İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

arkadaşlık scripti yazılacak

fugitive

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
yok yanlış anladın bedava istemiyorum yani kişiye özel 1000 ytl oluyo bazıları 10 kişiye satarım 250 ytl olur dio onun gibi söledim yanlış anlaşılmasın

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben kaç senedir bu forumdayım ama yasal ve kaliteli bir şekilde site yapan kişiye rastlamadım.

a) Yasal olması : Fatura kesilmesi ve site kodlarının örneklerinin tescil edilmesi
b) Kalite : Sitenin hızlı çalışması ( birçok site yüksek ziyaretçi kapasitesine gelince yavaşlıyor ve çeşitli problemler çıkarıyor )

Bu yukardakiler en önemli unsurlardır bence. Ben 2000$ harcadım siteme ama yinede bunları alamadım. Herhalde verim alabilmek için harbiden kaliteli bir şirketle diyalog kurup 10bini gözden çıkarmak lazım.

www.isbank.com.tr : Adamların kurduğu sistem sorunsuz ve süper. Bence profesyonellik budur.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
:)
1. Fatura kesebiliyorum.
2. Projelerimde hız sorunu yaşanmaz sorun yaşıyorsan sunucundan kaynaklıdır.

isbank örneğine gelince sende aylik 5000$ gibi bir co-located hat baglanti ucreti verebilirsen hemen super hizli olacak bir sistem sana da kuralim:)

lütfen bilmeden konusmayalim @war bey komik duruma dusuyorsunuz.
Ayrıca ben 2000$ harcamışım site çok yavaştı dediniz bu %70 sunucu ile alakalıdır her zaman 200 ytl ayda odeyerek bir sunucu alamadınız mı? aylık 200 ytl sunucuya çıkaramayan bir kişi 2000$ nasıl bir projeye deger ayırabiliyor anlamiş degilim. bence inandırıcı degil. siz saniyorsunuz ki "ulan 1 milyarım var şuna bi website yaptırıyım da paranın anasını ağlatıyım" hayır bu şekilde olmaz bu işler.

Diyelim ki:
1. Site scripti ilk yazılımdır: 2000$
2. Sunucu giderleri: Aylık 150$
3. Kullanılacak program lisans ucretleri: 700$ (Sunucunun verimli olması açısından hız dediniz ya)
4. Muhteşem bir konfigurasyon (Konfigurasyon yapmayı biliyor musunuz?)
5. Anlık saldırılara ters tepki uretebilmek için anlık sunucuda online olabilme (Hayatınız da bir sunucu yönettiniz mi?)

Şimdi soruyorum yukarıda kileri yaptınız mı hiç hayatınız da? sanıyorum ki hayır. e bunları yapmamışken nasıl oluyor da "2000$ verdim ben ama çok kötüü öhüüüüü" şeklinde konuşup sadece scripti hazırlayan insana kızabiliyorsun anlamıyorum.

@fugitive ben sadece espri yaptim piyasada ucretsiz arkadaslik scriptleri var al onlari kullan ama geliştir surekli belki ilk anda istedigin site olmaz ama ilerleyen aylarda gelistikce gelisecektir.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dejafu' Alıntı:
2 ayda 2000$ bi programcı icin normal fiyattır. Uçmuşsunuz diyen yaptıkları birşeyleri sunarlarsa seviniriz. Merak ettiğim uçmuşsun diyen kişiler programcımı ? yoksa sadece fiyata bakarak yorummu yapıyor.
sen programcımısın, webmastermısın bilemiyorum necisin. Benim yaptıklarım ortadadır, beni tanıyan tanır, burada sana kendimi ispatlamak zorunda değilim. Bana fiyatlar fazla geldi, onu söyledim. Her biriniz bi yerden atlamayın. Bana fazla gelir, bir başkasına ucuz gelir adamı deli etmeyin. Ben sana 2000$ scripten daha çok özellikte bir FREE Template veririm, hem de Admin paneliyle birlikte. Sen bu işlerin içindeysen, ben de eşek başı değilim biz de içindeyiz ve işkembeden sallamıyoz. Ama öyle scriptler de vardır ki değil 2000$, 5000$ bile yapar. Ama genelde bizlerin yaptığı zaten hazır bir şablon daha önce yazılmıştır, bir kaç değişiklik ile sıfırdan yazıldı denmesi. Bunu herkes için demiyorum ama çok kişi var. Her arkadaşlık scripti yada benzeri bir script en baştan yazılmaz, zaten daha önceki oturmuş bir altyapısı vardır üzerinde oynanır.

