İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ASP içine PHP include etmek

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar asp dosyası içinde php dosyasını çalıştırabilirmiyiz?
<!--#include file="deneme.php" --> dediğim zaman onu text dosyasıymış gibi görüyor.
Iframe oluyor fakat iframe istemiyorum.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu yapmaya çalıştığın bana biraz ters geldi.
çünkü include komutuna anlam veren asp.dll (yani asp mekanizması)
include dosyasını bir komud yığını olarak algılaması için kendi komutlarından olması lazım.

bununla elde etmek istediğiniz şey asp de bilmediğiniz birşeyler var ve onu php de yapabiliyor olmanız mı?

yoksa asp de çok zor olan birşeyin php de basitçe halledilmesinden dolayı mı bu yola başvuruyorsunuz?

işlemi yapmaya çalıştığınız makinda php dosyaları çalışır durumda mı?

ben çok önceleri şunu denemiştim asp nin içinden php ye link verirken değişken göndermeyi ve php den onu $_GET["x"] diye almayı bu mümkün.
ama formu denememiştim (form method post 'u denememiştim yani).
formun post methoduyla göndermesi de olur derim çünkü olay html ye dönüşüyor.

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Server hem php hemde asp destekliyor. Elimde güzel bir php sayaç var. Hitlerin hangi domainden geldiğini falan sayıyor. Ve daha birçok özellikleri var. Bunu için sadece bir dosya var onu include etmem lazım. Yani index.asp içerisinde sayac.php dosyasının çalışması lazım. Iframe açtığım zaman bütün referrerlar kendi domainimden geldi gibi gösteriyor.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
include etmektense ilkin o dosyayı çalıştır ondan sonra normal asp dosyasına geç.

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok sağol yardımın için. Dediğin gibi hiç aklıma gelmedi. Dediğini yaptım oldu.
Ama asp içine yapamazmıyız ya. Kafama takıldı şimdi. :)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
OLMAZ... neden olmaz diyeceksin çünkü Örnek: asp veya php kodları .html uzantılı dosya içinde çalışırmı? ÇALIŞMAZ... o zaman .asp uzantılı dosyada PHP kodlarıda çalışmaz. bunu ancak iframe yardımıyla yapabilirsin. makinenin her ikisinide desteklemesi hiçbirşeyi değiştirmez. önemli olan dosya uzantısıdır.. .asp uzantıyla asp kodları .php uzantısı ile php kodları çalışır.

<!--#include file="deneme.php" --> bu zaten hazırladığın sayfanın içine çağırır direk deneme.php sayfasını, yani iframe gibi farklı bir sayfa olmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi