İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Askerlik şubesine giderken ne götürülmeli?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Tecilin bitmesine az kaldı bende son güne bırakmadan yarın gidip işleri halledicem.

Önceden yapanlar bilirler ne götürmeliyim yanımda?

Benim bildiğim 9 fotoğraf+1 diploma fotokopisi ve orjinali+1 kimlik fotokopisi ve orjinali+kan grubumu gösteren kart. Birde sertifikalarımı götüreyim diyorum belki hayatlarında ilk kez bi işe yararlar:D

Bunlar dışında başka ne götürmeliyim?

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Hayır tecil bitiyor zaten ben belgeleri verip askere gitmek için işlemleri yaptırıcam.

Kardeş sen Askerlik Şubesi'ne gittiğin vakit bir form verecekler onu dolduracaksın, kimlik fotokopisi, verem savaş dispanserinden alınma rapor, kan grubunu felan istiyorlar,

Zaten Askerlik Şubesi'nde işlerini bir günde halledemezsin.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kardeş sen Askerlik Şubesi'ne gittiğin vakit bir form verecekler onu dolduracaksın, kimlik fotokopisi, verem savaş dispanserinden alınma rapor, kan grubunu felan istiyorlar,

Zaten Askerlik Şubesi'nde işlerini bir günde halledemezsin.

Evet 1 günde olması biraz zorda 2 günde hallederiz umarım. Bu aralar askerlik şubeleri çok dolu oluyormu? Eğer sıra çok olursa 3 günde anca biter:peh:

Verem savaş dispanseri birde muayeneye gitmek kafadan 1 gün zaten ve resimde çektiricem. Yanıma çok para almaya gerek varmı?

A

a.ışık

Misafir
şubeye gidince de size söylerler neler gerektiğini. zaten 1 günde halledemezsiniz, imkansız! :)

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
eskiden yoktu bunlar. muayene günü mü ne olurdu.herkes sıraya girerdi.sıran gelince kan verirdin sonra gider komutanların karşısında sadece donla kalıncaya kadar soyunurdun :) hepsi buydu.

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Evet 1 günde olması biraz zorda 2 günde hallederiz umarım. Bu aralar askerlik şubeleri çok dolu oluyormu? Eğer sıra çok olursa 3 günde anca biter:peh:

Verem savaş dispanseri birde muayeneye gitmek kafadan 1 gün zaten ve resimde çektiricem. Yanıma çok para almaya gerek varmı?

Siz anladığım kadarıyla 91/1 olarak gideceksiniz,

Bu günlerde Askerlik Şubelerinin dolu olması çok normaldir, çünkü 2 hafta sonra 1 tertipler askere gidecekler,

Yanınıza çok fazla para almanıza gerek yok, parayla pek işiniz olmuyor yalnız Askerlik Şubesi'ne sabah erkenden gidin ve sıra kapmaya bakın :)

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
eskiden yoktu bunlar. muayene günü mü ne olurdu.herkes sıraya girerdi.sıran gelince kan verirdin sonra gider komutanların karşısında sadece donla kalıncaya kadar soyunurdun :) hepsi buydu.

Bu dediğiniz halen geçerlide benim anladığım kadarıyla arkadaş muayene olmayacak, sülüsünü almaya çalışacak.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bu dediğiniz halen geçerlide benim anladığım kadarıyla arkadaş muayene olmayacak, sülüsünü almaya çalışacak.

Tecil için muayene olmuştum ama arkadaş tekrar isterler dedi. Ayrıca bizim şubede öyle eski tip muayene yok. Kağıt verip sağlık ocağına gönderiyolar orda doktor inceleyip kağıda onayı basıp geri gönderiyor seni. Zaten o kağıdıda içeri verince şu gün gel sülüsünü al diyolarmış sanırım.

P

pozitif06

Misafir
ilk gün bir kimlik yeterli aslında, mevzuatı öğrenmeniz ve gereğini yapmanız bazen 1 haftanızı alabiliyor :D

images

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Napcaksın diplomayı falan :D Tecil için gerekli o ... Büyük bi ihtimallede zaten tecilin bitmemiş git 15 inde gel diyecekler.Bana öyle dediler.Tabi benim farklı.Benim işim daha zor git gel yapıcam bide :( siz diyin bi hafta ben diyim 2 hafta.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Napcaksın diplomayı falan :D Tecil için gerekli o ... Büyük bi ihtimallede zaten tecilin bitmemiş git 15 inde gel diyecekler.Bana öyle dediler.Tabi benim farklı.Benim işim daha zor git gel yapıcam bide :( siz diyin bi hafta ben diyim 2 hafta.

11 şubatta bitiyor yani bu cuma tecilin son günü. Biz yarın gidelimde bi bakalım eğer halledebilirsek 1-2 gün içinde halledelim. Diploma falan yanımda bulunsunda isterlerse hazırda durur bide diplomayı niye getirmedin derlerse 1 gün fazladan uğraşmayalım.

bloğu napcan gökhan? ;)

İstersen satarım sana. 2.000 ver yeterli.:hmmm:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5