İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arkadaşlar Önemli bir soru

M

MkNet

Misafir
Benım ekım kazancım 22 Kasımda Ödeme İşleme alındı ancak aynı gün Pın kodu gırılmedıgı ıcın İptal edıldı.daha sonra ayın 25 ınde benım pın kodum geldi.Pin kodunu gırdım.Yanı bu durumda aralık 22 'de ödeme işleme tekrar alınacaktı.

Ancak 10 aralıkta BANLANDIM.?

Şimdi aralık 22 de benım cekım yollanacakmı ? Olasılıklar nedır.bızzat yaşayan arkadaşlardan bılgı alabılırsem sevınecegım..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
MkNet' Alıntı:
Benım ekım kazancım 22 Kasımda Ödeme İşleme alındı ancak aynı gün Pın kodu gırılmedıgı ıcın İptal edıldı.daha sonra ayın 25 ınde benım pın kodum geldi.Pin kodunu gırdım.Yanı bu durumda aralık 22 'de ödeme işleme tekrar alınacaktı.

Ancak 10 aralıkta BANLANDIM.?

Şimdi aralık 22 de benım cekım yollanacakmı ? Olasılıklar nedır.bızzat yaşayan arkadaşlardan bılgı alabılırsem sevınecegım..

%0 olasilik.

M

MkNet

Misafir
Bakın arkadaşlar kestirme kısa cevaplar verıyorsunuz.acıkcası herkes böyle dıyor ama Yaşayan bır arkadaşım var.Sonucta bu Ödeme benım hakkım cunku İşleme alınmıl bir ödeme.Bızzat cekı alan arkadaşım var hatta 2000 doları aşkın bir çekti.?!

Kendısı kesın olmamakla bırlıkte alabılme olasılıgımında yuksek oldugunu soyluyor.

Çünkü Google adsense eger ödeme işlemde olmayan bır param olsaydı yollamayabılırdı.bu benım hakkım.Ha yollamazsa saglık olsun bişide yapamam.

ama bızzat yaşayan arkadaşlardan cvp beklıyorum.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim düşüncem şu:

Ödemeyi hak et ya da hak etme farketmez,
- Eğer çeki kesmişse, senin adresine geldiği zaman bozdurabilirsin karşılıksız çıkmaz
- Eğer çeki kesmemişse, banladığı için yollamayacak dolayısı ile de eline geçmeyecek.

Tabi bu benim düşüncem yaşayan birisi söylerse o daha doğru olur.

P

php12.com

Misafir
ABD'de olsaydın. Geçersiz tıklamaları hesabından düşer, geri kalan paranı ne zaman banlanırsan banlan gönderirdi.

Ama Türkiye'de olduğun için ve onlara bir amerikan mahkemesinden dava açamayacağını çok iyi bildikleri için, seni banlar, çeki postaya vermemişlerse iptal eder ve paranı göndermez.

A

aborjin

Misafir
Evet katılıyorum bu son mesaja :) Ekmek teknesi (Kirli) diyor ya Şerreeeeefsizler... Aynen öyle diyesim geldi :) Amerika'da Yargıç kankası olan var mı peki? :D

TurkVista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende hep merak etmişimdir acaba google banladığı sitelerde yayınlanan reklamların parasını reklam verene geri iade ediyormudur?

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Ediyorda su sekilde.. Mesela sen sitene reklam aldin 200$ yaptin gecersiz tiklama tespit etti ve seni banladi. Bunun 50$i gecersiz tiklama. Reklam verenin kredisine 50$ ekliyo yani adama para gondermiyo direk 50$lik daha gosterim ekliyo. AdWordste detayli sekilde anlatiyo zaten Para her sekilde googlein oluyo yani :)

Cek dogru onceki ayda hak ediliyo ve ondan kaynaklanan 1 sorun yuzunden gonderilmiyo bu durumda odemesi lazim ama tabi google bu. Belkide bu sorunlar hosuna gider. Birde o zaman parayi biriktirmek akillica olmazki parayi 5 ay biriktirip alayim de 3uncu ayda cekemesin biri saldirsin reklamlara banlan para yansin :) Yani ulkemizde suyu cikmayan bisey kalsa kurban kesecem :p

D

dnturkey

Misafir
kazançlara geçtiği zaman çek kesilmeden banlansanız bile çekin elinize geçme şansı var.. yaşandı :)

L

LibRa

Misafir
2 kez gördüm başka da görmedim eger gelirse zaten kazanclarda icerde birazcik bi param var :p

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gönderirler .. bilmeyenler konuşmasın bana da aynı şey oldu ve yollandı ondan %0 falan diyen arkadaşları anlamıyorum neye dayanarak söylüyorlar

M

MkNet

Misafir
canparlak' Alıntı:
gönderirler .. bilmeyenler konuşmasın bana da aynı şey oldu ve yollandı ondan %0 falan diyen arkadaşları anlamıyorum neye dayanarak söylüyorlar

Şimdi dostum bu benım ıcın cok onemlı tam anlaşılmamış olabılır .

-Şimdi benım Kasım 22'de Ödeme İşleme alındı.Ancak Pin Kodunu gırmedıgım ıcın aynı gün İptal edildi.Daha sonra iptal edıldıgınden 5 gun sonra filan pin kodunu girdim.ANcak şu an banlıyım.Bu çek gelirmi. ?

-Birde 2.ci bir hesabım var oda banlı.Onunda durumu Şöyle BILIYOSUNUZ GOOGLE KASIM AYINDA BI COK ÖDEMEYI IPTAL ETTI.yaşadıgı problemle ılgılı.Hanı maılde attı herkese.İşte bununla ılgılı.Benım 2.ci hesabımda ASLINDA BEN PİN KODUNU 22 KASIMDAN ÖNCE GIRMIŞTIM.VE 22 KASIMDA ÖDEME İŞLEME ALINMIŞTI.ANCAK GOOGLENIN bu genel sorunu yuzunden ödeme iptal olmuştu.daha sonrasındada malum banlanmıştım.

Şimdi ben bu 2 çekimde DHL ıle yollansın'ı seçmiştim.

Diyelımkı yollanıcak.Ben 22 Kasımda yollanıp yollanmadıgını anlayabılırmıyım.Yanı dhl.com.tr den nasıl bunu ogrenecegım.yada 22 kasımda ödeme işleme alınırsa 23 kasımdamı sıteden gorebılıyoruz bırde kanşımento numarası nedir.dhl yı arayıp ad ve soyadımızı verırsek bızım cekımızın olup olmadıgını soylerlermı..

Kolay gelsin.

A

aborjin

Misafir
0% diyen arkadaşta banlandı ki söylüyor değil mi? o'da onun kendi görüşü, yani yaşamış oldugunu söylemek istemiş sanırım. bu sorunun cevabını bu ay ki çek zamanında ben size veririm 2500 dolarımı alırsam :D

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bekle ve gör politikası izlemelisin, gelmesse çekin üstüne yatmıştır... Mantıklı bir deney değil mi? :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5