İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arkadaşlar galiba sandboxa girdim

crownprince

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar hitim çok fazla değildi ama bir günde %80 lik bir düşüş oldu sitemin infosu silinmemiş indexler silinmemiş hatta 100 index artmış site:siteadı.com ref diye bi taratma yaptım kendi sitemden bi ref almışım nasıl olduysa anlamadım sitem 2 gündür hiti çok düştü sandboxa mı girdim eğer girdiysem nasıl çıkarım bu arada sitem forum sitesi ve 5 aylık bir site ve ayrıca sitemde şu anda 3 tane google bot var

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aynı sorun bendede var forumum var hitim 1300den 100lere düştü. google bot sitede geziniyor, son günlerde google ceza kesiyor sanırım..

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
durduk yere neden böyle birşey yapıyor ki siteleri tekrar mı değerlendiriyor acaba yoksa sandbox mı ?

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
galiba yeniden değerlendirmeler var ayrıca eski linklerde siliniyor. sandbox vs olduğunu sanmam ama. bir kaç güne bence herşey düzene binmiş olacaktır.

pr değerlerinde de aktif sitemin pr sini düşürürken adam bomboş sayfalı domainime pr3 atmış biraz saçmalıklar var ama bakıp göreceğiz.

frmxp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim sitem yaklaşık 1 2 aydır böyle sıralamalarda hep geri şuan tüm indexini sildiricem sonra tekrar açıcam

crownprince

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bu gün yine baktım index artmış yine anlamıyorum neden böyle bir hit düşüşü yaşandı

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
index artması ile google botun gelmesi sandbox olmadıgı anlamını taşımaz. Web site adını direk aratırsan siteadi diye arama yapıpta [B]www.siteadi.com[/B] şeklinde ilk site sen cıkarsan sandbox degil dalgalanmadır.

Popüler hit aldıgın kelimelerde sıralamarda düştün veya kayboldun ise %100 sandbox ama gecici sandboxmu kalıcımı bilemeyiz bu zamanla görülür.

Google sitende uygunsuzluk görür ve hemens andbox alır ve sana zaman veriri bu sorunları gidermen için tekrar acar siteni egerki bir girişimde bulunmadıgını gördüğünde uzun vadeli sandbox girersin.

Hitinin düşüsün ne zamandır 8-10 gün arası ise sandboxtasın eger 1-2 günse bekle derim dalgalanma olabilir.

crownprince

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
index artması ile google botun gelmesi sandbox olmadıgı anlamını taşımaz. Web site adını direk aratırsan siteadi diye arama yapıpta [B]www.siteadi.com[/B] şeklinde ilk site sen cıkarsan sandbox degil dalgalanmadır.

Popüler hit aldıgın kelimelerde sıralamarda düştün veya kayboldun ise %100 sandbox ama gecici sandboxmu kalıcımı bilemeyiz bu zamanla görülür.

Google sitende uygunsuzluk görür ve hemens andbox alır ve sana zaman veriri bu sorunları gidermen için tekrar acar siteni egerki bir girişimde bulunmadıgını gördüğünde uzun vadeli sandbox girersin.

Hitinin düşüsün ne zamandır 8-10 gün arası ise sandboxtasın eger 1-2 günse bekle derim dalgalanma olabilir.

www.siteadı.com ilk sıradayım

bugün 3.gün oldu hit düşüşü

popüler kelimelerde göremiyorum siteyi

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
www.siteadı.com ilk sıradayım

bugün 3.gün oldu hit düşüşü

popüler kelimelerde göremiyorum siteyi

o zaman kısmı sandboxtasın google güncellemelerle bir anda cıktıgın bazı kelimelerde seni yavaşlatıp asıl sıralamaya götürmüş ve küçük bir ceza vermiş. Siteni güncel tut ve link degişiminden kaçın su aralar

crownprince

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha hiç link değişimi yapmadım bu zamana kadar düzelene kadarda yapmam.birde forumu host alacağım şirket taşıyacaktı ve taşıdım diyip domini yönlendir dedi yönlendirdim ama yarım saat bile sürmedi meğersem taşımammışlar düzelttim hemen bundan sonra zaten düşüş olmaya başladı bununla ilgisi olabilrmi

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
crownprince onla ilgisi yok sanırım.

bende tasarımı biraz değiştirdim, link kastım. şimdi tasarımı eski haline çevirdim yinede gerilerde.. siteadi.com diye aratınca ben çıkıyorum ama 1.çıktığım kelimelerde ilk 5 sayfada bile yokum. inş. sandbox değildir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5