizi'nin oralarda kullanılan bir alfabesi daha olduğunu öğrendim.
Bizim ülkemizdeki Kürtlerin kullandığı alfabe Latin harflerinden oluşuyor.

Bir de eksiklik var, Kiril alfabesini kullanan Kürtler de varmış. Yani, Kürtçe ayrı bölgelerde, 3 farklı alfabe ile kullanılıyor.

Kürtler, kendi ülkeleri altında yaşamadıkları, Hazar Denizi çevresinde değişik ülkeler altında yaşadıkları için, eski S.S.C.B. içinde yaşayan Kürtler; Kiril alfabesini, İran ve Irak içinde yaşayan Kürtler; Arap alfabesini, Türkiye, Suriye ve Avrupa'da yaşayan Kürtler ise Latin alfabesini kullanmaktalar.

Google kullanım yoğunluğuna göre yapmış olmalı, diye düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5