captainzap' Alıntı:
@Seal bu işler böyle, kimse haketmediği parayı almaz ben hergün 10 saatten fazla bilgisayar başındayım ve sürekli çalışıyorum. Paranın hakedilip hakeilmediğini en iyi yapan bilir.

Saygılar.

Caesar' Alıntı:
@Seal sen çoşmuşsun yavaş yavaş normale dönmeye başlıyor sadece fiyatlar kimse bunu yaptırmak zorunda degildir. ama gerçek fiyatını veren kullanıcıları buradan tebrik ediyorum ayrıca gerçek fiyata aldıkları projelerde yaşadıkları sorunlara tamamen free olarak yardımcı olacağımı belirtmek istiyorum.

Onlar bu parayı hakediyorlar ve sonuna kadar da almaları gerekiyor.
deja-vu' Alıntı:
fıyatlar gayet normal adam yazana kadar ne yıyıcek ne ıcıcek senın ıkı ayda ne kadar gıderın var ne yapıcak bıraz dusun sonra kara ver derım:)
Biz de yapıyoruz , Programcı değilim ama Webmasterım, web sitesi yapıyorum. Bir kişi burda fiyatlar fazla geldi diye üstüne binmeyin, sana az gelir bana çok gelir, bu da benim görüşüm.

Duslerimsin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dejafu' Alıntı:
Adam akıllı bir arkadaşlık scriptinin alacagı zaman 2 ay civarıdır. 2 ayda 2000$ bi programcı icin normal fiyattır. Uçmuşsunuz diyen yaptıkları birşeyleri sunarlarsa seviniriz. Merak ettiğim uçmuşsun diyen kişiler programcımı ? yoksa sadece fiyata bakarak yorummu yapıyor.

he bugun 500$ satarsınzı aynı şeyi yarın başkalarınada 500$ dan satarsanız belki olabilir. Fakat kendinize özel bişey olmasını istiyorsanız ve güzel bişey olmasını istiyorsanız bunun fiyatı 2000$ dan başlaması normaldir.

Ne programcisi Programin P sinden bile anlamiyordur. Bu tip kisiler milletin aklini karistirmak icin bulunan kisilerdir. Isleri gucleri yoktur karalamaktan baska yapacak birseyleri yoktur.

Konu sahibi arkadas asp demis ama kendisine soyle bir teklif sunacagim. Elimde ve suandada siteme atmis oldugum arkadaslik scripti vardir. Tamamen kodlamadir. Gold ve Silver uyelik sistemli. Kolay ve rahatlikla siteyi kontrol edebilecegi yonetici paneli. Tasarim buradadir. www.bizimortam.com Girip incelersin begenirsen [email protected] Fiyati 750 $'dir.

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seal' Alıntı:
Ama genelde bizlerin yaptığı zaten hazır bir şablon daha önce yazılmıştır, bir kaç değişiklik ile sıfırdan yazıldı denmesi

PHP:
function yuh() {
echo "Güzel kardeşim, kendi yediğin haltları neden bizimle bağdaştırıyorsun anlamış değilim..";
}
yuh();

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ADAM OL ULAN

x-treme' Alıntı:
PHP:
function yuh() {
echo "Güzel kardeşim, kendi yediğin haltları neden bizimle bağdaştırıyorsun anlamış değilim..";
}
yuh();
Ulan bana bak, bana kodların arasından laf çakma, ADAM OL DİREK BURADAN AÇIK AÇIK YAZ. BENİM BAYRAMLIK AĞZIMI AÇTIRMA.

YUH SANA ULAN, YUH SANA YAKIŞIR.

Beni bilen bilir, tanıyan tanır zaten yırtık dondan çıkar gibi fırlama ortalık yere.

