İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.ASIA domain

VirtuE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Asya'nın internet üzerindeki etkinliğinin artmasına paralel olarak, ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) Asya - Pasifik bölgesine özel üst düzey alan adı uzantısı yani .asia'nın verilmesine onay verdi.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Güney Kore, Çin ve Japonya uzantıları gibi .asia üst düzey domain uzantısı da DotAsia Organizasyonu tarafından yönetilecek. Böylece domain uzantılarının toplam sayısı 266'ya ulaştı.

İnternet kullanıcılarının % 64'ünden fazlasının İngilizce konuşulmayan ülkelerden olmasına ve tüm online nüfusun % 33'ünden fazlasının da Asyalılar olmasına karşın, Hong-Kong merkezli DotAsia'dan alınan .com ve .net uzantılı domainlerin oranı toplamın % 11'i düzeyinde.

DotAsia ayrıca Asya alfabesi ile domain ad verebiliyor. ICANN de, domain isimlendirme konusunda benzer olanakları araştırıyor.

Halen .cn (China) ya da .au (Avustralya) ülke uzantısı kullanan kullanıcılar, bu yeni .asia uzantısı için de para ödemek zorunda.

Uluslararası katılımı arttırmak ICANN'in 2007-2010 arası için yeni yayınladığı stratejik planının önemli bir parçası. Strateji raporunda, "global topluma mümkün olduğunca verimli hizmet" açıklaması bulunuyor.

ICANN, önümüzdeki 3 yılda Amerikan Ticaret Bakanlığı ile imzalanan ve internet adres ve isimlendirme sisteminin özel sektöre devredilmesi anlaşmasının gereklerini yerine getirmeye çalışacak.

Amerikan Ticaret Bakanlığı ile yapılan anlaşmaya göre, İnternet kurumlarının uygulamaları üzerinde Amerikan federal hükümetinin kontrolü azaltılıyor. ICANN'in de her 6 ayda bir Bakanlığa rapor verme zorunluluğu kalkıyor. 2009 yılına kadar geçerli olan yeni anlaşma yarı hükümet kuruluşu olan ICANN'in özel sektör firması olmaya doğru yönelmesine olanak veriyor.

[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]08-12-2006[/FONT]

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dear Neb,

Trademark Sunrise and Company Sunrise are over. Landrush is about to start.
Now you have only 2 days left to submit all your names for the .ASIA Landrush,
where you can try to get any name without restriction.

Landrush starts on the 20th February, and EuroDNS offers for this Landrush a
promotional code that allows you to get the .ASIA for only 4 Euros per year
(2years min.).

The Promo Code is: XXXXXX (valid only till the 20th February midnight).
Application for .ASIA domains can only be submitted via the new portal of
EuroDNS / AsiaDNS:
http://v2.eurodns.com

Buyrun en orjinal halini göstereyim..

Adwors

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yarin itibari ile .asia uzantili domainler serbest olarak register edilebilicek.
tabi daha onceden rezerve edilen domainler alinamicak.ama yinede kapabilirsiniz guzel domainler.

olcaymy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben bir tanesini denedim..
Bakalım :)

nereden kayıt yaptın.Bide ben kredi kartı kullanmıyorum nasıl kayıtlayabilirim :) atakteklonoji.com yazmış arkadaş ama orası çok pahalı ve ne kadar güvenilir bilmiyorum.
Bir tanesini denedim derken biraz açarmısın konuyu.Şuan sende değilmi denediğin domain?

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende promosyon kodu vardı 2 yıllık 8 euro ya kapattım :) Ama bakalım kaydedecekler mi?
Kaydetmezlerse yalan olur 8 euro :p

Adwors

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
v2.eurodns.com burada 18 euros yillik ama 2 yillik mecburi register ediyorsun.
Suan icin tam olarak aktif olmadi register olayi yarina kadar beklemen gerek.
Suan icin sadece on kayit yaptirabiliyorsun, eger senden once kimse o domain name icin istekte bulunmamis ise domain senin adina register ediliyor.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
v2.eurodns.com burada 18 euros yillik ama 2 yillik mecburi register ediyorsun.
Suan icin tam olarak aktif olmadi register olayi yarina kadar beklemen gerek.
Suan icin sadece on kayit yaptirabiliyorsun, eger senden once kimse o domain name icin istekte bulunmamis ise domain senin adina register ediliyor.

%77 lik bi indirim kuponum vardı onu kullandım, 8 euro ya denk geldi.
Eğer reglerlerse güzel olur :)
Ödemeyi yaptım, reglemezlerse de sanırım geri yollarlar parayı, yada yalan olur para :D
Bekleyelim, görelim :p

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Atak teknojiye mail attim çünki net.asia bile boş görünüyor sistemde bir hata olabilir Hemen aktif olabiliyormu diye ayrica sordum cevabi yazarim

jojovid

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar .asia domainlerden gercekten bosta guzel domainler var ama bunları şimdi kayıt ettirmekle yarın etmenin ne farkı var ki?

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın Emrah Örs;

.asia alan adları şu anda yalnızca ön başvuru alınmaktadır. Bu süreç içerisinde tüm adresler boş olarak görünür çünkü ön başvuru aşamasında bir alan adı için birden fazla başvuru kabul edilmektedir. Ön başvuru süreci 20 Şubat - 12 Mart arasında devam edecektir. Bu süreç içerisinde bir alan adı için birden fazla başvuru gelirse başvuru yapan taraflar açık artırmaya davet edilecektir.

26 Mart 2008 tarihinden sonra .asia alan adları ilk gelen alır prensibiyle (com, net, org gibi) satışa sunulacak olup online kayıt sürecine geçilecektir.

Bilgilerinize sunarız...

Saygılarımızla
Atak Teknoloji LTD. ŞTİ.

jojovid

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler.

Sayın Emrah Örs;

.asia alan adları şu anda yalnızca ön başvuru alınmaktadır. Bu süreç içerisinde tüm adresler boş olarak görünür çünkü ön başvuru aşamasında bir alan adı için birden fazla başvuru kabul edilmektedir. Ön başvuru süreci 20 Şubat - 12 Mart arasında devam edecektir. Bu süreç içerisinde bir alan adı için birden fazla başvuru gelirse başvuru yapan taraflar açık artırmaya davet edilecektir.

26 Mart 2008 tarihinden sonra .asia alan adları ilk gelen alır prensibiyle (com, net, org gibi) satışa sunulacak olup online kayıt sürecine geçilecektir.

Bilgilerinize sunarız...

Saygılarımızla
Atak Teknoloji LTD. ŞTİ.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5