İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Argo Sözlük v2

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İngilizce aslında görüldüğü kadar sıkıcı bir dil değil,
Onun da oldukça eğlenceli bir yüzü var ve Şimdi Sizi bu yüzü ile tanıştırıyorum.

Her insan bir dile nedense argo kavramlardan başlar

Herkesin bilmeye can attığı ama çoğunlukla da bizlerin bilmediği bu sözcüklerin bir kısmını gelin hep beraber tanıyalım

ha F**K ve benzeri kelimeler alınmayacaktır, ama işinize yarayacak baya bi deyim öğreneceksiniz...

Bazılarını okuldan öğrendiğim defterden aktarıyorum, bazıları da sağdan soldan duyduklarım. Sadece forumda yayınlabilecek olanlardır

Sizlerde Ahlaka aykırı olmadığını düşündüğünüz ama işimize yarayacak bri takım argo deyimler, sözcükler biliyorsanız çekinmeyin
onu bizle de paylaşın!!!

İNGİLİZCE ARGO SÖZLÜK

-A-

AC/DC: Genel Anlamı, adaptör ama argo lisanda biseksüel anlamına geliyor
cop : Polis
awesome! : Great ve Excellent teriminin argocası, yani harika olağanüstü.
awright (!) : Allright, tamamdır'ın argocası

bootylicious: Destiny's child sayesinde insanlar tanıdı. Çekici hatları düzgün kadın anlamında

broke : beş parasız demek.

-B-

brain fart: Fart, gaz çıkarmak demek yanına "brain" yani beyin ekleyince
beyin fonksiyonlarının durması anlamına geliyor, bizdeki beyin bilmem ne yapması anlamında kullanılır(erkekler cok kullanır)

buzzin' : kendini enerjik hissetmek

-D-

Doll : Oyuncak bebek demek ama, özellikle babe doll ya da baby doll şeklinde kullanılıyor. Yani güzel bebek gibi kız demek işte!

Game On: oyun Başlasın!

-H-

heked off : Depresif hissetmek.
hot-wire : Düz kontak yaptırmak. (Araba için)

-J-

joy ride: çalıntı araba ile keyif yapmak, gezmek
junkie : Esrar bağımlısı, Keş

-N-

nigga: zenci demek, aslı nigger ama kullanmamanızı kesinlikle salık veririm.
bu kelime yüzünden hiç unutmuyorum hocamı sınıfın ortasında fena bozmuştum. Kadın siyahtı Irkçılık hakkında görüşlerimizi soruyordu. Herkes yuvarlak masa etrafında konustu. Sıra bana geldi Bende karşı olduğumu rap müziğin başkaldırışın sesi olarak yükseldiğini felan anlatırken "niggas" dedim. Kadın resmen dondu öğrendim ki, sokakta birine bunu kullansa imişim aranızda olmayabilirmişim. Hele hele "negro" diye bişi var. Acaip ırkçı bir kullanım
bi kaşık su da boğarlar valla.

nature calls: türkçesi doğa çağırıyor gibi garip bişi olan bu deyimde, Wc ye gitmek anlamında kullanılıyor

-M-

mental: Sinir Hastalıkları anlamında ama, çoğunlukla tekbaşına deli kafayı oynatmış anlamdında

moo juice: genellikle küçük cocuklar kullanır... Bildiğin inek sütü!

muppet: kendini yönetemeyen, ipleri başkasının elinde olan... Genel sözlük anlamı ise kukla demek zaten.

-N-

nancy: gay demek (Yanılmıyorsam ana kuzusu ve kılıbık olarak da kullanılır)

-O-

ow do: nasılsın? nasıl gidiyor? merhaba!

-S-

scam: dolandırılmak

schizzo : şizofren gibi davranmak

aklıma geldikçe yazarım. Eklenebilecek nitelikte olanları diğer arkadaşlar da önerebilirler. Buraya ekleriz.

walla canım sıkılıyordu, dedim karalayım bişiler. Pek mehem bişi olmasa da...
belki bazılarınızın ilgisini çeker!

ALMANCA ARGO SÖZLÜK

ÖNERİN EKLEYELİM !

Derleyen: drstranger.

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bundan argo sözlük olmaz ya da ingilizce de argolar daha hafif Türkçe'dekilerden olsa olsa deyimler sözlüğü olabilir ya da halk ağzı gibi birşey olabilir :)

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
gurl - girl

ma - my

wazzup ? - naptın ? :D

k,a ? - olmamı ? :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5