İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Artist Adsense Yayıncısı :)

ResSam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neyse başlığı açtım, yasak olup olmadığını görecegiz eğer bu site banlanmazsa baya kazanacagız demektir. ama bu şekilde sitenin banlanmadan devam edecegini sanmıyorum.

Başlıkta Artis kelimesi geçiyor, evet haklıyım çünki bu artislik gerektiren bir durum şu ana kadar hanginiz cesaret edip kullandınız ¿ Google reklamlarının hareket ettirilmesi direk ban sebebidir en yakın zamanda sonucu görürsünüz arkadaşlar. Konuyu daha ayrıntılı yazabilirdim ama evde değildim ve önemli işlerim vardı tekrar online oldugumda yeniden gelen yorumlara cvp verecegim.

Birde uyarı almışım nedense :S bu taz kişiler yüzünden çoğunuz haksız yere ban yiyorsunuz bir Türk olarak yasak bir işlemi uygulayarak Türk ün adını karalıyacak bir site daha olsa bırakın uyarı almayı banlanacagımı bilse yine aynı başlığı aynı yorumu yazarım ve gerekli yerlere bilgirimi yaparım.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Neyse başlığı açtım, yasak olup olmadığını görecegiz eğer bu site banlanmazsa baya kazanacagız demektir. ama bu şekilde sitenin banlanmadan devam edecegini sanmıyorum.

Başlıkta Artis kelimesi geçiyor, evet haklıyım çünki bu artislik gerektiren bir durum şu ana kadar hanginiz cesaret edip kullandınız ¿ Google reklamlarının hareket ettirilmesi direk ban sebebidir en yakın zamanda sonucu görürsünüz arkadaşlar. Konuyu daha ayrıntılı yazabilirdim ama evde değildim ve önemli işlerim vardı tekrar online oldugumda yeniden gelen yorumlara cvp verecegim.

Birde uyarı almışım nedense :S bu taz kişiler yüzünden çoğunuz haksız yere ban yiyorsunuz bir Türk olarak yasak bir işlemi uygulayarak Türk ün adını karalıyacak bir site daha olsa bırakın uyarı almayı banlanacagımı bilse yine aynı başlığı aynı yorumu yazarım ve gerekli yerlere bilgirimi yaparım.

o kadar hileli site , o kadar teşvikli sayfa varken tek reklam koyan , tag koymayan , ve sayfanın en sağında kaydıran bir siteye takmanız üzücü.

başarılar diliyorum size.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ayrıca eklemem gereken birşey var..

aynı sayfada aynı boyutta ve renkte ( aynı kod ) adsense kullanmakta bu konu kadar hassastır.

dikkat edin birisi bildirir mildirir. allah muhafaza sağlıksız işlere girmeyin.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla adam en tıklanmayacak yere koymuş reklamı.
hele 19' montörden bakınca hiç tıklanılmaz. kaldı ki kurallara aykırı olsun.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16

Ben bu reklam şeklini yıllardır kullanıyorum :) Bu tarz dediğin sistemde yasaklık yok bana göre ve bir çoğumuza göre.Sen tabiki başlığı açacak, soracaksın.Sence ban sebebide olabilir, buna kimse negatifde yaklaşamaz.Ama açtığın başlıkta artist, gibi kelimeler geçince itici geliyor insana :)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben ilk açtığımda siteyi tıklamaya teşvik gibi nitelendirdim. Ama arkadaşların yorumlarını okuyunca; yanlış biliyormuşum demek ki :)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşların teşvik diye adlandırmasının sebebi Türkiyede bu tarz reklam biçimi kullananların sayısının yok denecek kadar az olmasıdır.Buda insanların kafalarında acaba diye soru işareti oluşturuyor?

Bunun benzeri bir konu açmıştım aynı boyut 2 veya 3 reklam yasak deniyordu.Google ben ve birkaç arkadaş mail attı hepimize gelen yanıt aynıydı.Hiç bir sakınca yok.

O konudada bir çok arkadaş yasak diye belirtmişti.O yüzden bu sorunu çözmek çok basit google mail atın bu sitedeki gibi kullanabilir miyim?Adsense yanıtlar olay kapanır.Maile cevap gelince burayada ekleriz.Sorun ortadan kalkar.

Yoksa bu şekilde ali banlar diyecek,veli banlamaz diyecek ama ortaya bir sonuç çıkmayacak...

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Düşük Monitörden bakılınca gerçekten kural ihlali gibi, fakat çözünürlük yüksek olunca Reklam uzak düşüyor..

Sayfa Hareketlensede sabit kalıyor reklam, bu sebeple sorun olabilir.

Alone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ya ben o kadar baktım ama reklam aşağıya inmiyor gibi :) Bence forum aşağıya iniyor reklam yukarda sabit kalıyor. Yanlış görmüşte olabilirim :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Düşük Monitörden bakılınca gerçekten kural ihlali gibi, fakat çözünürlük yüksek olunca Reklam uzak düşüyor..

Bu yasak değilki.Buna bir çok örnek var ve arkadaşlar zaten direkt adsenseye sormuşlar sakıncasız denilmiş.Sitede içerik var, kod orjinal kod oynanmamış, tıklama oranı artsın diyede site güzel tasarlanmış, iyi bir adsense optimizasyonu

Aşağıya indikçe reklamında aşağıya inmesi. Yani burada reklamı bana farkettirme çabası var. Bu farkettirmeninde adını teşvik olarak koydum. Ama yanlış düşünmüşüm demek ki.
Farkettirme olayı güzel bir kelime bütünlüğü.Google farkettirin diye özellikle şunları yapın bunları yapın diyor :D

siz bu konuyu açtınızya bende reklama tıkladım :)
Reklam yerleşimini beğendinmi peki? Mini anket yapalım :D

Dip not; Benim bu tarz reklam yerleşiminde başarım; % 30 larda..

ResSam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

evet sorun bu zaten, benim bildiğim adsense için yasak bi uygulama. adam resmen kayan bannere olarak adsense resim kullanıyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5