İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Askerligi nerede yaptiniz?

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
305. dönem Asteğmen
-MEBS Asteğmen Aday Kurs Bölüğü, Mamak / ANKARA
-Ulaştırma Okulu Eğitim ve Merkez Komutanlığı, Gaziemir / İZMİR

Azmı törene çıktım Muhafız bölüğü olarak, azmı Paşa karşıladım her sabah, azmı çelenk bıraktım bayramda seyranda, azmı nöbet tuttum Acil Müdahale Mangasının başında hey gidi günler hey...

Boyun uzun olunca bende çok manga çvş luğu yaptım en son Işık Koşener paşamızı karşıladık.

O Manga elbisesi deli ediyodu sıcaklarda erkenden hazırlanırdık paşa gelirdi. Rahat hazır ol, tüfek omza selam dur dikkat sağa bak merhaba asker sollllll nasılsınız soll sizlerde saolun tüfek omza esas duruş sağa dön tüfek omza uygun adım marş :) 2 saat hazırlan 5 dk bile sürmezdi.

He bide her pazartesi sabahı tugiyi karşılardık her cuma akşamıda bayrak töreni haftada 2 kere kesin giyinirdik.

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Boyun uzun olunca bende çok manga çvş luğu yaptım en son Işık Koşener paşamızı karşıladık.

O Manga elbisesi deli ediyodu sıcaklarda erkenden hazırlanırdık paşa gelirdi. Rahat hazır ol, tüfek omza selam dur dikkat sağa bak merhaba asker sollllll nasılsınız soll sizlerde saolun tüfek omza esas duruş sağa dön tüfek omza uygun adım marş :) 2 saat hazırlan 5 dk bile sürmezdi.

He bide her pazartesi sabahı tugiyi karşılardık her cuma akşamıda bayrak töreni haftada 2 kere kesin giyinirdik.

Bilen nasıl biliyor... :)

Boyu uzun olanın şansı yok, Zaten benim esas yerim muhafız bölüğü değildi. Tabur komutanı meslek diye sordu, elektronik mühendisiyim dedim, sonra baktı boyun uzunmuş seni muhafız bölüğüne gönderilim dedi :)

benim zamanımda pazartesi, perşembe Tugiyi karşılardık. Bayrak töreni falan yoktu bizde :D

Bir gün yağmurlu havada bi paşa gelecekmiş onu karşılayacaz. Ortamda bir sürü albay yarbay vs var. tabi Tuğgeneral ben ve mangam da orada.

Ama ortamda sadece 2 kişi birbirine bağırıyor.
ilk bağıran Tuğgeneral "Bu mangayı neden yağmurda çıkarttınız, çabuk geri dönün karşılama marşılama istemiyorum"
E tabi 2. bağındanda sadece ben "Emredersiniz komutanım, Feyyyyyyyyynk Omza....."

:D

arachnanthe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acemilik . 10.jan.er eğ. alay kom. izmir bornova
usta birliği: hakkari il jandarma alay komutanlığı ( meslekciyizya gitmediğim karakol kalmadı )

85/3

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bornovada oturan var mı bilmiyorum ama her cuma yola doğru dönük bayrak töreninden sonra uygun adımda her şey vatan için, şehitler ölmez vatan bölünmez, türk öğün çalış güven, vatan sana canım feda vs... yürüyüş kararı sivillere dönüp sayardık. Alb. E. ARI Kışlası Bornovada oturan var mı ? Özlüyor insan sonradan taşındık 57 nci top. tug. k.lığına izmirin girişine

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acemi birliği: Askeri inzibat Personel Okulu Meram Konya
Usta birliği: İzmir merkez komutanlığı askeri inzibat taburu

baybilir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
80/1 Tertip
Küçükyalı İstanbul Kenan Evren Kışlası NBC Savunma Bölüğü (Nükleer Silahlar)(Acemi Birliği)
Adapazarı NBC Savunma Taburu
Gebze NBC Savunma Taburu Gebze Kışlası

[email protected]

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acemi Birliğim:2. Jnd.Er Eğitim Tugay Kom. + Söğüt Jnd. Ulş. Taburu BİLECİK
Usta Birliğim:Tunceli İl Mrk. Krk. Kom. (Özel Harekat Asayiş Ulaştırma Eri)
85 / 3

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Mersin/İçel:

Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı, Karargâh Destek Kıtalar Komutanlığı

2007/4 celbi.

XxGenCxX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam diyecektim Burdur veya Denizli'de kimse askerlik yapmadi diye "iyinet" yapmis Burdur'da.

Gercegi Burdur'da cogu parali askerlik yapiyorya babam gibi:D

Arkadaslar aranizda benim Askerligim Dogu'da ve rahat gecti diyen varmi ben orda yapmak istiyorumda

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
MEBS okulu Mamak / ANKARA
28. Mknz. P.Tug. K.Yrdc.lığı Merkez/ÇANKIRI

KeReM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acemi birliği= antalya ereğitim tugayı
usta birliği= sivas 5. piyade ereğitim tugayı

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acemi birliği : Bkm. Okl. ve Eğt. Tüm. Kom. Çayırhisar/BALIKESİR
Usta birliği : Zrhl Brlk. Okl. ve Eğt. Tüm. Loj. Des. Kom. Bkm. Brl. Etimesgut/ANKARA

Metallica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
acemilik: 40. piyade alayı ISPARTA
usta birligi : 70"inci MKNZ. TUG. komutanlıgı ve garnizon yardımcılıgı Midyat/MARDİN
88/1 tertip

tolgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
izmir,
zor geçti, nöbet, saygı nöbeti ve akla gelecek her tür nöbeti tuttuk

CaRaweLL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SeLamlar

-

ArkadasLar 90/1 A Gidiyorum.

Manisa / ALASEHİR Ulastırma Personel OkuLu

Nasıl biryer ? Ve GeneLLikLe nereye Gönderiyor ?

-

Zafer84

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Acemi Birliği; 6. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı, Manisa / Kırkağaç 1 Ay
Usta Birliği; Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutanlığı 8 Ay , İl Merkez Jandarma Komutanlığı 5 Ay Malatya
84 / 2

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5