Güzel kardeşim, kendi yediğin haltları neden bizimle bağdaştırıyorsun
SEN YERSİN ANCA BU HALTLARI. BEN KİMSEYE PROGRAM YAZACAM MI DEMİŞİM, BEN PROGRAMCI DEĞİLİM. NE SCRİPT YAZARIM NE DE PROGRAM YAZARIM AMA WEB SİTESİ YAPARIM. ÖYLE BİŞEY OLDUĞU İÇİN KİMSEYİ DE SANA 2 AY UĞRAŞTIM ŞU SCİPTİ ŞU PROGRAMI YAZDIM DA DEMEM.

ASIL SEN YEDİĞİN HALTLARI BURAYA BAŞKALARINA ATMA. SEN NECİSİN BELLİ BİLE DEĞİL, BURAYA GELİP DE PİSLİĞİNİ DÖKME. YEDİĞİN HALTLARINI DA BURAYA KOD İÇİNDE BANA YAZMA. ADAM OL

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca sen bu lafları herhalde şunun için dedin :

Orjinal Mesaj Sahibi Seal
Ama genelde bizlerin yaptığı zaten hazır bir şablon daha önce yazılmıştır, bir kaç değişiklik ile sıfırdan yazıldı denmesi

Ama malesef ki kafan almadığı için, ve benim yazımın tamamını okumadığın için yanlış yorumlamışsın.

Ben orada "genelde bizlerin yaptığı" derken bizim "Türk Zihniyetini" kastettim. Ben 50 kere yazmışım Programcı değilim diye, hala mal mal konuşmuşsun. ÖZÜR DİLE ADAMSAN, BİR DAHA DA KOD İÇİNDE DEĞİL BENİM GİBİ AÇIK AÇIK YAZ.

ÖZÜR DİLE

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Duslerimsin' Alıntı:
Ne programcisi Programin P sinden bile anlamiyordur. Bu tip kisiler milletin aklini karistirmak icin bulunan kisilerdir. Isleri gucleri yoktur karalamaktan baska yapacak birseyleri yoktur.

Konu sahibi arkadas asp demis ama kendisine soyle bir teklif sunacagim. Elimde ve suandada siteme atmis oldugum arkadaslik scripti vardir. Tamamen kodlamadir. Gold ve Silver uyelik sistemli. Kolay ve rahatlikla siteyi kontrol edebilecegi yonetici paneli. Tasarim buradadir. www.bizimortam.com Girip incelersin begenirsen [email protected] Fiyati 750 $'dir.
SEN SANIRIM GERİZEKALISIN. ÇÜNKÜ 50 KERE DEMİŞİM PROGRAMCI DEĞİLİM DİYE. ULAN BURASI DA MAL GİBİ İNSANLARLA DOLMUŞ YAW, NERDE ESKİ İYİNET. KAFASI ALMIYO BUNLARIN.

BEN SANA SENİN 750 YTL 'E VERDİĞİNDEN DAHA ÇOK ÖZELLİKTE FREE BİR ARKADAŞLIK SCRİPTİ VERİRİM DİYORUM, O YÜZDEN BANA FİYATLAR FAZLA GELDİ DİYORUM KAFAN BASMIYO GALİBA.

AMA ŞUNU DA SÖYLEYİM O YUKARIDA BAHSEDİLEN 2000 $'I DA HAKEDECEK SCRİPLER VARDIR, O AYRI KONU. AMA BUNU GERÇEKTEN BU İŞİ HAKKIYLA YAPAN PROGRAMCILARA VERİRİM BEN ANCA, ONLARI BU SÖZLERİMDEN TENZİH EDERİM.

SEN BENİ BIRAK DA, O BAHSETTİĞİN SCRİPTİ SEN Mİ YAZIYOSUN BAKALIM, YOKSA KİMDEN ALIP DA SATIYOSUN SEN BANA ÖNCE ONU ISPATLA. NERDEN BİLEYİM SENİN O SCRİPTİ 300$'A ALIP DA BURADA 2000$ FİYAT BİÇMEDİĞİN.

BENİM ALNIM AK YÜZÜM PAK KARDEŞ, SEN KENDİNE BAK, İFTİRA ATMA MİLLETE KARALAMAYA ÇALIŞIYORLAR DİYE. !!!

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu okudum ve cevap vermeden duramayacağım. Kardeşim sen programcı değilsen o zaman ne diye sıfırdan program yazıp emeğinin karşılığını isteyen adamlara laf atıyorsun? Sen script editlemekten başka birşey bilmediğin için bu fiyatlar sana uçuk gelebilir. Ama bu adamlar sıfırdan yazacaklarını söylüyorlar. Hazır scripti alıp editleyerek açtığın arkadaşlık sitesi amatörlükten öteye geçemez. Profesyonel bir arkadaşlık sitesi açılacaksa siteye özel program yazılması gerekir. Gerektiğinde birden fazla serverla çalışacak bir program yazmak gerekir. Bunları hazır scriptle nasıl yapacaksın çok merak ediyorum. Madem programcı değilsin, kod yazmıyorsun o zaman laf atmaycaksın. Laf atıyorsan da eleştirilere kulak verip sert çıkmayacaksın. Bu konuda haksızsın ve ilk yazdığın mesaja da - rep verdim. Sonuç olarak bu fiyatları veren kişiler belki yukarıda saydığım özellikte bir arkadaşlık sitesi yazamayacak olabilirler. Ama özelliği nolursa olsun programa harcanan emek gözardı edilemez. Başlığı açan kişi özel script yazdırmak istemiş. Free script verin dememiş. Fiyat veren kişilerin yazdığı script senin bahsettiğin free scriptlerden az özellikte olabilir ama sonuçta ona harcanan saatin bir karşılığı olmalı. İnsanlar bilgisayar başında kod yazarken aynı zamanda da sağlıklarını kaybediyorlar. Ben 6 yıldır kodlamayla haşır neşir olan biriyim ve artık sırt ağrısından uzun süre bilgisayar başına oturamaz duruma geldim. Bu yüzden kodlama bilmeden bu şekilde yorum yapman çok yanlış. Bir arkadaşlık sitesi yazabilecek seviyeye gelene kadar insanlar bir sürü zaman harcıyorlar bunu da hesaba katıp fiyatları öyle değerlendir.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cpa
Senin gibi eleştiri yapsınlar canımı yesinler, bişey demiyorum. Ama konuyu başka başka vardırmaya çalışanlara ben kızıyorum.

Benim sözüm zaten hakkıyla program yazana değil kardeş, bunu daha önceki mesajımda da yazdım. Ama sana bir sürü adam sayabilirim, elinde daha önceden birinden satın aldığı scripti kendim yazdım diye, yok şu kadar zamanda yazdım, şöyle yaptım, böyle yaptım diye çok fahiş fiyatlara satanları. Halbuki kendi bile yazmamış, Programcı bile olmayan çok insan Script satıyor. Onu yazana yazık günah en başta. O yüzden böyle bir ortamda kimseye kolay kolay güvenemezsin. Yoksa adam hakkaten, daha önce hiç yapılmamış bişeyi, hiç benzeri olmayan bişeyi sıfırdan yapıyorsa onun da hakkını vereceksin. Yoksa yukarda yazan arkadaşların acaba kaçı elindeki hazır scripti pazarlamaya çalışıyor, kaç kiş gerçekten oturup da yazacak ben size bırakıyorum. Bir webmaster da programcı olmasa bile bu işlerin içindedir, ve neyin nasıl olduğunu onlar kadar bilr. Benim de elimde hazır scrptler var ama şimdiye kadar isteyen olmasına rağmen satmadım, çünkü onu ben yazmadım, yazan arkadaşıma yönlendirdim. Dürüstlük budur

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bu dediklerini kim yapmış ve kanıt gösterebilirmisin???

Mahkemede şu şekilde bir kural vardır. Kanıtlayamadığın bir şeyi söylersen karşı taraf itiraz eder ve kabul edilir. Çünkü iftira özelliği taşır. Sen kanıtlayamıyorsan sadece soru sorabilirsin. Nasıl mı?

