İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

asp hatası acil yardım

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben asp bir site yaptım admin bolumune local hostta girdigim de bir sorun olmuyor fakat siteyi server a atıp admin bolumune girdigimde su hatayı veriyor
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80004005'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver]General error Unable to open registry key 'Temporary (volatile) Jet DSN for process 0x8ac Thread 0x3ac DBC 0x177dcc4 Jet'
line 18

hata verdiig satırda da bu kod var

Sur.Open "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath("/"&db&"/xxx.mdb")

admin klasoru içindeki butun sayfalarda bu hatayı veriyor hepsindede bu satırı gosteriyor bunu nasıl duzelte bilirim

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"/"&db"/ bunları kaldırıp direk yolu yazdınmı ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
("../"&db&"/xxx.mdb") dene eger db klasörü aynı klasördeyse yok güvenli db klasöründe dersen ("../../"&db&"/xxx.mdb") şeklinde dene ama anladıgım kadarı ile db klasörününa dını sen belirliyorsun degişkenle o yüzden "&db&" yazılmış.

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"/"&db"/ bunu kaldırıp direk yolunu yazdım yine aynı hatayı verdi

("../"&db&"/xxx.mdb") bunuda dednedim bu seferde ... ları algılamadı onun için hata verdi

acilen yardım lütfen duzeltemedim bir turlu

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
db yazma yetkisi varmı peki o klasörün sayfa içi db yazma yetkisi

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya full yazma yetkisi verdim o klasore yani tum sitenin bulundugu klasore sadece db ye mi vereyim

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet full yatma yetkisi ver - ama degişiklik yapmadan önceki haline getir dosyayı sonra yazma yetkisi ver at

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
&db& değişkenini doğru yazdığına eminmisin ?

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet eminim cunku default.asp ve diğer sayfalarda da aynı sadece admin klasoru içindeki sayfalarda sorun cıkarıyor
Permission senin dediğinide yaptım yine aynı hata karsıma cıktı diger sayfalarda hata vermezken niye admin bolumundeki sayfalarda veriyor anlamadım ayrıca localhostta boyşle bir hatada vermiyor

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
admin klasoru şifreli bir klasor ise bu sorun oluşabilir eğer o klasor şifreli ise şifreyi kaldirip yeniden dene aynısı başıma geldiği icin ordan biliyorum

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet gercektende şifre yuzundenmiş şifreyi kaldırınca duzeldi hepinize ilgilendiigniz için tesekkur ederim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5