İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aref Mi? Sefa Mı?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Buralar derken türkiyeyi kastetmiştim ;)

Adam son ikiye kalmış kazanamamış sen bu olayı ırkçılığa bağladın ya süpersin :D

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Arkadaşlar çok uzatmamak gerek hak eden kazandı sonuçta söz halkındı ki oyle de olması gerekirdi SEFA kazandı ve gitti. SEFA da harikaydı bence yetenekse yetenek bunu yedirememek yanlış. Bir kişiyi gözümüzde çok büyütmemeniz gerekir. İllaki içinizden birisi geçiyordu? ama o çıktı ama çıkmadı bu halkı takdiri bunu yadırgayamazsınız. Sizler bizler seçtik onları. Yanlış düşüncelere kapılıp konuyu abuk subuk yerlere çekmeyelim.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bu sene niye böyle çarçabuk gibi bitirdiler. Sanki geçen seferkinde daha farklıydı.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Geçen sene nezaman bitti bilgim yok yanlız 2 hafta sonra ACUN ünlüler survivor' ı başlatıyor ondan da olabilir.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Arkadaşlar yanlış bakış açısı işte bu. Bir insana vay anasını nasıl yapıyor bu adam bilior işi diyip körü körüne bağlanıyoruz sonra birileri de çıkıp nasıl yaptığını anlatıyor. Bizde kendimizi kandırılmışız gibi hissediyoruz. Yahu biz kendi kendimizi kandırıyoruz. Demekki siz inanmışınız bu adamı doğa üstü güce sahip olduğuna :) İlüzyon adı üstünde el çabukluğu bildiğimiz halde adama kızıyoruz bizi kandırdı diye :) önemli olan zaten o bizi el çabukluğu ile inandırması ki bunuda ilk başlangıçta başarıyor. Sonra anlamışsın anlamamışsın önemli değil. İlk başta büyülüyorsa seni el çabukluğu ile vay be dedirtebiliyorsa zaten bu adam işini layıkı ile yapıyordur demektir...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bu senekini izlemedim ama dün kanallar arası gezinti sırasında denk geldim. görkemli bir sahne vs... yoktu. Normal eleme havasındaydı sanki. :=)

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Sefa'nın durumunun iyi olmaması ve ödülü kapmasına sevindim. Yalnız Aref'in foyası çıktı diye birşey yok. Zaten bu gösteride gerçeklik beklemek biraz akılsızlık olur dimi? Adı üstünde ilüzyon. Oldu olacak sağından solundan iki kanat çıksın ve bizde arefe tapalım. Yok böyle birşey. Bizim köşe yazarlarımız iş bulmuş ama yazacak kadar beyin bulamamışlar.

Ayrıca çok merak ediyorum;

Bir ilüzyonu izleyip onu gerçek sanmak ve arkasından perde arkasındaki numarayı öğrenerek gösteriyi düzenleyen kişiye gıcık olmak kaç millette vardır.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
ozgurruh ve PauLShark, kendi adıma konuşmam gerekirse. Bence Aref iyi ilizyonlar yapamamakta. Eleştirdiğim husus orada.

"ne sihirdir ne keramet el çabukluğu marifet" sözü artık günümüzde eskisi kadar geçerli değil. Çünkü teknoloji gelişti. Artık öyle şapkadan tavşan çıkarma gibi gösterilerden etkilenmiyorlar.

Günümüzde bir ilizyon ile izleyiciler nasıl etkilenir ? İzledikten sonra nasıl yaptığını düşünürken aklı allak bullak oluyorsa ve binbir türlü fikirler üretiyorsa ancak aslında onlar yönetim yanında dahi geçemiyorsa. Yani gösteriyi yapan zeki olmak zorunda. Tabi sunumuda güzel olmalı. Ancak burada yöntemlerini tahmin etmek hiçde zor değil. =)

WebmasterTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Milliyetçilik ... Bir turk cikipta onu yapsın bakalım ... Turk milletinden bir halt olmaz.hiçbiri aklını o adam kadar iyi kullanamaz.keske bu yarışma Türkiye'de olmasaydı.... Adam hakkını bulurdu..

''Türk milletinden bir halt olmaz'' Aref İranlı ya sen İran'da yaşıyor olsaydın ve bu lafı İran için söyleseydin neler olacağını tahmin bile edemiyorum. Ama burası Türkiye bu söze bile hoşgörü (bazen çok abartılıyor bu hoşgörü ve benim canımı sıkıyor ama) ve düzgün bir cevap var (bkz. Ertürk). İddaa ediyorumki bu dünyaya şuana dek ATATÜRK kadar lider kişilikli , zeki , ileri görüşlü,kahraman biri daha gelmemiştir.Bu yüzden Türk milletinden birçok şey olur ama senden bir halt olmayacağı gerçekten çok açık . Aklını kullanma konusuna gelince bence sen hiç konuşma, çünkü aklını kullanabilseydin bu lafları etmezdin.(sana katılanda bu lafları üstüne almakta serbest)

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İlusyonun anlamını bilmiyorsun?göz yanılması ?el cabuklugu? Adam hiçbiseyi ellemedi.oynatdı.hele kolye olayı ..... Açıklayın bakalım

ben ilizyonist değilim david copperfield'a sormak lazım. 3 tane mavi kart var topun içinde dedi kadının numaradan olmadığı ne malum programdan önce top verdi... nerden bilebiliriz.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
şakacı seni. .
bir yarışmada bile eğlenmek yerine ırkçılık yapılıyor. .....**..

Irkçılık yapılmıyor bilakıs hak yerini buldu İlizyon bir yetenek değildir... Öğrenilince geliştirilerek uzman olunabilir...

Fakat yetenek doğuştan gelen bir özellikliktir mesela ses berbat çatlak bir sesin olsun hadi terbiye edip ünlü sanatçılar gibi şarkı söyleyebilecekmisin? deneyin bakalım çiğ yumurta ile :D

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Arkadaşlar kim 1. olduysa olmuş bize tebrikler demekten başka birşey kalmaz adamlar orda parayı alıp döktürürken biz burda onun bunun tartışmasını yapıyoruz,boşverleim onlar ersin muradına biz çıkalım bu tartışmadan :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Aref çok beceriksiz bence sunm konusunda... Gizemi biraz daha iyi verse daha iyi olabilir, yani sırları çıktıktan sonra gözden düşüyor tabi ama, sahnede çok tutuk.

Edward Norton'un oynadığı Sihirbaz isimli filmi izleyin, buna yakın sunum yapan biri olsaydı aref, tüm dünya tanırdı, iyi saklayamıyor hilelerini, ertesi gün facebookta hepsi ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5