İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Asp de yaşadığım bır sorun :(

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Asp scriptimde çok buyuk bır sorun yaşıyorum,
sitemde mdb kullanıyorum uye sayım 50.000 vede diğer bı database dekı verı sayım 30.000 e ulaştı, bu şekıdle olunca script bırden bıre sapıttı,
sıte açmamaya başlıyor bunu yanında açmamasına ek oalrak serverdakı butun asp sıtelerı açtırmıyor, ıyıcene araştırınca buunda sebebının ldb denılen bir şey olduğunu oğrendım ldb ler kapanmıyormuş scriptde sanırım bır açık var, veyaaçıaln db kapatılmamış sanırım bu sorunu nasıl çözebılırım veya datalarımı mssql a aktarırsam sorun hollolur mu ?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Kod hatalarından kaynaklanan bir sorun. Açık bağlantıların olması lbd lerin oluşmasına sebebiyet veriyor. Bu şekilde mssql veya mysqle geçmenizde pek bişey değiştirmez. Bu defa işlemciyi çok kullanıyor konumuna geleceksin.

Access için 50.000 üye sayısı bence fazla. mysql veya mssqle geçmeni tavsiye ederim. Tabi öncelikle sitenin kodlarını düzeltmelisin.

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
en acil çözüm mssqla geç bu siteni biraz daha hızlandırır zaman içinde de disconnect in dediği gibi kodlarını düzenlersen sorunun kalmaz :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eğer footer sayfan varsa ve footerdan sonra db işlemleri gerçekeşmiyorsa, sayfanın sonuna şunları düzenleyip eklemeyi dene. (önce sadece db leri kapat bakalım, işe yaramazsa rs leride kapat.)
(bunun çalışması için her db bağlantısının adının aynı olması gerekiyor.)

If rs.State = 1 Then
rs.Close
Set rs = Nothing
End If

If cn.State = 1 Then
cn.Close
Set cn = Nothing
End If

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
açıkcası çok ıyı bılmıyorum ben bu asp kodlarını vs,
butun datalarımı mssql a geçırıp bu kod hatalarını kapatacak bırını bulabılırmıyım yoksa ılla script yapımcısı ıle mı temasa geçmek lazım :(

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
açıkcası çok ıyı bılmıyorum ben bu asp kodlarını vs,
butun datalarımı mssql a geçırıp bu kod hatalarını kapatacak bırını bulabılırmıyım yoksa ılla script yapımcısı ıle mı temasa geçmek lazım :(
Ücretini ödedikten sonra bi çok kişi bulabilirsin. Ama mssql tavsiye etmem. Çünkü host bulmakta zorlanabilirsin. Mysqle göre fiyatları daha tuzlu olacaktır.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benım serverda 2 side var sorun değilde bunu cevırecek adam lazım :)

hakanyal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çevirecek adam diyorsan forumda ilan yazman yeterli. kendin çevirmek istersen de yardımcı olmaya çalışırım bilgim kadarıyla

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
mssql enteprise manager ile mdb lerini import data yondemi ile mssql sunucuna yollayabilirsin ayrıca kodlarınıda duzenlesen iyi olur sorgularda kullandığın tum recorsetleri sayfa sonunda kapatarak siteye ağır yuk getirmesini onleyebilirsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5