"Bunlar hazır scriptler mi? yada bir arkadaşın mı yazdı?"

şeklinde sorabilirsin ancak

"Çalmışın çırpmışın"

dersen sen itibar kaybedersin çünkü elinde kanıt yok.

İnşallah gerçek hayattada bu denli zayıf hareketler yapmıyorsundur. Yoksa kanıtın olmadan adamın tekine "hırsız" dersin, mahkemeye verir güzel bir miktarda tazminat alir. üstünede güzelce bir dayak yer misin yemez misin o sadece insanın hassasiyetine kalmış birşey.

Onun için ne yapmak lazım.
Kanıtın varsa herkese gösterip dediğini doğrulamak lazım
Aksi halde boş boş konuşmamak lazım

Not: eminimki herkes bu konuda bana katılıyordur.

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sana yazıklar olsun,
sana hakaret etmeyene etmemeyi daha öğrenememişsin,
sen otur mahalledeki arkadaşlarınla kurtlar vadisindeki polat benim memati sensin deli yürek süleyman abi diye oyun oyna,
delikanlı gibi açık konuşacakmışım,
(Ger & Zev)zek
Terbiyesiz..

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
x-treme' Alıntı:
sana yazıklar olsun,
sana hakaret etmeyene etmemeyi daha öğrenememişsin,
sen otur mahalledeki arkadaşlarınla kurtlar vadisindeki polat benim memati sensin deli yürek süleyman abi diye oyun oyna,
delikanlı gibi açık konuşacakmışım,
(Ger & Zev)zek
Terbiyesiz..
KENDİNİ BİŞEY SANAN ZAVALLI Bİ İNSANSIN SEN. HALA GİZLİ GİZLİ LAF VURMAYA ÇALIŞIYO. YAZIK SANA YAZIK, ÇOK ZAVALLIYMIŞSIN. BELKİ BURDAN BİR KAÇ KERİZ BULUR DA PARASINI İNDİRİRSİN BİR GARİBİN. KOLAY GELSİN SANA.

(Ger & Zev)zek demişsin. Ben de sana direk söyleyim zaman KOD KULLANMADAN. ---> "GERZEK" SENİN GİBİLERİNE DENİR. ZAVALLI GELİŞMEMİŞ İNSAN.

sana hakaret etmeyene etmemeyi daha öğrenememişsin
BUNU BANA MI DİYOSUN, EY KENDİNİ KODLARIN ARASINDA BANA "Yuh sana, kendi işlediğin haltları vs..." YAZAN, KENDİNİ BİŞEY SANAN BAY ÇOK BİLMİŞ. KODLARIN ARASINDAN ÇIKMIŞSIN BAKIYORUM DA. HAKARET OLAYINI KENDİN BAŞLATMIŞSIN. AMA SENİN SEVİYENE DÜŞMEYİM DYE KENDİMİ ZOR TUTUYORUM. SADECE ZAVALLIYMIŞSIN DİYORUM. BU ANLAYANA ÇOK BİLE.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caesar' Alıntı:
bu dediklerini kim yapmış ve kanıt gösterebilirmisin???

Mahkemede şu şekilde bir kural vardır. Kanıtlayamadığın bir şeyi söylersen karşı taraf itiraz eder ve kabul edilir. Çünkü iftira özelliği taşır. Sen kanıtlayamıyorsan sadece soru sorabilirsin. Nasıl mı?

"Bunlar hazır scriptler mi? yada bir arkadaşın mı yazdı?"

şeklinde sorabilirsin ancak

"Çalmışın çırpmışın"

dersen sen itibar kaybedersin çünkü elinde kanıt yok.

İnşallah gerçek hayattada bu denli zayıf hareketler yapmıyorsundur. Yoksa kanıtın olmadan adamın tekine "hırsız" dersin, mahkemeye verir güzel bir miktarda tazminat alir. üstünede güzelce bir dayak yer misin yemez misin o sadece insanın hassasiyetine kalmış birşey.

