İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Asp Access'ten Mysql'a Geçebilecek birisi varmı ?

H

HoBaa

Misafir
Arkadaşla Bir Hitlistim Var.Asp ve Mdb veritabanını kullanıyor.Fakat henuz aktıf etmedıgım bu sıtemde Mbd kullandıgım için şİŞECEK ve sık sık hatalarla karsılacagımı en azından performans alamayacagımı dusunuyorum.

Ortalama 8-9 sayfa 1 tanede mdb var.

Bunu Ücretli. olarak Mysql verıtabanına uyarlayacak/dönüşterecek kimse varmı.

Bana pm atarak ulaşabilirsiniz.

H

HoBaa

Misafir
By tuncay dostuma çok teşekkür ederim.gerçekten hiçbir karşılık beklemeden yardımcı oldu.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
valla benim download sitem var asp+acces ile calışıyor anlık 250 ziyaretciye kadar hicbir sorun yaşamıyorum 250 den sonra biraz kasıyor toplam kayıt sayısı 19,000 genede işi garantiye almak lazım mssql u import ettim kodlarla iki ufak sayfalık bir değişiklik olcak yardım edebilecek birisi varsa memnun olurum kolay gelsin

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet genel olarak şunu söyleyebiliriz. Her access > mysql /mssql e çevirme işlemi kodlamanız açısından olumlu sonuç vermez. Muhakkak kodlamalarda da değişiklikler yapmanız gerekir.

- Access to mysql için mysql sitesinde çevirici var. Üstelik orada nasıl yapılacağı da görsel şekilde anlatılıyor.

- Ayrıca Mysqlfront programı da accessi mysql'e gayet rahat çevirebiliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5