ASP - MDB ler LDB oluyor !!!!

jackal

0
İyinet Üyesi
Katılım
2 Ocak 2006
Mesajlar
1,899
Reaction score
1
Selamlar,
5 adet sıtem var aynı resellerde,
ancak şoyle bır sorun ortaya çıktı anıden,
sıteler msb verıtabanı ıle çalışıyor ancak son 1 haftadır bellı saatlerde sıtelerın (asp sitelerın) çalışmadığını farkettı bıraz ınceledıkden sorna mdb klasorlarının içiinde aynı ısımde .ldb dosyalarının oluştuğunu gordum sanırım bu tamamen kapanmamış verıyolu oluyor bır çok verıyolunu kapattım ancak sorun devam edıyor bu sorundan kalıcı oalrak kurtulma yonetemı nedır ?
 

trextra

0
İyinet Üyesi
Katılım
4 Mart 2005
Mesajlar
5,290
Reaction score
0
Konum
Kadıköy
Rs.Open ile açtığın bağlantıları Rs.Close ile kapatmamandan kaynaklanıyordur. Test etmek için access veritabanlarından birini aç. Aynı klasör içinde dosya.ldb gibi birşey göreceksin..
 

jackal

0
İyinet Üyesi
Katılım
2 Ocak 2006
Mesajlar
1,899
Reaction score
1
pekı bu sorunu ortadan kaldırmka için serverda bir ayar yokmu yuzlerce sayfa var nerdeyse hepsını tek tek kontro ledıp tek tek duzenlemek belkıde gunler surer !!!
 

trextra

0
İyinet Üyesi
Katılım
4 Mart 2005
Mesajlar
5,290
Reaction score
0
Konum
Kadıköy
Sitenin kodlamasını düzenlemen ve performansını artırmak için bu düzenlemeleri yapman gerekir. Aslında en başında yapman gerekirdi ama geçmiş artık. İyi programcılık zamanla kazanacağın birşey.

Ayrıca bu konuya paralel bir öneri; SQL ile bağlantı açarken "Select * from" yerine sadece kullanacağın alanları seç. Bu da veritabanını rahatlatacaktır. Örnek olarak "Select Alan1, Alan2 from tablo"..
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst