İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

asp bilen varmı arkadaşlar 2

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm

kwok
atay
123mp3

yukarıdakı arkadaşlara teşekkür ediyorum sayalerinde birinci sorunumuzu çaresini bulduk

eğer izin verisen ek bir sorum olacak

şimdi yazdırma olayını hallettik yardımlarınızla çok soğolun şöyle bir şey yapabilirmiyiz mesala

bir ziyaretci asp kelimesini aradı bu bir
başka bir ziyaretci asp kelimesini aradı bu iki
bu kelimeleri şu şekilde gösterebilirmiyiz asp 2 asp kelimesinin 2 kez arandıgını göstermek istiyorum

Capture1.gif

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabiki gösterebilirsin yavaş olurnu bilmiyorum ama şöyle yapabilirsin başka yolu varsa arkadaslarda yazabilir aranan kelimeyle datebasedeki kelimeleri karşılaştırırsın aynı ise aranma sayısını bir arttırırsı olay çözülür.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Kod:
<%
kelime = request.form ("ara")

Set atay1 = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
atay1.Open "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath("kelime.mdb")

Set ara1 = Server.CreateObject("ADODB.Recordset")
sorgu = "Select * from kelimeler where kelime="&kelime
ara1.Open sorgu,atay1,1,3

if ara1.EOF then
  ara1.addnew
  ara1("kelime")=kelime
  ara1("kackezarandi")="1"
  ara1.Update
else
  simdiki = ara1("kackezarandi")
  yenisayi = simdiki+1
  ara1("kackezarandi")=yenisayi
  ara1.Update
end if
%>

kullandığım değişken adlarını (kelime,kelimeler,kazkezarandi vs.) kendine göre düzenledikten sonra çalışacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5