İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arkadaşlar bu sitenin sırrı ne ?

helpersatan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar şuan çalıştığım firma klima,kombi,beyazeşya teknik servisliği yapıyor ve bu sektörde çok büyük rekabet var, google'da şişli arçelik servisi araması yaparsanız ilk sırada çıkan site bizim rakibimiz olay şu bu adamdaki tüm siteler 1.sırada ve bu adamın sitesini yapan adam çok bilgili bi adamda değil ancak nasıl bir yöntem kullanıyorsa tüm siteleri birinci, seo firmalarınada sordum ancak bi yanıt alamadım

helpersatan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
rakip siteler
site:sisli-arcelik-servisi.com kelime:şişli arçelik servisi
site:besiktas-arcelik-servisi.com kelime:beşiktaş arçelik servisi
site:eek:rtakoyarcelikservisi.org kelime:eek:rtaköy arçelik servisi
site:akatlararcelikservisi.org kelime:akatlar arçelik servisi
site:bebekarcelikservisi.org kelime:bebek arçelik servisi

adam hepsinde birinci

ne pagerank var, nede alexa rank'ı iyi, kendi sitelerinden backlink vermiş ve oda hepsi aynı server'da, ve bu adam ne zaman yeni bi site alsa kısa süre içinde 1. yapıyor, bizim çözemediğimiz nasıl bir yöntem kullanıyorda bu adam her istediği yerde birinci

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
bebekarcelikservisi olay burda biter.
meta tagleride güzel yapar.
sonra kelime bazlı backlink yaptırır.
tamamdır.

urantum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bu domainlerle 1. sırada olmamak neredeyse imkansız :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Tasarımı güzel, seo alt yapısıda vardır. Backlink göremedim.

Domain yaşı yaklaşık 300 günlük. Eğer sizin siteleriniz birkaç aylıksa beklemeniz gerekir.

helpersatan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
haklısınız adamlar direk anahtar kelime domain alıyorlar ancak sıf anahtar kelime domain almakta yetmiyorki ve heryerde aynı site olarak sadece isim değişiyor.

Jerome_Allen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
anahtar site domain cok önemli.. Siz çok kasarsınız adam azcık kasar önünüze geçer.. Benim de var öyle domainlerim.. backlink çalışması yapmadım doğru düzgün.. Anahtar domain aldım meta tagları düzenledim azcık içerik koydum tamam 1.sıradayım.

equyak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende benzer şekilde bir rekabeti eskişehirdeki çilingir için yaptım ve hala yapmaktayım.
1-Anahtar kelime domain isminin ilk sıraya inanılmaz etkisi var
2-İstenilen anahtar kelimenin yanında sayfanın title'i ardından description ve keywords önem kazanmakta.
3-Sayfanın anlaşılır olması, özgün içeriiği, ve sadeliği çok önemli.

iki site arasındaki farklara bakalım şimdi.
Rakip sitenin öyle bir tasarımı var ki alexa bunu bebek arçelik servisi(68.67%) dışında (bebek klima servisi,bebek arçelik klima servisi,arçelik servisi...) anahtar kelimerinide okuyor. ama senin sitenin içeriğini sadece bebek arçelik servisi(100.00%) olarak okuyor. Diğer sayfan da o kadar içerik var olmasına rağmen tek anahtar kelime olarak görüyor. Yani siten iyi indexlenmiyor. Google da alexanın bu indexine çok paralel gidiyor (bu söylediğim benim bir buçuk sene içinde belli sitelerimi gözlemlerinden). Dolayısıyla ilk sıraya çıkamıyorsun.

Descriptionların ve keywordsların pek kullanışlı değil değiştirmelisin. descriptiona farklı kelimelerle bir cümle oluşturmak yerine istenilen anahtar kelimeler yoğunlukta bir cümle oluşturup, bunu spam yapmadan max 2 veya 3 defa tekrarlamanı öneririm. keywordslar için ise genelde bir gelime veya max ikişer kelime bütünlerini kullanmalını öneririm.

ikinci olarak rakip sitede linklerin title ları gayet düzgün ancak senin sitende "Permanent Link to Bebek Arçelik" şeklinde title lar var.

Yine rakip sitede img lerin isimleri konuyla alakalı. Ama sende değil. Örnek olarak rakip sitenin "images/arcelik-servis-anasayfa.jpg" iken senin "http://bebekarcelikservisi.com/wp-content/uploads/arcelik-4-e1290451242501.jpg" şeklinde...

Yine rakip sitenin gereksiz kod kullanımı hemen hemen hiç yok (gözümden kaçan olabilir diye hemen hemen dedim.) Çünkü sitesinin kodlamasını tamamen kendisi yazmış. Ama sende öyle değil hazır bir template ve üzerine eklemeler....

gözüme çarpan bunlar ve dahasıda var. Sitenin düzeltilmesi gereken çok yerleri var ve bana kalırsa sıfırdan site yap. İstersen yardımcı olurum.

Gerekli düzenlemeleri yaparsan sana 2-5 ay veya engeç 6 ay içerisinde sonuç verecektir. Eğer vermiyorsa pes etmeyip devam etmen kesinlikle lazım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5