İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arkadaşlar acil cevap lazım...

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Panda tam olarak nedir açıklarmısınız?
Ayrıca spam olmayan değeri yüksek sitelerin linkini verince bize nasıl yararı oluyor?

http://www.newmurla.blogcu.com

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Iki ayri soru goruyorum:

1) Google Panda: Dokuman/site kalitesini belirlemeye yonelik algoritma. Google kaliteyi nasil belirledigini detayli olarak anlatmiyor ancak en azindan bazi onerilerde buluniyor: http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&hlrm=tr&answer=35769#3

2) Sanirim bu soruda link almaktan bahsediyorsun. PR'i yuksek sitelerden aldigimiz linklerin sayfaya tasidigi PR da yuksektir. Bizim sayfamizin PR'i yuksek oldugunda arama sonuclarinda siralamada daha guclu hale geliyor. Arama sonuclarinda daha ustlerde gelince daha cok ziyaretci geliyor; daha cok ziyaretci daha fazla satis daha fazla kazanc demek vs. vs.

Mühendisbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iki ayri soru goruyorum:

1) Google Panda: Dokuman/site kalitesini belirlemeye yonelik algoritma. Google kaliteyi nasil belirledigini detayli olarak anlatmiyor ancak en azindan bazi onerilerde buluniyor: http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&hlrm=tr&answer=35769#3

2) Sanirim bu soruda link almaktan bahsediyorsun. PR'i yuksek sitelerden aldigimiz linklerin sayfaya tasidigi PR da yuksektir. Bizim sayfamizin PR'i yuksek oldugunda arama sonuclarinda siralamada daha guclu hale geliyor. Arama sonuclarinda daha ustlerde gelince daha cok ziyaretci geliyor; daha cok ziyaretci daha fazla satis daha fazla kazanc demek vs. vs.

Cevablarınız için teşekkürler ama 2. cevabınızda o soruyu kastedmemistim.
Örneğin şu makalemin içinde Facebook ve Twitterkelimeleri geçiyor bende bunlara link veriyorum.Bunun yararı nasıl oluyor onu soruyordum.

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bunun sizin siteniz için bir yararı olmayacaktır. Facebook ve twitter gibi link verdiğiniz sitelere yararı olabilir :) (tabi bunu önemsemez onlar)

Hatta tam emin olmamakla birlikte sitenize zararı bile olabilir, şöyle ki, dış site link oranınızı arttırıyorsunuz ve çok fazla dış link veren bir site seo açısından kaliteli değildir.

İyi forumlar.

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Örneğin şu makalemin içinde Facebook ve Twitterkelimeleri geçiyor bende bunlara link veriyorum.Bunun yararı nasıl oluyor onu soruyordum.

Yazıyla alakalı ise linklemenin faydası olabilir; ama yazı içinde fazla abartmamak kaydıyla.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7

Dis linklemenin yarari ile ilgili hicbir guclu ornek gormedim simdiye kadar. Bunun nedeni eger Google makale ya da sayfa ile ilgili dis linkleri degerlendiriyorsa bunun muhtemelen cok zayif bir sinyal olmasindan. Olaya okuyucu acisindan bakarsaniz farkli kaynaklara cikislar vermek yararli olabilir, sonucta webin temel ilkelerine uygun sekilde icerik sagliyorsunuz. Google'un kullanici deneyimini takip ettigini dusunurseniz benim kisisel gorusum cok zayif dahi olsa ilgili kaynaklara cikis vermek yararli olabilir ama muhtemelen bunun etkisini siralama degisikligi olarak goremezsiniz.

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dis linklemenin yarari ile ilgili hicbir guclu ornek gormedim simdiye kadar. Bunun nedeni eger Google makale ya da sayfa ile ilgili dis linkleri degerlendiriyorsa bunun muhtemelen cok zayif bir sinyal olmasindan. Olaya okuyucu acisindan bakarsaniz farkli kaynaklara cikislar vermek yararli olabilir, sonucta webin temel ilkelerine uygun sekilde icerik sagliyorsunuz. Google'un kullanici deneyimini takip ettigini dusunurseniz benim kisisel gorusum cok zayif dahi olsa ilgili kaynaklara cikis vermek yararli olabilir ama muhtemelen bunun etkisini siralama degisikligi olarak goremezsiniz.

Bir yerde bende böyle bir şey okumuştum. Arada link çıkışı yapmak iyidir :) link çöplüğüne döndürmediğimiz sürece

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5