İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arkdaşlar çok acil bir sorunum var

P

p2pTurk.Org

Misafir
arkdaşlar ben sitemi başka bi hosta taşıdım ancak sql versiyon değişikliği nedeniyle bu sorunu yaşıyorum

MySQL said:

#1064 - You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'DEFAULT CHARSET=latin1' at line 6

yardımlarınızı bekliyorum

daRksnak3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım mysql charset çakışması olmuş.
Mysql in charsetini değiştirmeyi dene phpmyadmin den.
Hiç olmadı hangi dosyada hata veriyorsa o dosyanın 6 satırının başına
"//" ekle yani o satırı atlattır.Tırnak yok.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
muhtemelen daha yeni versionda calisan database'ini eski version bir sql sunucusuna import ediyorsun.

'DEFAULT CHARSET=latin1' bu satiri sadece 4.0 ustu versionlarda koyar 4.0 ve alti versionlarda koymaz.

tek cozum; bu satirlari phpmyadmin ile eski sunucuda kaldirmak, ve yeni sunucuya tekrar import etmek.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
butun tablolarinden 'DEFAULT CHARSET=latin1' satirini kaldirip, eski versionlu bir sunucuya sql'i import edebilirsin tekrar, daha once bi arkadasimin basina gelmisti boyle bi olay boyle halletmistim.

onun haricinde ayni versionu yada daha ustu version kullanan bir sunucuyla islerini devam ettirebilirsin tekrar.

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nokie' Alıntı:
butun tablolarinden 'DEFAULT CHARSET=latin1' satirini kaldirip, eski versionlu bir sunucuya sql'i import edebilirsin tekrar, daha once bi arkadasimin basina gelmisti boyle bi olay boyle halletmistim.

onun haricinde ayni versionu yada daha ustu version kullanan bir sunucuyla islerini devam ettirebilirsin tekrar.

evet arkadasin dedigi gibi.

P

p2pTurk.Org

Misafir
hyr arkdaşlar tüm denilenleri yaptım ama sql 4.0 versiyonuna uymuyor evet artık kendime sponsor aramaya başladım www.p2pturk.org günlük tekil 2000 sponsor olmak istiyenler özel mesaj la bana ulaşssın ama sql versiyonu 4.1... olanlar gelsin

T

tahtakale

Misafir
Sql versiyon farkından dolayı böyle hatalar olabiliyor.Yüklemeyi başarılı bir şekilde yapsan bile Türkçe karakterler sorun bozuk çıkıyor.

S

SuperMP3

Misafir
root erişimin varsa ssh dan yükle veya hostcuya söyle o yapsın. bigdump deniyorsan bir işe yaramaz o . ssh dan yüklersen sorunsuz yükler

P

p2pTurk.Org

Misafir
edim orda da sorun verdi başka çözüm önerisi olna varmı

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
karakter problemi 4.1.x surumuyle beraber basliyor ama onunda cozumu var ssh den yedek alirken --default-charset-set=latin5 olarak alip tekrar import etmeniz yeterli.

daha yeni cozumlerde var iconV ile baska bir karakter seti kullanan veri tabanini kolayca ve sorunsuz istediginiz sete convert edebiliyosunuz.

latin1 den latin5 e gibi. yada latin5 den direkman utf8.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi