İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arkadaşlar Bu Sorun Neden Kaynaklanıyor Olabilir

The RuHSuZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar Elimde Bir Script var Ve Kurulumu Felan Sorunsuz Oldu Ama Resim Yukleme yerınden Resim Ekle Diyorum Gözata Basıyorum Yukle Dıyorum Ve Bu Hatayı Alıyorum Aynı Hatayı Müzik Ekle Ve Video ekledede veriyor

Warning: copy() [function.copy]: open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/home/*****/domains/*******/public_html) in /home/******/domains/****-f*.net/public_html/modules/pictures.functions.php on line 158

Safe Modla Alakası Olabilirmi :( Yazma İzni Felan Var Ama Yukardaki Hatayı Alıyorum :(

The RuHSuZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır Chmod Hatası Değil Tüm Chmodları 777 Yaptım Ama Genede Hata Verıyor

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Localhostta kurmayı dene, localhostta çalışıyorsa chmod hatasıdır ve dosyayı anadizine kopyalamaya/yüklemeye çalışıyordur.
Sonra, scripti bir dizine kur ve dizinin chmodunu yazılır yap dene, bakalım nasıl olacak

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır, bu chmod hatası değil.
Müsade edilenden daha üst bir dizine ulaşılmaya çalışılıyor. Siteler serverlarda kendi dizininden üst dizinlere geçemezler. Çünkü geçerlerse herkez birbirinin sitesini, bilerek veya kurcalayarak çökertir.
Saygılar, seviler.

The RuHSuZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki Ne Yapmak Lazım Bu Scriptin Upload Kısmını Düzeltmek İçin :( Resim Yuklemeye Çalışıyorum Ve Boyle Hata Alıyorum :S

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
scriptin içinde (/home/*****/domains/*******/public_html) yazan satırda bir hata var. Onu düzeltmen lazım. Yani yanlış dizin gösteriliyor. Büyük bir ihtimalle domains ile public_html yazan yerin arasında kalan (domains/*******/public_html) yıldızlı yer yanlış girilmiş.
Yanlız şuna dikkat et; eğer scripti başka yerden aldıysan, o satır senin serverına tamamen aykırı olabilir. Mesela /domains/ yazan yer olmaması gerekebilir.
Senin sitenin ana sayfasının bulunduğu dosya yolu neyse, oraya onu girmen lazım.
Mesela:
/home/seninkullaniciadin/public_html
veya
/home/seninkullaniciadin/public_html/

Serverın ayarlarına göre bu üstteki satır değşebilir ama genellikle /home/seninkullaniciadin/public_html olarak kuruludur. Scriptin içindeki kodlara göre, sonuna / koyman gerekebilir veya gerekmeyebilir.
Eğer yine olmuyorsa; sitendeki çalışan diğer scriptlerin içindeki /home/vsvsvs dosya yolllarına bak, ordan öğrenirsin.
Yine olmazsa, olması gereken dosya yolunun ne olduğunu, sana server satan host şirketinin sitesinde, sık sorulan sorularda bulabilirsin.

Yani senin scriptinin hatası, serverın içinde olmayan bir klasöre resim yüklemeye çalışması. Yada serverın içinde olup da başka siteye ait bir klasöre resim yüklemeye çalışması. Yada resim yüklemeye çalıştığı klasörü doğru belirtmişsindir de, o script başka işler de yapıyorsa ve buna göre o yaptığı işi yanlış dizinlerde yapmaya çalışıyordur. Yani scriptin içinde /home ile başlayan her yeri kontrol etmen lazım. Genellikle tek satırda bulunur ama birden fazla satırda da olabilir.

Saygılar, sevgiler.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
script ne scripti dostum open basedir destegi istiyor script .. sunucuda open basedir açıkmı ?

The RuHSuZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamamdır Arkadaslar Sorun Çözüldü Sorun Hosttan Kaynaklanıyor Hostta Bulunan Open basedirden :) Herkse Teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5