İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arkadaşlar acil cevap bekliyorum..

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar sitemi açalı 2 ay oldu.Google'den reklam almak istiyorum.Ne zaman alırsam benim için iyi olur.Şuan bu sitemle alsam kazancım nasıl olur değerlendirme yaparmısınız.
SİTEM : Newmurla-BİLGİ BANKASI

Bekir

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitenizin günlük girişine ve iyi bir adsense yerleşimine bağlı olur.

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Teşekkürler ama para kazanma durumum nasıl olur?
SİTEM : Newmurla-BİLGİ BANKASI

Yazılar özgünse adsense kabul edebilir ama; sitenin her yerinde gereksiz reklam ve ziyaretçinin yazıya odaklanmasını engelleyen unsur var. Önce onları sil. Yazılar özgün değilse (kopyala-yapıştırsa) özgün yazı yaz. Yazılarının hepsini büyük veya kalın-italik yazma, sadece önemli yerleri (vurgulanması gereken) kalın-italik yaz. Bunlar adsense'e kabul edilmek için önerilerdi.

Ne kadar kazanırım kısmına gelince. Sitene günde kaç kişi geldiğine ve reklam yerleşimine bağlı.

Son olarakta kişisel görüşüm olarak şunu belirtmek isterim: bence blogcu.com kullanma onun yerine blogspot.com'a taşı blogunu. Blogspot.com google'ın bir servisidir ve blogcu ya göre daha kolay özelleştirebilirsin. (ayrıca blogcuda ki gibi sağdan soldan virgülik reklamları çıkmaz)

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazılar özgünse adsense kabul edebilir ama; sitenin her yerinde gereksiz reklam ve ziyaretçinin yazıya odaklanmasını engelleyen unsur var. Önce onları sil. Yazılar özgün değilse (kopyala-yapıştırsa) özgün yazı yaz. Yazılarının hepsini büyük veya kalın-italik yazma, sadece önemli yerleri (vurgulanması gereken) kalın-italik yaz. Bunlar adsense'e kabul edilmek için önerilerdi.

Ne kadar kazanırım kısmına gelince. Sitene günde kaç kişi geldiğine ve reklam yerleşimine bağlı.

Son olarakta kişisel görüşüm olarak şunu belirtmek isterim: bence blogcu.com kullanma onun yerine blogspot.com'a taşı blogunu. Blogspot.com google'ın bir servisidir ve blogcu ya göre daha kolay özelleştirebilirsin. (ayrıca blogcuda ki gibi sağdan soldan virgülik reklamları çıkmaz)

Bütün emeklerim bu blogcu'da hemen nasıl taşıyabilirim ki ..

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dışa aktarma özelliği ile yapabilirsin. Ya da blogspot'tan istediğin uzantıyı al. Temayı belirle. Kategorileri oluştur sonra yazıları oradan kopyala-yapıştır yap. Sonrada blogcudan siteni sil

okeybye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adam emek derken konularda dahildir mutlaka ama site pr3 google indexi harika . alexa idare eder bunlar daha önemli değilmi blogspota taşicak sitesini ondan sonra nerden baksan konu isimleri ve içerikleri aynı olduğu için index oranı düşücek .

belkide çoğu kategorisi google çöplük olarak algılicak ...

Bu yüzden bu arkadaşın yapması gereken şey bunla ilk önce bi başvuru yapması %90 politika engeline takılcak %10 kabul edilir (peksanmıyorum sadece yurtdışında görebiliriz böle bişeyi herhalde ) sonra Bilmiyorum ama blogcu ya domain alına biliyorsa 15 tl ye kıyıp bi domain almak içerikleri güncellemek .

daha sonra google indexsin 4 sayfaya erişince yeni alan adıyla başvuruda bulunmak % 10000 adsense sana o hesabı verir .

Diye Düşünüyorum !

blooooooog

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
adam emek derken konularda dahildir mutlaka ama site pr3 google indexi harika . alexa idare eder bunlar daha önemli değilmi blogspota taşicak sitesini ondan sonra nerden baksan konu isimleri ve içerikleri aynı olduğu için index oranı düşücek .

belkide çoğu kategorisi google çöplük olarak algılicak ...

Bu yüzden bu arkadaşın yapması gereken şey bunla ilk önce bi başvuru yapması %90 politika engeline takılcak %10 kabul edilir (peksanmıyorum sadece yurtdışında görebiliriz böle bişeyi herhalde ) sonra Bilmiyorum ama blogcu ya domain alına biliyorsa 15 tl ye kıyıp bi domain almak içerikleri güncellemek .

daha sonra google indexsin 4 sayfaya erişince yeni alan adıyla başvuruda bulunmak % 10000 adsense sana o hesabı verir .

Diye Düşünüyorum !

blogcu.com'daki alexa değerlerinin hepsi subdomain olduğu için üst siteyi (yani blogcu.com'u etkiler). O gördüğün blogcu.com'un alexası.

Ayrıca siteyi taşıdığını google amcaya bildirirsin dediğin sorunların hepsi yok olur :)

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben taşımak istemiyorum ama yorumlarınız için teşekkür ederim.Biraz daha türkçe konuşursanız çok sevinirim.Benim öğrenmek isteğim sadece Google'den reklam almak istiyorum.Google kabul eder mi veya Ne zaman alırsam benim için iyi olur.Şuan bu sitemle alsam kazancım nasıl olur.

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar ben taşımak istemiyorum ama yorumlarınız için teşekkür ederim.Biraz daha türkçe konuşursanız çok sevinirim.Benim öğrenmek isteğim sadece Google'den reklam almak istiyorum.Google kabul eder mi veya Ne zaman alırsam benim için iyi olur.Şuan bu sitemle alsam kazancım nasıl olur.

Öncelikle blogcu.com'un çıkan bir reklamı var ya 5 saniye boyunca onu izlettiriyor sana ondan dolayı vermeme ihtimali yüksek (sadece önsezi). Ondan dolayı verdi diyelim sitende çok fazla gereksiz alan var. Mesela iki tane facebook sayfan için ayırmış olduğun yer var. Onu bire indirmen gerekiyor. http://www.benimreklam.com/ reklamlarını kaldırmanı öneririm (çok büyük bir kazancı yoksa).
Ve (en önemlisi) sitene gelen ziyaretçinin (siteye gelme nedeni olan) yazıyı okumasını çok fazla engelleme (hareketli şeylerden vazgeç), ziyaretçinin dikkatini dağıtma. Zaten ilk başta aradığını bulursa ve eğer ikinci, üçüncü aradığı şeyleri bulursa sadık ve herkese seni öneren bir ziyaretçin olur :)

Redakte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Blogcu'nun eski hali çok iyiydi. El değiştirdikten sonra artık kullanılmaz oldu bence... Bir zamanlar da Bloggum vardı hatırlarsanız, seo konusunda 1 numaraydı

yarasa67

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde islam dini , ilmihal bilgiler, namaz sureleri, sehiv secdesi, mükellef, cuma namazı, kaza namazı, abdestin farzları ve sünnetleri ve daha fazla bilgi içeren islami sitem var ve bende şu an kabul edilmedim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5