İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arkadaşlar script hata veriyor

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam arkadaşlar.kurduğum bütün scriptler aynı hatayı veriyor .nerde hata yapıyorum bana söyler misiniz.. anatoilahosting hostunu kullanıyorum ( yanlış analam olmasın hosttan bi şikayetim yok şimdilik) .. öncelikle mdb dosyasını alıp serverin db dklasörüne koyuyorum ve sonra geçerli ayarın olduğu asp sayfasını not defteri ile açıp düzenliyorum.mdb nin yolunu yazıyorum. buraya kadar bir sorun yok sanırım? daha sonra host admin panelime girip orda da aynı mdb yi seçerek veritabanına kaydediyorum.ama aynı sorunu verip duruyor .örnek olarak şu an denediğim scripti göstereyim,siteye bağlanmıyor direkt bu hata geliyor

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80004005'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver]General error Unable to open registry key 'Temporary (volatile) Jet DSN for process 0x1b70 Thread 0x176c DBC 0x215ebf6c Jet'.

/haber_includes/connections.asp, line 10

bashetttiği sayfanın kodlarını da ekleyim (/haber_includes/connections.asp)

<%
'On Error Resume Next

Set ObjConn = CreateObject("ADODB.Connection")

StrDbName = "db/database.mdb"

StrConn = "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath(StrDbName)

ObjConn.Open StrConn

If CStr(Err.Number) <> 0 Then
Response.Redirect "help.asp?c=9&e=" & Err.Number & "&s=" & Err.Source & "&m=" & Err.Description
End If
%>

veritabanı oluşturmamda mı yannışlık var? ya da hostun db klasörünü gösterirken daha farklı bi kod mu yazmak lazım? ya da her script in kendsine ait özel bir dsn adı mı var,onu mu girmem gerekli?

yardım ederseniz çok sevinirim .ilk ücretli domain ve hostlu sitem bu.daha öncekiler free hostlardan yaptığım denemelerdi.ve bu scriptler orada çalışıyordu.

yardımlarınız şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oldu :D diğer scriptlerde de db yolunu böyle mi göstereceğim
çok sağolun arkadaşlar. çok sağol permission

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
eger db dosyan db veya bir klasördeyse evet ../ ile geri gitmesini söylüyorsun

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tekrar selam arkadaşlar. yeni bir hata var .resim ekleyemiyorum,hatta scriptin kendi resimleri de görünmüyor.. admin panele girince ayarlar ana sayfasının altında şöyle bir hata kodu var :

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80004005'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Cannot update. Database or object is read-only.

/admin/sayx.asp, line 33

host admin paneline girip mbd dosyasına yazma izni verdim hatta db klasörüne de yazma izni verdim.. başka ne yapmam lazım. tekrar tekrar teşekkür ederim şimdiden

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
/admin/sayx.asp, line 33 satırdaki kod nedir ?

sanırım db yolu veya db yazma yetkisi ile salt okunur oldugunu söylüyor.

iskenderun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
30 uncu satırdan sonraki kodlar şöyle:
if session("serbilsayac")<>"yes" then

Sorgu="Select * from son_site where site_name like '"&site_ad&"'"
Rs.Open Sorgu, Baglanti, 1, 3
if Rs.eof then
Rs.AddNew
Rs("site_name")=site_ad
Rs("hit")="1"
Rs("gun")=date
Rs.Update
Rs.close
else
Rs("hit")=Rs("hit")+1
Rs("gun")=date
Rs.Update
Rs.close
end if

Sorgu="Select * from son_ip where ip_number like '"&ip_no&"'"
Rs.Open Sorgu, Baglanti, 1, 3
if Rs.eof then
Rs.AddNew
Rs("ip_number")=ip_no
Rs("hit")="1"
Rs("vakit")=date
Rs.Update
Rs.close
else
Rs("hit")=Rs("hit")+1
Rs("vakit")=date
Rs.Update
Rs.close
end if

host admin panelinden db ye yazma izni verdim.mdb dosyasına da izin verdim.veritabanı oluşturmada mı sorun var microsoft acces driveri seçiyorum.db klasörü içindeki mdb dosyasını ekliyorum.dsn adına da ADODB ismini veriyorum..bu işlemlerden birinde de sorun olabilir mi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi