İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arkadaşlar adense ile ilgili sorunum

B

bandelass

Misafir
arkadaşlar görüyorumki incilizce yada yabancı sitelere adense cok daha fazla ödüyor yani tek tıklamaya on dolar alanlar var tamam burasını anladım ama benim merak ettigim birzingilizcem var bir ingilizce site hazırlayabilirim ingilizce domain de buluruz ama benim merak ettigim bu sitelerin yurt dışında tanıtımını nasıl yapacaz yani bu pahalı reklamlara türk ziyaretciler tıklasa aynı parayı alabilirmiyim yada bu sitelei yurt dışında nasıl tanıtabilirim teşekkürler.. (acaba msn den insanlara tek tek ulaşsak sitemizi tanıtsak nekadar faydası olur )

K

kimsinsen

Misafir
hiç bi faydası olmaz :)) .. msn den .. abi yalvarırım tıkla.. b.k unu yiyim gibi geyiklerle nereye kadar.. max 10 tık alırsın ole.. nasıl türk siteleri için hit arttırma yolları varsa yabancılar da ole arttırıyor.. hatta onlarda yollar daha fazla.. yabancı toplistler var.. hemde milyonlarca.. ondan sonra.. google vs gibi bi suru arama motoru var.. eğer içeriğin sağlamsa gunde kaliteli ve sitenin reklamlarına tıklıycak iyi insanlar getirirsin sitene.. mesela arabalar ile ilgili site yaptın dıyelim.. adam google da arabalarla ilgili bi arama yaptı ve senın sıtene tıkladı.. baktı senın sıten yetersız ve solda google reklamlarını gordu arabalarla ilgili. hemen tıklar.. cunku herif surf yapıyo ve amacı arabalar .. mantık budur.. zaten google da bunu istiyo.. reklam verenler doğru ziyaretciler alması için içeriğe göre reklam yayınlıyo.. sonucta sende araba için gezen biri reklama tıkladığında yine arabalarla ilgili bolume gidiyo.. vs vs.. tabi araba için reklam verenler ne kadar oder bilmiorum :)) bu işte en iyi parayı webhosting ler verıyor.. cunku onlar dırekman satış ... herifler sattıkca para kazanıyor ve sattıkca google a para verıyor.. dolayısyla bi rekabet var.. host ing şirketleri cok fazla olduğu için aralarında rekabet etmeleri .. en fazla onların vermeleri gayet normal.. bunun dışında bi cok iyi para veren sektör lerde var.. onemli olan sitenin içeriğinin.. bu çok para veren sektörlerle benzeşmesi ve sitende bu reklamların gözterilmesi.. mantık gayet basit aslında.. .. geriye bitekk. legal yada illegal yollarla ziyaretci arttırmak kalıyor..

yabancı bir site yapıyorsun ve sitene surekli türkler giriyor ve reklamlara türkler giriyor.. bence bu bir risk tir.. eğer yüksek meblalar kazanırsan tahminimce siteni denetlemeye alırlar.. sadace türklerin ziyaret ettiği bir siteden gelen ziyaretciyi takdit edersin ki reklam veren de istemez.. yabancılarda girmeli.. ozaman turkler in girmesi o kadar ilgi cekmez.. ama bellide olmaz.. turk yabancı fark etmez de diyebilir google.. sonucta site ingilizce.. turkiyede ingilizce bilen turkler de var.. bu siteyi gezıo sonra yabanci siteye gidiyo o da ingilizce.. ne var ki bunda.. ama belli olmaz.. google bu işe ne der bilmem.. en garantilisi siteye yabancı insanlarıda sokmaktır bi şekilde...

saygılar..

B

bandelass

Misafir
kimsin sen acıklaman için gercekten teşekkür edrim yardımcı oldun arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum bende ikitane uluslar arası iş yapabilecek domain var biri www.clup.info burada bir forum acmak istiyorum işte carclup bölümü sportclup bölümü falan bu site yurtdışında iş yaparmı birde listweb.info var bu sitedende bir toplist oluşturabilirim ok ama sizden ricam hangi sektörler güze ödüyor yani angi tarza ait siteler yapmalıyım şimdiden i,lginize teşekkürler
arkadaşlar bu arada benimle calışabielcek yada fikir alışverişi yapabilecegim ingilizceen biraz anlayan arkadaşlarla msn de görüşebiliriz msn: [email protected]

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
clup ingilizce kelime degilki, club mi demek istedin?

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hotweb' Alıntı:
clup ingilizce kelime degilki, club mi demek istedin?

iyi ki siteyi bitirdikten sonra söylemedin allahtan işin başında bu şekilde yardımcı olmak lazım insanlara :)
üzgünüm gerçekten . benim de böyle tapajlı domain aldıım olmuştu. bazen işe yarayabilir ama tabii..

Zaykılar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5