Onun için ne yapmak lazım.
Kanıtın varsa herkese gösterip dediğini doğrulamak lazım
Aksi halde boş boş konuşmamak lazım

Not: eminimki herkes bu konuda bana katılıyordur.
Not: eminimki herkes bu konuda bana katılıyordur. diyosun, bu başlığa bakan sadece Programcılar, bu başlığa yazan sadece Programcılar. Benim söylediklerime zaten kimse katılmaz. Taşıyın bu başlığı herkesin okuduğu genel bir yere bana da arka çıkan Delikanlıları sen o zaman gör. Buraya 10 tana Programcı toplanmış, biri çok yüksek fiyat dediği için VURUN ABALIYA.

YAZIK YA YAZIK.

BANA FAZLA KARDEŞİM, 2000$ NE DEMEK, SEN DOLARLA MI EKMEK YİYOSUN TÜRKİYEDE.

PEKİ BEN SANA BİR SORU SORAYIM:

SEN BANA KANITLA İDDANI DİYOSUN, PEKİ BEN SANA SCRİPT YAZ DİYORUM MESELA, DEMEM GERÇİ ASLA BİR GARİP ARKADAŞ DEDİ VARSAYALIM. SEN PEKİ SIFIRDAN BİR SCRİPT YAZDIĞINI NASIL KANITLAYACAKSIN BANA. YADA BİR YERDEN SATIN ALDIĞIN,BİR YERDEN ELDE ETTİĞİN YADA VS... VS... BİR ŞEKİLDE EDİNDİĞİN SCRİPTİ Mİ 2 AYDA YAZDIM DİYE VERECEKSİN. İSİM Mİ İSTİYOSUN?

İSİM BURADA VERMEM, AMA ZATEN ÖYLE YAPANLAR KENDİLERİNİ ÇOK ÇOK İYİ BİLİR. BU DA İFTİRA DEĞİL. BEN NASIL SEN 2000$ İSTİYOSUN ONA KARIŞMIYORSAM, SEN DE BANA GÖRE FİYATLAR ÇOK YÜKSEK OLMUŞ DEDİĞİME KARIŞAMAZSIN. BURASI TÜRKİYE KARDEŞİM YTL OLARAK FİYAT İSTEYİN, 2 AYDA ADAM 2000$'I HAKEDİYOR MUHABBETİ YAPMAYIN. BU PİYASAYI Bİ TEK SEN BİLMİYOSUN, İŞKEMBEDEN SALLAMIYORUZ.

BURADA BİR KİŞİ FİYAT BANA FAZLA GELDİ DESİN, 10 TANE PROGRAMCI TOPLANMIŞ VURUN ABALIYA, YOK YA, NE GÜZEL WALLA. BU BAŞLIKTA SATAN DA, YİYEN DE İŞKEMBECİ, KENDİ YAPIP KENDİ YİYO. HERHALDE BENİM SÖYLEDİKLERİM KİMSENİN İŞİNE GELMEZ

MADEM FİYATLARA İTİRAZA TAHAMMÜLÜNÜZ YOK, O ZAMAN MSN'DE YADA PM İLE HALLEDİN. EĞER BURASI FORUMSA BİRİ ÇIKAR VE ÇOK YÜKSEK DER, BRİ ÇIKAR ÇOK DÜŞÜK DER. HERŞEYE O ZAMAN AMENNA KARDEŞİM DİYECEKSİNİZ. YOKSA GEÇİN PM'YE PM'DEN FİYAT PAZARLIĞI YAPIN.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GaLadRe' Alıntı:
Sayın Milletvekilleri Lütfen Sessiz Olun :)
Ah baba ah, keşke var ya inşallah bir gün o da olur, bak o zaman yolsuzluk yapanların hepsini var ya tek tek yollardım Hakim karşısına. Kader, bilinmez

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caesar' Alıntı:
:) sen bu foruma ait degilsin.
Sana Sadece bi yerimle gülüyorum. Giriş tarihlerimize bak bakalım. Sen daha yeni, yepisyeni bi üyesin. Bir benim üyeliğime bak, 2004'ün OCAK ayı. Dağdan geldin Bağdakini mi kovuyon. Sırf o tarihler yeter ANLAYANA, sadece bunu diyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi