İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ASP Bileşenleri ile ilgili bir konuda yardım edermisiniz?

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar asp için yazdığım bir bileşende, başka bir asp bileşeninden yararlandım.Fakat bunun çalışması için yararlandığım asp bileşenininde illla sunucuda kayıtlı olması gerekli mi?Bunu hiç denemedim ve deneme imkanım yok.Her halükarda da bu bileşeni dağıtacağım fakat yararlandığım bileşen ücretli bir bileşen olduğu için kullanıcıların bunu temin etmesi zor olabilir.Gerçi temin edemeyenlerde de eminim c r a c k lidir.

Yardımlarınızı bekliyorum...

İyi Çalışmalar...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
kullandığın asp bileşeni server dada kurulu olmalı, yazdığın scriptin kullanıcılarda olması gibi bir durum ise söz konusu değil.
yapacağın şey çok basit...bir şekilde o bahsi geçen compenenti bulacaksın server a yükleyeceksin...server side kavramında kullanıcınıda o comp. ihtiyac duyması dediğim gibi mümkün değil.
o zaman asp site yapınca her kullanıcınında bilgisayarına iis kurması gerektiğini söylemeliyiz.

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım yanlış anladınız.Konuyla scriptin bir ilgisi yok...
Konu şu;
Benim yazdığım bir asp componenti var ve bu componenti yazarken başka bir componentten yararlandım.Kendi yazdığım componentin başka bir serverda çalışması için yararlandığım componentin serverda yüklü olması gerekli midir?

İyi Çalışmalar...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yanlış anlaşılan bişi yok...seni yazdığın compenenti ben nasıl buradan kullanamıyorsam sende kullanamssın ;)

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlış anlaşılan bişi yok...seni yazdığın compenenti ben nasıl buradan kullanamıyorsam sende kullanamssın ;)

Herneyse belkide anlattığını ben yanlış anlamış olabilirim.İlginiz için ikinizede teşekkür ederim..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
önemli değil...
ancak merak ettim yaw ne bileşeni hazırladın ? ...sorun olmassa açıklarsan sevinirim...meraktan soruyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5