İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ASP de SEO calısması sona .HTML eklemek :) ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
linklere URL adlarını ekliycem ama su sekilde mi olsa :

x.asp?id=1&SAYFA_ADI.html

yoksa su sekilde :

x.asp?id=1&sayfa=SAYFA_ADI

acaba bunlar farkedermi ? yoksa sekil mi yapar sadece :)

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ikisi arasında hiç bir fark yok linkleri seo yapman için direk html uzantılı olmalı
safya_dı-123.html gibi

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yav o kadar sayfa nasıl hep html yapılacak.Yani asp nin derli topluluğunu öğrenmişken sıfırdan birdaha her sayfayı html ye çevirmek.Akıl işi değil bu.Yokmudur bir hal çaresi :)
saygılar..

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
404 olayını inceleedim hemde 2 farklı metod :) ama acıkcası baya sayfası olan siteyi bastan asagı o sekilde optimize etmek cok zor. PHP gibi HTACCESS olmayısı buyuk bi eksik.

SAnırım yine sayfa sonuna isim kondurmak düşüyor bana en uygun :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
.htaccess den ne farkı varki.
Sadece kendinize 404.asp oluşturacaksınız. Bir kaç kod değişikliği. Sonrasında bütün sayfalarınız zaten otomatikmen .html uzantılı olacak.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
.htaccess den ne farkı varki.
Sadece kendinize 404.asp oluşturacaksınız. Bir kaç kod değişikliği. Sonrasında bütün sayfalarınız zaten otomatikmen .html uzantılı olacak.

Onu nasıl olusturuoyurz ? godady de 404 adına bişi bulamadım. bazı serverlarda ERROR DOCS klasoru var burda yok. ve de ı ları i yapamıorum. Tüm replace kodları calısıyor ama ı i donusumu yapmıor bu konuda tavsiyen olabilirmi ?

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
404 ü kendin oluşturup kendin programlayacaksın sonra hostun özel hata sayfalarını (custom error docs) destekliyorsa ordaki 404 ile ilgili dosyanın yolunu (ana dizine atacağın) 404.asp yapacaksın bu illa 404.asp olmak zorunda değil keyfince bi isimde atayabilirsin...

G

GoogleGUY

Misafir
404 metodunu önermem. 404 kullandığınızda sayfa bulunamadı header bilgisi ile hata mesajı (sizin sayfa kodunuz) gider. Arama motorları özellikle Google sayfa bulunamadı hata mesajlarını arama sonuçlarında göstermeye pek hevesli değillerdir. Deneyimle sabittir. 10bin kadar sayfamı 404 yönlendirmesi ile deneyip sonra tekrar dinamik URL'e geçme kararı aldım. İndeksli 404 sayfaları bir süre sonra topluca indeksten silinecektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito